Seriál M.A.S.H. slaví 50 let: Co se stalo se Šťabajznou, Radarem či Hawkeyem?

29. 9. 2022
Kultovní seriál M.A.S.H slaví padesát let seriálu. Premiéra posledního dílu kultovního amerického seriálu M.A.S.H byla odvysílaná 28. února 1983. Za 11 let natáčení vzniklo 255 dílů. Co se stalo s herci, kteří v seriálu denně bojovali o životy vojáků v mobilní vojenské nemocnici 4077 M.A.S.H. v Koreji?

Kultovní seriál M.A.S.H slaví padesát let

Kultovní seriál M.A.S.H., který vypráví příběhy vojenských lékařů během korejské války, slaví letos už padesát let od natočení prvního dílu. První díl seriálu se objevil na amerických televizních obrazovkách poprvé 17. září 1972, poslední pak v únoru roku 1983 trhal divácké rekordy, zhlédlo ho totiž na 125 milionů diváků. Seriál plný humoru a nadsázky se dodnes těší velké divácké oblibě. Během doby natáčení vznikla mezi herci nerozlučná přátelství. Některá z nich trvají dodnes. 

Věděli jste ale, že ne vždycky se kultovní M.A.S.H. setkal s úspěchem? Zakusil totiž i hořkou kritiku. I když byl seriál až nástupcem stejnojmenného filmu, ve sledovanosti ho bohatě překonal. Filmové zpracování knižní předlohy s názvem M*A*S*H Goes To Maine se totiž  nesetkalo s valným úspěchem. Po propadnutí filmu novináři či veřejnost neočekávali valný úspěch ani od jeho seriálového zpracování. Například časopis Times tenkrát krátce po odvysílání prvního dílu označil celý seriál za největší zklamání sezóny a mluvilo se o možném konci natáčení. Zlom nastal až po sedmnáctém díle, kdy došlo k průlomu a seriál se začal těšit divácké oblíbenosti.

Jak vzpomíná herec Vladimír Brabec na dabování plukovníka Pottera v seriálu M.A.S.H? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V závěru měsíce se na vás usměje štěstí. Neberte to však jako samozřejmost a nadále na sobě pracujte. Konečně se k vám vrátila pověstná energie, kterou byste měli směrovat správnou cestou.…