Sedm statečných bude mít hvězdné obsazení: Freeman, Costner, Cruise, Damon a další…

13. 6. 2012
Sedm statečných bude mít hvězdné obsazení: Freeman, Costner, Cruise, Damon a další…
Společnost MGM, která plánuje nové zfilmování legendárního westernu, si už zajistila účast Toma Cruise (49), Morgana Freemana (75), Kevina Costnera (57) i Matta Damona (41).

Sedm statečných z roku 1960 je film, který zná snad každý. Snažit se o remake je podnik sice riskantní, ale MGM se do něj pouští a snaží se zajistit si opravdu hvězdné obsazení. Jeden z členů přípravného štábu řekl reportérům listu The Sun:

"MGM do toho filmu investuje opravdu velké peníze a do hlavních rolí chce pár opravdu slavných jmen. A dá se říci, že Cruise a Damon k absolutní špičce patří."

Tom Cruise by se měl ujmout role Chrise, kterou v původním filmu Johna Sturgese hraje Yul Brynner. Matt Damon by měl hrát pistolníka Vina, kterého ztvárnil Steve McQueen, a Kevin Costner se představí jako Britt a bude tedy následovat Jamese Coburna. Freeman nebude jedním z pistolníků - zahraje si prý padoucha Calveru, kterého před dvaapadesáti lety mistrně zahrál Eli Wallach.

Všichni herci, kteří se zatím k účasti na projektu upsali, se již dříve osvědčili ve westernech. A ačkoliv nová zfilmování oblíbených filmů bývají považována za nepříliš originální pokus zajistit si obecenstvo, nutno připomenout, že film Sedm statečných je vlastně americkou verzí slavného snímku Sedm samurajů. Ten v roce 1954 natočil úspěšný japonský režisér Akira Kurosawa.

Foto: Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Laďka Něrgešová: K hubnutí mě přemlouval Renč i můj gynekolog

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Citovou spřízněnost provází větší vášeň, takže se ocitáte na vrcholu blaha, vaří se ve vás přemíra krásných emocí. Dnešní den je velmi vhodný pro sdílení společných zájmů či koníčků,…

Nejčtenější články

Články odjinud