28
Fotogalerie

Seriál Ulice: Nahlédněte do zákulisí natáčení další sezóny! Kde se točily nové díly?

Seriál Ulice se většinou odehrává v prostředích, která jsou divákům důvěrně známá. Čas od času ale scenáristé vymyslí zpestření v podobě děje v nejrůznějších exteriérech. Po prázdninové pauze si užijí dobrodružství v divočině Lumír a jeho blízcí. Jak probíhalo natáčení? Kam se štáb vypravil tentokrát? Jaká to mělo úskalí?

Vítané osvěžení

Osmnáctá sezóna seriálu Ulice je za námi, na nové díly si diváci budou muset ještě chvíli počkat. Seriál má nyní prázdninovou pauzu ve vysílání, což však neznamená, že si všichni užívají zaslouženého volna. V postprodukci seriálu je stále živo, protože se tam nyní dokončují díly natáčené před prázdninami. A nebylo to ledajaké natáčení.

Štáb Ulice se kromě jiného vypravil opět do exteriéru. Právě tato nová prostředí jsou pro všechny vítaným osvěžením, pomyslnou třešničkou na dortu. Například loňský vánoční díl s Knoblochovými se natáčel přímo v Kašperských Horách. S Magdou a spol. se jelo před dvěma roky lézt na skály do Českého ráje. Dobrodružství malého Františka, Emy a jejich blízkých i přátel se před patnácti lety točilo na hradu Český Šternberk. Muškařit a rybařit se vyráží s Vlastimilem Peškem a jeho blízkými hlavně na Sázavu… Výčet lokalit je už docela dlouhý a zdaleka nekončí.

Co prozradila Ljuba Krbová z Ulice? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Nová dobrodružství

Před létem se rozšířil o další nádherné místo, které leží v Plzeňském kraji. Tentokrát jde o samotu, na níž se odehraje velké dobrodružství, jež přinese nová, už devatenáctá sezóna seriálu. O tom, že o dobrodružství nebyla nouze ani při přípravách tohoto natáčení, svědčí slova vedoucí produkce seriálu Ulice Barbory Chaloupecké: „Prostředí, ve kterém se natáčelo, bylo nádherné. Ale najít ho, to byl docela oříšek. Hledat jsme ho začali přibližně půl roku před natáčením. Než jsme objevili lokalitu, která by splnila požadavky scenáristů, chvíli to trvalo. Jenže vyhráno jsme ještě neměli. Když jsme tu byli asi dva měsíce před samotným natáčením na obhlídkách, zjistili jsme, že běžnými auty se člověk až na místo nedostane kvůli náročnému terénu. Proto bylo zapotřebí zajistit dostatek vozů s pohonem na čtyři kola. A nedej bože, kdyby tehdy začalo pršet… V záloze jsme měli domluvené i traktory a jeřáby, aby nám technika neuvízla v bahně někde v půli cesty.“

Pokračování 3 / 4

Nevyzpytatelné situace

„Pro štáb je natáčení v exteriéru vždy výzvou i příjemným zpestřením. Občas si připadáme jako na výletě, občas se docela zapotíme, když musíme rychle vyřešit nějaký nečekaný technický problém. Ale pokaždé pak na takové natáčení všichni rádi vzpomínáme, přestože to jsou někdy docela nervy,“ přiznává se smíchem producentka seriálu Ulice Jana Maršíková.

„Natáčení v exteriéru je pro nás vždy osvěžením, protože nemusíme být zavření celý den v ateliéru. Na druhou stranu ale bývá natáčení v exteriéru mnohem více nevyzpytatelné a někdy musíme dělat kompromisy mezi tím, co je ve scénáři, a tím, co se dá v dané lokalitě reálně natočit. Režijně ale nabízejí takováto natáčení mnohem více možností než ta běžná v ateliérech. A pokud nám přeje počasí a nemusíme řešit žádnou krizovku, bereme to všichni spíš jako natáčení za odměnu,“ dodává režisér Stano Sládeček.

Pokračování 4 / 4

A co na to herci?

Scény natáčené v exteriérech uvítají při sledování Ulice i samotní diváci. A co na ně říkají herci? „Asi mi to nebudete věřit, ale takhle v přírodě jsem Ulici zatím netočil, a to jsem v ní už osmnáct let. Myslel jsem si, že po takové době mě už scenáristé nemůžou ničím překvapit. Můžou. Tentokrát i příjemně. S chlapama jsem totiž jezdil pod stany nebo pod širák už od mládí. Bylo to vždycky zábavné, protože z peněz, které jsme měli, jsme si pokaždé odložili to nejnutnější na cestu nazpět, a zbytek jsme propili. To byly krásné časy,“ zavzpomínal představitel Lumíra Nykla Václav Svoboda. „Chatu nemám, ale s rodinou jezdíme na Ledečsko na chalupu ke kamarádovi, který nám ji občas půjčí,“ svěřil se oblíbený herec, který si tohle natáčení přijel spolu s kolegy opravdu užít. Jak nakonec dopadlo? Výsledek uvidí diváci až po prázdninách v nových dílech seriálu.

Na nové záběry se podívejte v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud