Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 29. 3. 2017 | 05:53

jasně, vzít si bordeláře a pak se ho snažit převychovat - klasika! tak buď je to "téměř ideální partner" a pak je všechno v pořádku a nebo si ho neměla brát, to je snad jasné i puberťačce. nechápu, proč se kvůli tomu rozčiluje. buď mi to vadí a chci mít uklizeno, ta si to uklidím, nebo to uklízet nechci, tak to nechám kde to je. co se týče nádobí, tak odnést ho ze stolu pokládám za součást servírování. tak jako mu ten talíř nandám a dám na stůl, tak ho zase odnesu do myčky. když jdu pustit myčku, automaticky seberu nádobí i z "jeho" stolu. stlát postel? tu nestelu ani já, není proč. ložnici mi nikdo vizitýrovat nechodí a peřiny větrají lépe rozestlané. na bordel na jeho pracovním stole nesahám, nepřísluší mi hrabat se v jeho soukromí a soukromí jeho klientů. kdyby mi někdo sáhl na můj stůl, tak bych asi taky nebyla ráda. prádlo teda po bytě nenechává, ale i kdyby, tak to je 1-2x denně, kdy se převléká, takže to není "neustále". zašroubovat pastu na zuby taky netrvá ani tak dlouho, než bych mu to řekla, to už je fakt prkotina. a chtít po chlapovi, aby po sobě myl umyvadlo? k smíchu. stejně by to neudělal tak krásně, jako já

stirice 25. 3. 2017 | 08:05

tak tohle jsem nikdy nedělala a dělat nebudu.uklízet po chlapovi který neví kam patří prádlo a nádobí. nechat ležet jak prádlo tak nádobí až nebude mít v čem chodit a z čeho jíst tak se možná probere. umýt a vyprat jen to je v myčce a v pračce na víc se vykašlat. tohle jsem taky udělala (začala jsem stávkovat) a měli jste vidět jak pak najednou všichni uklízeli. a hlavně jít poděkovat mamince jak (ne)vychovala syna.

diblinda 19. 3. 2017 | 19:44

Jsem maminka co neuklízí a jen "štěká" a je mi to houby platný, sice je synkovi teprve 19, ale taky hromadí nádobí v pokoji, spodky mu upadnou a to má koš o dva metry dál, letos jsme kvůli sauně vyhodili koš na špinavý prádlo z koupelny před koupelnu, tak když už se mu podaříto nenechat válet v kpoupelně, tak se trenky válí na koši,přeci nebude zvedat víko, takže jedině v případě, že se postavím do prostřed pokoje, tak ho přinutím makat, ale to samý mám s 13letou dcerou, je to tvrdý boj matky s puberťáky, no ale starší děti(30 a 28) fungujou docela dobře, synka navštěvuji každých 14 dní a v bytě má docela čisto.

šiška 18. 3. 2017 | 18:03

Nejhorší snad je, snažit se partnera převychovat. To se může podařit jedné z 1000 a možná ani to ne. Psychologové tvrdí, jsme jací jsme, mi muži jiní nebudeme. Takže se s tím smířit nebo rozejít! Mám to štěstí že mám pořádného manžela,uklízí po sobě a pokládá prkýnko na WC. Takže si bordeláře neumím představit. Zato ale má zas jiné nedobré vlastnosti, myslí si, že je neomylný a jiné.

Armana 18. 3. 2017 | 16:37

Vyprat jen oblečení co je v příslušném koši, uvařit jen když bude čisté nádobí. A že není? A kdo to měl vyprat, umýt? Toť otázka. Pokud nepochopí, rozchod! Jinak bude Saša otrok a na nervy celý život.
Ostatně, proč mu to neříct v klidu? Buď začneš po sobě uklízet nebo se rozejdeme.

lebahu 18. 3. 2017 | 16:26

Ideální muž se vyskytuje pouze v červené knihovně, ten normální (tedy běžně se vyskytující) má vždy nějaké "ale". A je jenom na uvážení, jestli to "ale" je ještě pro vás snesitelné nebo už ne. Tohle má každá nastavené jinak. Na nějakém "ale" se dá domluvit, zapracovat a elimionovat ho na únosnou mez a dělat kompromisy, ale v hrubých rysech chlap zůstane tak jak byl z domova veden a ty protivné vlastnosti se spíš ještě s věkem prohlubují (a po opadnutí růžových brýlí zamilovanosti nás víc štvou). Ale jestli vás to uklidní, muži to mají stejně... taky je pěkně štveme.

