Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova

Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova

Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova
Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova
Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova
Seriál Ulice sleduje dramatické příběhy několika rodin Foto: Archiv TV Nova
49
Fotogalerie

Seriál Ulice: Další velký návrat! Monika Farská v podání Anny Fixové je zpět!

Seriál Ulice má na obrazovkách momentálně prázdninovou pauzu. Už teď ale diváci můžou čekat na nejedno překvapení i shledání po letech. Jedním z nich je návrat Moniky Farské (Anna Fixová), která před lety rozdělila fanoušky seriálu na dva tábory. Jedni jí fandili, druzí jí nemohli přijít na jméno.

Moničina minulost v Ulici

Mladší dcera manželů Farských byla v začátcích Ulice pěkné kvítko. V roce 2005 se s ní diváci seznámili jako s čerstvě osmnáctiletou slečnou, která studovala na gymnáziu, neměla k průšvihu nikdy daleko, hledala velkou lásku a snila o světě médií. Není divu, že když se na diskotéce náhodou seznámila s populárním Tomášem Savkou, finalistou známé pěvecké soutěže, až po uši se do něj zamilovala a všude o něm básnila.

Pro zpěváka ale byla pouze známostí na jednu noc, takže se žádná velká láska nekonala. Monika zkrátka byla naivní smolařkou, která se tvářila jako světačka. Jedno se jí ale muselo nechat – uměla si jít za svým snem a žádná překážka pro ni nebyla dost velká, pokud jí o něco šlo. Tak se dostala i do televize Nova, kde na nějaký čas zakotvila v redakci Snídaně s Novou, a dokonce se objevovala i na televizních obrazovkách.  

Patronky Maminky roku v redakci. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Lekce od života

Pohádka o Popelce se ale v Moničině případě nekonala. Stále jí chyběl vysněný princ. Ten se objevil až po čase v podobě jejího bývalého profesora z gymnázia. Už nebyla jeho studentkou, láska mohla začít. Monika se díky němu ocitla na své první misi v Ugandě, připravená pomáhat i natáčet reportáže o tamním životě. Náročné podmínky však tehdy neustála a po čtvrt roce se vrátila domů psychicky na dně. Chvíli trvalo, než se z toho oklepala a začala znovu, nyní už bez jakýchkoliv ambicí. Nastoupila do tátova fitka jako recepční, prožívala rozchod rodičů, znovu se sbližovala s klukem, kterého nechala právě kvůli svému snu. Jenže ten jí nakonec zlomil srdce.    

Pokračování 3 / 4

Monika a Mára

S Márou se Monika znala dlouho před tím, než se spolu dali dohromady. Nejprve byli kámoši, pak parťáci v Coolně, a dokonce také spolubydlící. Díky tomu se navzájem skvěle poznali. Nedělali si o tom druhém iluze, zároveň neměli potřebu na sebe něco hrát. Mára se postupem času do Moniky zamiloval. Docela dlouho a rafinovaně ji balil, než jí došlo, že právě on je ten pravý.

Společně překonali několik velkých malérů, zdálo se, že jejich vztah vydrží věčně. Bohužel tomu tak nebylo. Rozdělila je Moničina touha pomáhat potřebným a její srdeční záležitost – Afrika. Monika se naplno vrhla do práce pro neziskovky, její pobyty v Africe se prodlužovaly. To vše v době, kdy o pár let starší Mára dospěl k pravému opaku – chtěl se usadit a založit rodinu. Následoval nevyhnutelný rozchod. Monika odletěla na další misi do Afriky, Mára začal randit s Karlou. Oba si časem splnili své sny, jenže s Márou si osud znovu nehezky zahrál, a tak se nyní rozvádí.

Pokračování 4 / 4

Moničin návrat do Ulice

Monika a Mára se znovu náhodou potkají ve chvíli, kdy oba stojí na své další životní křižovatce. Monika se vrací do Čech, aby tu rozjela nové projekty, Mára řeší, kterým směrem se vydat dál. Vrátí se ke Karle, která o něj stále stojí, nebo je pro něj tato kapitola už opravdu uzavřená? A co když i v jeho případě platí, že stará láska nerezaví?

„O návratu Moniky Farské do Ulice jsme uvažovali už docela dlouho,“ přiznává kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová. „Stále pro to ale nebyl ten vhodný okamžik. Mára měl svou rodinu, procházel si velkými životními zkouškami, do kterých jsme nechtěli Moniku zaplétat. Až nyní nazrál čas, aby se ti dva zase setkali. Monika se za dobu, co se neviděli, hodně posunula a vyzrála, je jiná, než jakou si ji diváci pamatují. Pro nás je to nyní vlastně i příležitost, abychom ji jako postavu v seriálu ukázali v jiném světle,“ naznačuje Silvia Klasová.

Doporučujeme

Články odjinud