Sedmým dílem Harry Potter nekončí

15. 6. 2007
Sedmým dílem Harry Potter nekončí
V sedmém pokračování proslulé ságy o čarodějnickém učni nazvaném Harry Potter and the Deathly Hallows se sice jeho příznivci navždy rozloučí se dvěma postavami, nicméně je nanejvýš pravděpodobné, že o protagonistovi čtenářsky oblíbeného cyklu znovu uslyší.

Jeho duchovní matka Joanna K. Rowlingová totiž na své domovské stránce prozradila, že chystá ještě osmou knihu. Spíš než román, jenž navazuje na předchozí díly, to bude specifický druh encyklopedie, do níž zapracuje materiály, jež se jí nevešly nebo nehodily do plánovaných sedmi svazků. Autorský honorář hodlá, jak zdůraznila, věnovat na dobročinné účely.

Zároveň spisovatelka poprosila čtenáře, aby se nijak nevzrušovali divokými a falešnými pověstmi, jež provázejí uvedení nejnovějšího Harryho Pottera na knižní trh. "Šíří je politováníhodní lidé, jimž dělá radost, když si mohou z někoho vystřelit."

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pracovní stránce jste jako tělo bez duše a nevíte kudy kam. Máte pocit, že vás kolegové ani vedení nechápu. Nebojte se svých pracovních i vztahových ambic, ale raději si je nechte na…

Nejčtenější články

Doporučujeme