Seriál M.A.S.H.: Co se stalo se Šťabajznou, Radarem či Hawkeyem?

8. 3. 2018
Před třiceti pěti lety byla odvysílaná premiéra posledního dílu kultovního amerického seriálu M.A.S.H. Za 11 let natáčení vzniklo 255 dílů a některé jeho hvězdy dnes již nejsou mezi námi. Co se stalo s herci, kteří v seriálu denně bojovali o životy vojáků v mobilní vojenské nemocnici 4077 M.A.S.H. v Koreji?

Benjamin Franklin Pierce neboli Hawkeye

Idol žen, nenapravitelný vtipálek a nositel obrovského charismatu, takový byl Hawkeye v seriálu M.A.S.H. Jeho představiteli Alanovi Aldovi je dnes dvaaosmdesát let a do proutníka má opravdu daleko. Se svojí ženou Arlene je přes šedesát let! Po posledním díle seriálu M.A.S.H., který herec sám režíroval, zůstal ve filmové branži a navíc se vrátil na prkna, která znamenají svět – tedy do divadla.

Prohlédněte si hrdiny seriálu M.A.S.H. v galerii:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zahrál si v několika filmech režírovaných Woodym Allenem a na dlouhých dvanáct let se stal moderátorem cyklu zabývajícího se vědou Vědecké hranice Ameriky. Za svoje herecké výkony získal řadu ocenění a několik nominací na Oscara. Ve filmu se naposledy objevil před třemi lety ve snímku Most špiónů. Napsal také autobiografii Nikdy si nedávejte vycpat svého psa.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do pracovních povinností se musíte spíše nutit, ale nejde o nic hrozného. Nadřízený vás sem tam upozorní na nějakou maličkost, která mu nesedí, ale náhle si uvědomíte, že si na vaši práci…

Nejčtenější články

Doporučujeme