Zebruška 18. 3. 2017 | 12:46

SandraN: ale to je trochu něco jiného, co popisujete u toho jedináčka. Podle mě je rozdíl mezi mužem, který očekává, že vše bude hotovo, že vše bude mít připraveno, ale nebude to on, kdo to udělá, zkrátka čeká, že o něj někdo bude pečovat, a mezi mužem, který nepotřebuje, aby ho někdo obskakoval, který se zařídí sám, jen má prostě jiné představy o pořádku a nižší nároky na něj než jeho žena. Z článku totiž nijak nevyplývá, že by přítel Saši například očekával, že za nej bude sbírat a umývat hrnky. On by si ten hrnek pravděpodobně umyl sám, až by ho potřeboval, třeba na druhý den a nevadilo by mu, že stojí špinavý přes noc na stole, jenom to je přístup, který jí nevyhovuje - ona by ráda měla ty hrnky večer umyté a srovnané ve skříňce. Stejně tak s tím oblečením propoceným po cvičení - nikde přece nepíše, že by přítel pohodil tašku a očekával, že ona zařídí, uklidí a vypere. On by si to nejspíš udělal, až zas půjde cvičit. Ale jí leze na nervy, že má špinavé prádlo v tašce, protože ona by si ho hned vytáhla. Na mě to z článku působí tak, že tyto věci dělá ne proto, že by musela, že on by to neudělal vůbec, ale proto, že má svoji představu pořádku a tu chce mermomocí naplnit a když se jí nedaří ke stejné představě přimět jeho, tak to radši udělá sama. Není to o tom, že jeden musí pečovat o druhého jak o nesvéprávného, ale o tom, že mají jiný přístup k pořádku a co jednomu připadá v normě, druhého už štve. A pak si musí rozmyslet, do jaké míry ji štvou ty neumyté hrnky - jestli tak, že kvůli tomu nezvládne s ním žít ve společné domácnosti. Jestli jemu totiž neumytý hrnek nevadí, tak ho samozřejmě může umýt, když mu ona řekne (to i píše, že udělá) nebo si ho umyje, až ho bude potřebovat. Ale zas nemůže Saša počítat s tím, že od teď si bude už jen s hrůzou kontrolovat, aby po něm někde doma nezůstal stát hrnek a ona nebyla hned naštvaná. Každý doma potřebuje taky trochu pohody a uvolnění a ne jen naplňovat představy toho druhého. Já bych se s ním domluvila, že toto a toto třeba mě štve hodně a ve společné domácnosti to nemůžu rozdýchat, tak jestli by na to mohl myslet a na toto dát pozor, ale zas nad něčím musí mávnout rukou ona.

SandraN 17. 3. 2017 | 18:35

Na druhou stranu musím říct, že znám i také, co se změnili. Máme hodně známých a příbuzných a já odjakživa ráda pozorovala chování, souvislosti, reakce, následky....takže jsem leccos viděla. Byla jsem svědkem příkladu, že vyrostlé děti mužského rodu, které měly doma binec i příklad v binci rodiče, jako dospělí /asi hoši kápli na holky, co to s nimi uměly/ mají doma řád a pořádek. A vedou k němu svoje děti. Na druhou stranu jsem ale i viděla něco podobného, co má teď doma Saša. Mladá manželka převzala péči o jedináčka doslova - ostatně jí nic jiného nezbylo, ti by jí dali! A jedináček není schopen ani v důchodu zapnout pračku. Ta to zrovna nevychytala. Je fakt, že občas vypěnila, například jsem byla svědkem, jak jí jeho matka kárala, že manželovi MUSÍ PODÁVAT LÉKY, ABY NEZAPOMNĚL. Čtyřicetiletému. Tak řekla, že děti od deseti let si berou samy i antibiotika a že to teda dělat nebude. Že tím svou tchyni namíchla, je jasné, že.

