Senzační mužský balet z New Yorku

27. 9. 2007
Senzační mužský balet z New Yorku
Skvělí tanečníci v ženských rolích z klasického i moderního baletního repertoáru si podmaňují svět!!

Do České republiky zavítá skutečná senzace. Baletní soubor, kterému se již dlohá léta daří bavit a rozesmívat publikum po celém světě - Les Ballets Trockadero de Monte Carlo - muži v balerínkách a tutus – způsobují během svého představení výbuchy smíchu, které zpravidla trvají stejně dlouho jako představení samo. Tento baletní soubor funguje již ohromujících 33 let a po celou dobu své existence vytváří láskyplnou, chytrou a rafinovanou satiru klasického tance a především klišé romantické baleríny. A daří se jim to. Nakonec…kdo říkal, že během baletu se nesmíte smát?

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO je soubor profesionálních tanečníků z New Yorku, kteří vystupují v ženských kostýmech a podmaňují si svět komickými adaptacemi tradičního baletního umění. Soubor je složen pouze z mužů a nabízí divákům skvělé zpracování legendárních rolí z ženského baletního repertoáru.

LES TROCKS, jak jim říkají jejich fanoušci, byla založena v roce 1974 několika baletními nadšenci, kteří ,kromě skvělé taneční techniky, disponovali především něčím, co se v této oblasti umění vidí zřídka: smyslem pro humor. Každý člen souboru má odlišnou baletní průpravu a historii, všichni však neustále zdokonalují své schopnostive 3kole amerického baletu a španělském Baletu Vistora Ullata. „Profesionální technika jim dává možnost vytvořit alternativní svět v baletu, kde mohou parodie a satira koexistovat s realitou a odrážet ji.” (15. srpna 2002 - New York Post). Úchvatná směsice skvělé techniky Trocks, vtipná interpretace mistrovských baletních děl a ohromující skutečnost, že muži skutečně mohou tančit na špičkách s takovou precizností, jim brzy zajistila mezinárodní věhlas.

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO původně vystupovali na malých broadwayských scénách. Avšak zakrátko se jim dostalo ocenění v podobě několika nadšených recenzí v takových médiích, jakými jsou The New Yorker, The New York Times nebo The Village Voice, což bezpochyby přispělo k jejich dalším úspěchům. Následovaly další články a recenze, například ve Variety, Oui, The London Daily Telegraph a Vogue, jejichž uveřejnění přineslo souboru mezinárodní publicitu.

Již od samých počátků si “TROCKADEROS” vydobyli jméno světového tanečního fenoménu. Vystupovali na festivalech v Nizozemí, Madridu, New Yorku, Paříži, Spoletu, Turíně a Vídni, hostovali také v mnoha uznávaných televizních show. V prosinci 2000 bylo několik představení natočeno v nizozemsko-francouzsko-japonské koprodukci jako materiál pro celosvětově distribuované DVD.

V budoucnu má soubor v plánu vytvoření nového repertoáru, dobytí dalších měst, států a území, a zejména sledovat stále stejný cíl – zprostředkovat potěšení z tance co nejširšímu okruhu diváků. Sami tanečníci této nevšední, výjimečné taneční skupiny zdůrazňují, že budou dělat především to, co dělají již přes třicet let: „Keep on Trockin”.

V České republice LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO předvedou nejznámější kusy z klasických baletních děl, včetně druhého dějství z Labutího jezera od P.I Čajkovského, slavnou “Labuť” na hudbu Camille Saint-Saënse, Paquitu Ludwiga Minkuse a několik sólových partů a pas de deux z dalších nejslavnějších klasických baletních děl.

Program turné: 11.11.2007 - Kongresové Centrum Praha - 19:00 14.11.2007 - Janáčkovo divadlo, Brno - 19:00

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete s velkým odhodláním dokázat něco velkého. Už máte plné zuby toho, jak se k vám nadřízený chová a nevěří vám. Určitě se vám podaří…

Nejčtenější články

Doporučujeme