Šátky do vlasů dodají účesu šmrnc: Jak je uvázat a kde koupit ty nejhezčí?

27. 4. 2022
Také v letních měsících často přemýšlíte, jak si upravit vlasy, aby vám nebylo horko, nerozfoukal vám účes vítr nebo abyste zakryla mastné pramínky? Právě v tom vám může pomoct šátek, který se coby součást účesu dá nosit na mnoho způsobů. Jak ho do vlasů zakomponovat a kde si pořídit ten nejkrásnější?

Do culíku

Dokonalý letní vzhled, o který se celý den nebudete muset starat, vykouzlíte pomocí obyčejného culíku. Jiskru mu dodáte právě šátkem, ať už kladským, který uvážete přes obyčejnou gumičku, nebo si můžete pořídit „falešný“ šátek tvořený z látkové gumičky a připojené látky. Nechte šátek splývat souběžně s culíkem nebo vytvořte mašli. Zvolte výrazné barvy, které zajistí ten správný šmrnc.

Do drdolu

Co si budeme povídat, drdol je během horkých jarních a letních měsíců nejvděčnější účes, který navíc skryje i to, že jste si ráno nestihla umýt hlavu. Je jedno, jestli ho umístíte na temeno nebo týl hlavy, hlavně nezapomeňte na šátek! Hezky bude vypadat mašle na boku nebo splývající cípy šátku vzadu. Z běžného účesu tak během chvilky vykouzlíte mnohem slušivější.

Čelenka

Klasická možnost, jak nosit šátek ve vlasech, je na způsob čelenky. Omotejte ho kolem hlavy kousek za linií vlasů a svažte buď decentně vzadu na krku pod hřívou vlasů, nebo rozpustile na temeni hlavy. U takového účesu má šátek tendenci klouzat, obzvlášť pokud je saténový, zajistěte ho proto raději sponkami.

Hippie styl

Pokud jste si oblíbila bohémskou módu a na jaře a v létě dáváte přednost rozevlátému boho stylu, pak je tento způsob uvázání šátku určený přímo pro vás. Praktikuje se zpravidla na rozpuštěných vlasech, kdy šátek smotáte do širšího pruhu a uvážete přes čelo a vlasy dozadu.

Na pirátku

Přetáhněte šátek přes celé temeno hlavy a konce svažte v týlu po vzoru pirátů. Vlasy můžete nechat buď rozpuštěné, nebo je třeba splést do dvou copů. Tento způsob vázání šátku má hned několik výhod: snadno tak skryjete mastné vlasy a v létě jde o ideální ochranu hlavy před úžehem.

Do copu

Šátek je možné také zaplést do copu. Buď tak, že ho omotáte kolem hlavy jako čelenku a cípy následně použijete jako součást copu, nebo ho prostě zagumičkujete k vlasům a teprve poté zapletete jako jeden ze tří pramenů.

Retro styl

Také jste občas zatoužila být elegantní jako hvězda retro filmů Audrey Hepburn nebo jste marně přemýšlela, jak zachovat neporušený účes při jízdě kabrioletem nebo při plavbě lodí? Vdechněte svému vzhledu trochu vintage stylu pomocí šátku uvázaného pod bradou! Účes tak zůstane na svém místě a vy budete vypadat jako slavná hvězda ze starých francouzských filmů.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Merkur nad vámi bude držet až do konce týdne ochrannou ruku, proto si profesně přilepšíte. Dokonce můžete získat lepší pracovní post nebo si finančně přilepšit. Je skvělé, že se za ničím…