Seriál Ulice: Anča Lišková končí! Co vedlo její představitelku Ljubu Krbovou k odchodu? | Foto: Archiv TV Nova

Foto: Archiv TV Nova

Seriál Ulice: Anča Lišková končí! Co vedlo její představitelku Ljubu Krbovou k odchodu?

Poslední prázdninový týden se v seriálu Ulice ponese v duchu změn, úsměvných trapasů, špatných zpráv i nové lásky. Obrovské změny a loučení čekají například Anču Liškovou, která využila příležitosti a rozhodla se pro nový začátek. Opouští nejen svůj byt, ale také bistro, aby se mohla naplno věnovat dětem v dětském azylovém domě. Jak to s ní bude dál? A co to znamená pro herečku Ljubu Krbovou, která Anču už osmnáct let ztvárňuje?

Letošní začátek nové sezóny seriálu Ulice bude hodně zásadní pro Anču Liškovou, její blízké i přátele. Anča se totiž před prázdninami rozhodla pro radikální řez a opuštění důvěrně známých míst, s nimiž ji poutá osmnáct let života. Odchází z Vendulina bistra, v jehož prostorách bylo kdysi Království hraček, ve kterém poznala Bedřicha. Stěhuje se i z domu Peškových, kde našla nový domov poté, co od Bedřicha odešla, protože neustála zprávu o jeho nemanželském dítěti.

Co se děje tento týden v ulici? Podívejte se na video:

Loučení s prostředím, k němuž ji váže tolik různorodých vzpomínek, je pro ni docela náročné. Neubrání se proto slzám dojetí, byť jde za hlasem svého srdce. Začne totiž pracovat na plný úvazek v dětském azylovém domě. Právě jeho obyvatelé jsou nyní náplní jejího života. Tyto bezprizorní děti její lásku potřebují a oceňují její péči i starostlivost.

Souhrou náhod nastupuje místo ní do bistra Iva Klímová, s níž se sblížila díky vztahu jejich dětí. Když se František a Bára rozešli kvůli Skyler, vzájemné vztahy ochladly. Teď mají šanci na jejich obnovení, protože ony dvě si vlastně nikdy nic neudělaly. Podaří se jim to během předávání pomyslné štafety v bistru? A jak to bude dál s oblíbenou postavou Anči Liškové? Budou se s ní muset diváci rozloučit?

„Já miluju dlouhé tratě a nerada opouštím místa, kde je mi dobře. A navíc Ulice je moje ‚srdcovka‘! Jenom jsem poprosila scenáristy, aby mi na chvíli dali volnější režim, kdy budu mít více času na své divadelní projekty. Ale jak znám naše scenáristy, určitě přijdou s nějakým silným příběhem a zase budu v ateliéru skoro každý den. A ráda,“ říká s úsměvem herečka Ljuba Krbová.

„To, že Anička odchází z bistra i domu Peškových, neznamená, že divákům nadobro zmizí z očí. V ději i nadále pokračuje. Je nedílnou součástí příběhu svérázných manželů Evy a Miloše Knoblochových, kteří už brzy ocení její nezištné přátelství i oporu. A samozřejmě tu vždy bude také pro Františka, jenž se bude z Amsterdamu často vracet kvůli škole,“ ujišťuje fanoušky seriálu Ulice jeho kreativní producentka Silvia Klasová.    

Doporučujeme

Články odjinud