ŠÁRKA (48): Mým milencem je manžel manželovy milenky

28. 2. 2019
ŠÁRKA (48): Mým milencem je manžel manželovy milenky
Šárka vždycky považovala věrnost za velmi důležitou součást manželství. Avšak poté, co manželovi přišla na nevěru, svůj názor tak trochu přehodnotila.

Jedno podzimní odpoledne v době, kdy jsem si žila celkem spokojeně už patnáct let se svým manželem, mě ze sledování televize vyrušil telefon. Ozval se rozrušený mužský hlas: „Dobrý den, jmenuji se Karel a určitě bych se s vámi co nejdříve velmi rád sešel. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale váš manžel si pronajal společně s mojí ženou byt.“

Domluvili jsme se, že se uvidíme za hodinu v jedné blízké kavárně. Na místo schůzky jsem běžela jako smyslů zbavená. U stolku už zatím netrpělivě posedával docela hezký muž, do jehož výrazu se vryl momentální pocit bezmocnosti. Představili jsme se a on hned spustil.

„Nechápu, proč to udělala, měli jsme poměrně hezký vztah. Občas mě pracovní povinnosti odvelely na dva až tři dny mimo republiku, ale nenapadlo mě, že moji absenci doma vyřeší takhle.“

Mně také Michal často vyčítal, že hodně pracuji, že se mu jako žena nevěnuji tak intenzivně, jak by si představoval. V tu chvíli mi došlo, kde může vězet i můj problém…

„Hm, tak u nás to bude obdobné. Začala jsem před pár lety podnikat a můj neprůbojný miláček to těžce nesl. Když si představím, že se v tu dobu někde seznámil s vaší ženou, která si vzhledem k vašim pracovním cestám také připadala osamocená, je mi z toho úzko. Ale proč si hned pronajímají byt? To už se přece musí delší dobu stýkat… Ovšem já jsem žádné změny v chování svého manžela vůbec nepostřehla,“ rozplakala jsem se přímo v kavárně.

Ten večer jsem vypila litr červeného vína, sotva jsem došla domů. Ještě že mě můj společník doprovodil. Když jsem se druhý den probrala, padla na mě nesnesitelná deprese. Vůbec jsem neměla ponětí, co budu dělat.

A přišla mi sms: „Už je vám lépe? Neteskněte tolik. Můžeme zase zajít na skleničku,“ psal mi mile manžel milenky mého muže. „To je strašné, vždyť já ho milovala,“ opakovala jsem na dalších schůzkách, které jsem s Karlem absolvovala. Mužskou společnost jsem v tu chvíli maximálně potřebovala, a kdo jiný mi mohl více porozumět? Bylo mi s ním dobře.

K prvnímu polibku jsem ale svolila až po dvou měsících našeho občasného scházení. Konečně jsem se zase cítila jako žena. Ten muž mi dal pocit, že jsem stále žádoucí. Při další schůzce jsme se pomilovali v malém penzionu.

Moje pravidla věrnosti v manželství byla ta tam. Co teď? Říká se, že člověk má žít přítomností, a já se podle toho řídím. Můj manžel udržuje vztah s manželkou mého milence a všichni čtyři tvoříme momentálně spokojený čtverec. Ale na jak dlouho?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je negativní konstelaci s Merkurem, tudíž vládnou v rodině neklidné chvilky. I tak jste ve stresu kvůli pracovním povinnostem a neumíte se s aktuální situací poprat. Jeden člen…