Seriál První republika se vrací: Rychlá auta, emancipace a vražda hned v prvním díle

3. 9. 2017
Seriál První republika se stal nejprodávanějším pořadem České televize – vysílá se v Americe, prodal se do Číny, dokonce ho dabují i do perštiny. 8. září 2017 se vrací na televizní obrazovky, kdy startuje druhá série.

Opět můžeme trávit večery s osudy rodiny Valentových, která je o osm let starší, tedy ocitáme se v roce 1928. Jaroslav Valenta (Jiří Vyorálek) opouští vězení a snaží se vrátit do rodinné firmy. Tam o něj ale nikdo nestojí, spíše by rádi, aby odešel na venkov hospodařit s otcem Aloisem (Jan Vlasák). Bratr Vladimír (Ján Koleník) vede povoznictví, kde těží především z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii. Jaroslav se ale nehodlá svých práv jen tak vzdát a je odhodlaný získat zpět osobní pověst, respekt i úspěch v obchodu.

Projděte si fotky z nové řady:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V druhé řadě seriálu se objeví celá řada nových postav a s nimi i nové herecké tváře – Anna Fialová a Brigita Cmuntová , které hrají již dospělé dcery Jaroslava a Kláry Valentových – tedy Anna Fialová Irenu a Brigita Cmuntová Elišku. Irena závodí v autech, i když je to čistě mužská záležitost, a vzdoruje Kláře, Vladimírovi i celé společnosti. Hned v prvním díle uvidíte, jak nebezpečný její koníček je. Navíc se pak sblíží s mužem, o kterém nemá ani tušení, jak moc by mohl být nebezpečný. Eliška je pravý opak. Studuje medicínu a vdala se za svou dětskou lásku Vojtu.

Klepněte pro větší obrázek

Další nové postavy jsou Stanislav Majer jako tvrdý a nekompromisní podnikatel Hans von Lippi nebo Vladimír Polívka jako poručík Jan Andrle.

Natáčení dobového seriálu odpovídal i výběr lokací, do kterých se filmaři vydali. Podívali se například do Kutné Hory, do zámků ve Zruči nad Sázavou, ve Veltrusech nebo do Ploskovic. Tvůrci se rovněž zaměřili na dobově významné fenomény, jakými byly třeba oslavy desátého výročí existence republiky, začínající ženská emancipace nebo rozvoj automobilismu. „Televizní tvorba se stále více podobá filmovému světu nejen v zahraničí, ale i u nás. A také pokračování První republiky se tomuto trendu přibližuje,“ říká režisér Biser Arichtev a pokračuje: „Nové díly budou – v mezích žánru – mnohem dynamičtější a akčnější.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený vás v práci drtí, ale vy se tomu nepoddáváte. Ani na home office nemáte klid, protože skloubit péči o děti a profesní povinnosti není snadné. Už brzy se z negací vymaníte a svět…

Nejčtenější články

Doporučujeme