Komentáře k článku zpět na článek

mlik 19. 4. 2015 | 22:51

A řešte to hned. Léto za dveřmi, tak ať si ho užijete. Napište mu dopis, jasný, stručný. Pokud ... obrátíme se na příslušné orgány.... apod. A obraťte se. Držím palce!

helza 13. 4. 2015 | 19:27

šiška: no, u nás na vsi takovou vyhlášku máme taky. Sice obecní vyhlášku, ale máme. Včetně toho, že se nesmí pálit listí, natož plasy a podobně. Nemyslím, že jsme jediná vesnice v republice.

šiška 5. 4. 2015 | 16:19

Když jsem byla v Německu tak mě překvapilo jaký je tam bezva zákon! Pod vysokou pokutou se nesmí o víkendu dělat hluk, pouštět cirkulárku, sekat trávu, mýt auto, prostě se musí dodržovat klid a odpočinek! Němci to skutečně dodržují, respektují to. Čech mávne rukou a řekne, kdy jindy bych měl pracovat na svém. Přes týden nemám čas a basta. Němci mají i nesrovnatelně mnohem přísnější zákony na silnicích. Čech nechápe že je to v zájmu života a zdraví!

LencaV 3. 4. 2015 | 09:49

Herulinka: tak ten pocit - nechuť jezdit na chalupu - znám. Mně zase obec postavila vedle mého domečku dětské hřiště. Klidně mě obviňte, že nemám ráda děti (mám dvě vnučky), ale ti fakani mi fakt brali chuť do jakéhokoliv budování. Nakonec - po peripetiích - se dětské hřiště odstěhovalo na velké hřiště a konečně mám pokoj. Ale také škody. Spadl jim balon do zahrady, nikdo tam nebyl, tak prorvaly děti zlaté plot, aby si pro něj mohly dojít. Miluju děti..

hankamishka 3. 4. 2015 | 00:45

a co tak ukázat jeho dětem,...kde by měli postavený dům?? s močůvkou protékající, zvířaty s hnojem za plotem, děti další obtěžující, kravál ze dvora ???

Herulinka 2. 4. 2015 | 18:34

Jo, taky jsem si myslela, jak budu jezdit na chalupu na Šumavu za klidem a pohodou, dokud si sousedi naproti nevzpomněli, že začnou rekonstruovat. A tak už několik let po sobě v domě přes zimu bydlí makáči, přes léto se tam jezdí "rekreovat" majitelé nebo nájemníci. První, co bylo, že si z bývalého chléva udělali diskomístnost s úžasnou aparaturou a vše je slyšet samozřejmě k nám. Pak si udělali za barákem rybník, teď budujou cestu, každou chvíli tam jezdí náklaďáky (dřív tam projel traktor maximálně o žních), prostě idylka. Možná by mohli zainvestovat do vysoké protihlukové zdi, ale obávám se, že v úžasu nad vlastní dokonalostí ani netuší, že jejich hluk někomu vadí. Když to shrnu, už se mi tam ani nechce jezdit, při představě, co tam zase bude.
V příštím životě tedy zásadně jen na samotu do lesa

Igor7 31. 3. 2015 | 21:43

Sousedske vztahy jsou urcite věcné téma, v případě jejich narušení a zde je to zcela evidentní, bych doporučil dát sousedům zřetelně najevo, že se chovají protizákoně. Viz. úprava v občanském zákoníku. Problémy bych navrhoval projednat buď na obecním úřadě nebo lépe s advokátem. Těmto vztahům se říká sousedské imise a zde platí, že každý může svá práva vykonávat jen tak, aby neobtěžoval nad únosnou míru ostatní hlukem, kouřem, atd. atd. Navíc pokud vám z cizího pozemku proteka mocuvka, zde bych důrazně pana souseda upozornil, že pokud to nepřestane, necháte zamorenou půdu odstranit a náklady požadovat soudně po něm. Držím palce při řešení sporu, ale určitě se nenechte tímto omezeným hovadem zatlačit víc do kouta než v něm už jste.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě dneska jste plni energie a slovo únava není ve vašem slovníku. Také v práci se vám daří prosadit…

Nejčtenější články

Doporučujeme