Zebruška 17. 3. 2017 | 16:05

No... řekla bych to takto: nepřevychováte a asi se nezmění. Jsou lidé, kteří prostě nemají k pořádku žádný vztah a chaos okolo jim je jedno a nevadí jim. K těmto lidem patří i můj muž, tak vím, o čem mluvím Jemu nejenže nepořádek nevadí, on ho ani nevnímá a nechápe, k čemu by měl na svém ne-řádu věcí něco měnit. Takže oblečení naházené v chumlu na posteli, na židli, případně na zemi je pro něj naprosto normální. Nejdřív jsem nechápala, že mu nevadí, že pak má třeba pomuchlaný tričko, ovšem vysvětlil mi, že je to fuk, když si na něj pak dá zas mikinu a pomačkal by ho stejně pod ní Pro mě nepochopitelné. Stejně tak, jako fakt, že neustále něco hledá, protože nemá ve věcech žádný systém. Ale on ho neudrží, i když mu něco uklidím nebo uspořádám, takže jsem na to časem taky rezignovala - je to ztráta času. Jinak je manžel prima,rozumíme si, je neuvěřitelně inteligentní, úspěšný v práci, mohl nám dopřát vysněné bydlení, věnuje se dětem, ale pořádek prostě kolem sebe udržet schopný není. Takže jsem se naučila nad tím mávat rukou. Když mi to hodně leze na nervy, tak uklidím i po něm (je to pro mě menší námaha, než to vysvětlovat jemu), jinak mu jeho krámy nechám být. Sem tam samozřejmě i vypěním a on vystartuje udělat pořádek, ale oba víme, že to bude za chvíli to samé. Nejspíš bych na místě Saši neuvažovala nad tím, že se změní, a neplýtvala energií na jeho "převýchovu" - ať si rozhodne, jestli jí to přestane vadit a nechá mu volnost mít svůj chaos a nepořádek, nebo jestli to doma nesnese a pak asi radši spolu nežít, než se pořád rozčilovat a hádat.

hecana 17. 3. 2017 | 16:03
SandraN 17. 3. 2017 | 08:53

Milé děvče, je terno potkat fajn chlapa pro život. Váš přítel asi dosud neměl možnost něco na svém bydlení sám vybudovat a mít za něj svůj díl odpovědnosti. Možná jako dítě sdílel pokoj s mladším sourozencem, posléze bydlení na studiích s dalšími kluky, no a teď se zase vše přesunulo na Vás. Staráte se Vy, tak co by uklízel. Uvědomte si ale, že nyní na počátku vztahu máte jedinečnou šanci. Nikoli pro to, abyste ho převychovala, ale por to, abyste mu konečně, byť takhle pozdě, dopřála odpovědnost za svoje věci. Zkuste se obrnit trpělivostí a ty jeho věci překračujte, přehlížejte. Je jeho problém,že nebude mít co na sebe. Do čeho si zalít kafe. Umíte si představit, že s tímhle člověkem jednou třeba budete mít dvě děti, které rády a ochotně zkopírují tatínkův model chování? To se z toho jednou zblázníte. Vaše řeči, které na téma uklízení s ním vedete, jsou zcela zbytečné. Pohnout s ním mohou pouze činy. Fakt Vás baví po něm uklízet? Zkuste na sobě pracovat a obrňte se trpělivostí. Místo zase sis po sobě neuklidil raději řekněte - rozdělme si bydlení tak, aby nám oběma vyhovovalo. Tenhle pokoj je tvůj, tady si budu zase já dělat po svém. A nebojte se, on to přežije. Pokud nedovede dát propocené věci z tělocvičny do koše na prádlo, ať mu v té tašce shnijí. Přijde o ně jednou, a dá si bacha. My ženské toho až příliš nameleme a jen tak plýtváme energií. Ono by ale stačilo jediné: nedělat nic a vydržet to!

Přečtěte si také

Horoskopy

Zamyslete se nad tím, jak to v životě vedete. Dejte si hlavně pozor na to, abyste kvůli užívání si…

Nejčtenější články

Články odjinud