Lumír Nykl (Václav Svoboda) Foto: Facebook seriálu Ulice

Lumír Nykl (Václav Svoboda) | Foto: Facebook seriálu Ulice

Lumír je v lásce tak trochu smolař Foto: Facebook seriálu Ulice
Lumír usiluje o srdce Kateřiny Foto: Facebook seriálu Ulice
Jiří Herman (Jan Holík) Foto: Facebook seriálu Ulice
Momentálně dobývá srdce návrhářky Gábiny Pumrové Foto: Facebook seriálu Ulice
15
Fotogalerie

Seriál Ulice: Kteří muži jsou největší sympaťáci a čím nás okouzlují?

Seriál Ulice se na obrazovkách objevuje s železnou pravidelností už spoustu let, a tak není divu, že mnohé postavy přirostly divákům k srdci. Kteří muži v Ulici jsou největší sympaťáci a jak to mají jejich představitelé v osobním životě?

Lumír Nykl (Václav Svoboda): Lásku věčně hledající smolař

Podnikatel a bývalý zastupitel městské části se po tragické smrti milované ženy Světlany tak trochu „plácá“. Radost mu sice dělá jeho syn Lexík, s láskou je to u něj ale na štíru. Nejdřív to vypadalo, že se dá dohromady se Světlaninou kamarádkou Ingrid, ale z té se stala „pouhá“ spolubydlící. Usiloval i o srdce asistentky krásné Diany Rytířové (Bára Seidlová), i tam však pohořel. Ze zoufalosti „zavítal“ na seznamku, která mu ale přivodila jeden omyl větší než druhý. Momentálně bojuje o srdce majitelky penzionu Květa, sympatické Kateřiny Dubovské (Martina Randová). Bude jeho city opětovat, nebo Lumír dopadne znovu jako sedlák u Chlumce?

Představitel Lumíra Václav Svoboda to měl s láskou v osobním životě tak trochu podobné. Herec se nechal slyšet, že když už se někdy zamiloval, většinou dostal hned košem. Teprve nedávno se poprvé oženil. Jeho nezapomenutelnou postavou je Venoš Pastyřík z filmu Jak básníci čekají na zázrak.

A co jste nevěděla o Petrovi Vackovi? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jiří Herman (Jan Holík): V práci drsňák, doma beránek

Nekompromisní tvrďák s velkým srdcem, tak by se dal ve stručnosti charakterizovat major od kriminálky Jiří Herman. Jeho největší kamarádkou je zároveň i jeho kolegyně Karla (Markéta Stehlíková), které dokonce odsvědčil svatbu. Momentálně dobývá srdce návrhářky Gábiny Pumrové (Aneta Krejčíková). Bojuje i o přízeň jejího syna, ovšem ten úplně největší boj svádí s Gábininým otcem Radkem Mastným, který se vyhýbá nástupu do vězení.

 V soukromém životě představitel sympatického poldy rád cvičí a je dvojnásobným tátou. Vidět jste ho mohla ve filmech Václav, Tátova volha, Teroristka, v pohádce Tři bratři a dalších. Už sedmnáct let exceluje v zájezdovém představení Caveman. Nedávno měla v divadle Verze premiéra hry Vášnivost, kde hraje vedle Lindy Rybové, Davida Matáska a dalších. 

Pokračování 3 / 5

Kryštof Mareček (Kryštof Rímský): Starostlivý táta, ale i  „paroháč“

Mára, jak mu všichni říkají, je snaživý táta dvou malých kluků. Svou bouřlivou minulost už neřeší, kromě svých synů miluje nadevše i svou ženu Karlu (Markéta Stehlíková). Ta mu po jeho nedávném excesu s ilegálními kšefty nasadila parohy, Mára o tom ale nemá ani páru. Karla jej podvádí se scénaristou Jakubem (Jan Mansfeld), kterému coby zkušená kriminalistka pomáhá s jedním krimi scénářem.

Představitel Máry herec Kryštof Rímský se netají, že nebyl v mládí žádný beránek. Přiznal, že na střední škole přičichl k drogám. Syn známého dabéra a herce Pavla Rímského má bohatou divadelní zkušenost, zahrál si ve filmech Tobruk, Čtyři slunce, Nabarvené ptáče a v seriálech Já, Mattoni, Specialisté, Rapl a dalších.

Pokračování 4 / 5

Vítek Klíma (Filip Čapka): Sympatický pohodář

Rodina sympatického bankéře baví diváky napříč všemi generacemi. Do Prahy se přistěhovali nedávno, ale hned si získali přátele. Vítkovy dospívající děti Anežka (Karolína Lipowská) a Michal (Karel Klement) řeší typické pubertální eskapády, jeho manželka, masérka Iva (Hana Baroňová) zase nemůže přijít na chuť tomu, že se vzdal „teplého“ místečka v bance a stal se z něj pomocník na stavbě. Jenže Vítek to sympaticky neřeší, je nad věcí a užívá si svobody, která mu v bance chyběla.

I Filip Čapka přiznal svou divokou minulost, v mládí prý inklinoval k alkoholu. Bývalý zahradní a bagrista je táta dospívající dcery, uvádí pořad Polopatě a nezapomenutelná je jeho role fotografa v seriálu Dokonalý svět. Exceloval i ve filmech Gangster Ka: Afričan, Mamas&Papas nebo Román pro muže.

Pokračování 5 / 5

Bedřich Liška (Adrian Jastraban): Stálice Ulice a věčný optimista

Nadšený muzikant, milovník motorek a trojnásobný táta působí v seriálu od jeho začátku. Se svou životní láskou Aničkou (Ljuba Krbová) vychoval osvojené děti Františka a Emu, pak prožil románek s nespoutanou Jindrou, díky němuž se stal otcem potřetí. Malou dceru Ladu ale moc nevídá, a tak je rád, že svůj čas tráví po boku přítelkyně Alice (Eva Hacurová). Ta touží s Béďou po děťátku, jemu se ale do čtvrtého potomka moc nechce. Momentálně Alice řešila své „těhotenství“, které si tak trochu vysnila.

Adrian Jastraban pochází ze Slovenska, jeho perfektní čeština je ale bez přízvuku. Díky tomu mohl zazářit hned v několika tuzemských trhácích. Za zmínku stojí Želary, Hořící keř, Jan Hus, Rašín, Dubček, Havel a další. Aktuálně jej můžete vidět v divadle Metro, kde hraje po boku své seriálové kolegyně Ljuby Krbové v insenaci Miluji tě, tak se měj.

Doporučujeme

Články odjinud