Seriál M.A.S.H.: Co se stalo se Šťabajznou, Radarem či Hawkeyem?

8. 3. 2018
Před třiceti pěti lety byla odvysílaná premiéra posledního dílu kultovního amerického seriálu M.A.S.H. Za 11 let natáčení vzniklo 255 dílů a některé jeho hvězdy dnes již nejsou mezi námi. Co se stalo s herci, kteří v seriálu denně bojovali o životy vojáků v mobilní vojenské nemocnici 4077 M.A.S.H. v Koreji?

Benjamin Franklin Pierce neboli Hawkeye

Idol žen, nenapravitelný vtipálek a nositel obrovského charismatu, takový byl Hawkeye v seriálu M.A.S.H. Jeho představiteli Alanovi Aldovi je dnes dvaaosmdesát let a do proutníka má opravdu daleko. Se svojí ženou Arlene je přes šedesát let! Po posledním díle seriálu M.A.S.H., který herec sám režíroval, zůstal ve filmové branži a navíc se vrátil na prkna, která znamenají svět – tedy do divadla.

Prohlédněte si hrdiny seriálu M.A.S.H. v galerii:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zahrál si v několika filmech režírovaných Woodym Allenem a na dlouhých dvanáct let se stal moderátorem cyklu zabývajícího se vědou Vědecké hranice Ameriky. Za svoje herecké výkony získal řadu ocenění a několik nominací na Oscara. Ve filmu se naposledy objevil před třemi lety ve snímku Most špiónů. Napsal také autobiografii Nikdy si nedávejte vycpat svého psa.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže vás trápí zdravotní problémy, řešte je co nejdřív. Doporučují se preventivní prohlídky, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Také je na čase, abyste si začali pečlivěji hlídat…

Nejčtenější články