Daniel Bambas jako Mirek v seriálu Ulice Foto: Archiv TV Nova

Daniel Bambas jako Mirek v seriálu Ulice Foto: Archiv TV Nova

Magda a její milostný trojúhelník Foto: Archiv TV Nova
Ema Businská jako Sára Mandousová v seriálu Ulice  Foto: Archiv TV Nova
Kristýna Hrušínská a Miluše Šplechtová jako Vanda a Jolana v seriálu Ulice  Foto: Archiv TV Nova
Klímovi  Foto: Archiv TV Nova
161
Fotogalerie

Seriál Ulice: Nové postavy, lásky, zvraty a dramata. Co vás čeká na podzim?

V životech všech obyvatel Ulice nastanou nové zvraty. Magda potká nového muže, a ještě ke všemu je to Prokopův kamarád. Mezi Karlou a Márou stále visí Márův průšvih a pomoc blízkého přítele možná znamená víc než jen přátelství. Nyklovi budou opět svádět boje, tentokrát s Kateřinou, a Vendula bude mít proč se radovat. Co dalšího čeká oblíbené hrdiny nekonečného seriálu?

Magda

Magda se na samém konci školního roku rozhodla vylézt ze své bezpečné ulity a vrátit se nazpět do života se všemi riziky i krásnými věcmi, jež přináší. Se zhrzenou ředitelkou Landovou uzavřely křehké příměří, s kolegou Prokopem konečně vybalancovali vztah na bázi přátelství, které je ale poznamenáno jejich výbušnými povahami. Na konci prázdnin se Magda za netradičních okolností seznámí s Prokopovým kamarádem, úspěšným podnikatelem Mirkem, kterému okamžitě padne do oka. Jeho dvoření bude pro Magdu balzámem, neboť Mirek by ji nejraději nosil na rukou a splnil každé její přání, i to nevyslovené.

Mirkovým protipólem je Prokop, se kterým se Magda dokáže vášnivě pohádat i od srdce zasmát. Spojuje je zájem o ekologii i snaha vést se studenty otevřený dialog. Ve škole se z nich stanou spojenci proti klice Landová–Kalina, která má svou představu o vzdělávání i vedení studentů k mimoškolním aktivitám. Jejich rozdílné názory na sebe budou narážet čím dál častěji. Roli v tom samozřejmě sehrají i raněná srdce a ega, byť by to Landová s Kalinou nikdy nepřiznali. Stanou se z nich urputní protivníci, což Magdě i Prokopovi značně znepříjemní jejich další působení ve škole… Jak si sednou Tomáš a Mirek? A jak Magdino chození s Mirkem ovlivní její vztahy s Prokopem či Landovou?

Co prozradila představitelka Magdy Veronika Čermák Macková? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 8

Marečkovi

Mára odjel těsně před prázdninami do Norska, aby vydělal peníze na splacení dluhů a zaplacení pokuty za nelegální kšefty, do kterých se na jaře pustil ve snaze zabezpečit rodinu podle svých představ. To se podepsalo i na jeho manželství s Karlou, jež se otřáslo v základech. V pauze a Márově odjezdu viděli oba dva východisko, jak krizi ustát. Karle začali s domácností i malými dětmi hodně pomáhat Márovi rodiče, Věrka a Luboš, bratr Bruno i kolega z kriminálky Jirka Herman, jenž se stal pro školáka Vojtu parťákem, který mu tak trochu nahrazuje tátu. To začne být trnem v oku Věrce, podle níž nemá Herman coby policajt na Vojtu ten nejlepší vliv. Navíc si vezme do hlavy, že Jirka leze jejímu synovi do zelí i u Karly.

Přestože se to zdá naprosto absurdní, časem se dokonce i Luboš přesvědčí na vlastní oči, že Věrka zřejmě není daleko od pravdy. Navrch budou mít Věrka i Luboš spoustu starostí sami se sebou kvůli zdravotním problémům, které oba dva podcení. Věrka nakonec skončí v nemocnici, což se už před Márou neututlá. Ten se rozhodne okamžitě jednat, aniž by měl nějaký detailnější plán, jak situaci doma vzít pevně do svých rukou. Aby toho nebylo málo, Karla s Márou budou muset řešit i nové bydlení… Jak vážné jsou zdravotní potíže Věrky s Lubošem? A jak vše ustojí Karla s Márou, mezi kterými pořád visí Márův průšvih?

Pokračování 3 / 8

Nyklovi

U Nyklových se před létem konečně zablýsklo na lepší časy. Skončily soudní tahanice s Mastným, jenž byl nepodmíněně odsouzen, všichni se těší na Vendulino a Pavlovo miminko, Lumír s Lexíkem tráví hodně času s Ingrid, což jim pomáhá překonávat stesk po zesnulé Světlaně. Po prázdninách však Ingrid bude muset více dohlížet na synovce v Málkově, takže u Lumíra nebude tak často, jak si všichni zvykli. Hlavně pro Lumíra to bude docela velká rána, protože se opět začne cítit osaměle, navíc v době, kdy si bolestně připomene Světlaniny narozeniny, a hlavně její náhlý skon. K tomu přijdou nečekané starosti nejen kvůli Lexíkovi, jenž propadne online hrám, ale hlavně kvůli bistru.

Přestože se zdálo, že Kateřinina hospoda a Vendulino bistro budou vedle sebe bez problémů fungovat, na podzim se mezi nimi rozhoří nelítostná válka, což by mohlo být pro bistro likvidační. Překvapivě ji rozpoutá Vilma Nyklová svou snahou chránit za každou cenu blaho rodiny. Ani trochu se jí totiž nebudou líbit Kateřininy nové podnikatelské záměry, proti kterým začne brojit s vervou a furiantstvím sobě vlastním. To si Kateřina samozřejmě nenechá líbit. Nyklovým hned ukáže, jak silný soupeř umí být, pokud se jedná o podnikání a pokud má na své straně takové spojence, jako jsou zhrzená Pumrová a po pomstě lačnící Mastný. Do bitvy o rodinné štěstí se pustí také Ája, které už před létem došlo, co všechno ztratila, když dala Máriovi najevo, že s ním jako s partnerem do budoucna nepočítá. Ráda by ho získala nazpět, jenže Mário jí už nevěří… Jak se vyostří válka mezi Kateřinou a Nyklovými? A jaké nečekané citové peripetie čekají Lumíra?

Pokračování 4 / 8

Liškovi

Bedřichovi se na jaře převrátil život vzhůru nohama kvůli rakovině prostaty. Musel změnit své plány, místo vysněné cesty do Vietnamu začal docházet na radioterapii, která na jeho organismus doléhá čím dál víc. Oporou mu jsou jeho blízcí, zejména Miloš, jehož svérázný přístup je občas na zabití. Bedřich se na něj ale může stoprocentně spolehnout, což je v jeho situaci k nezaplacení, a také s ním může probírat věci, které by s nikým jiným neřešil. Na tom se nic nezmění ani po ukončení léčby, kdy se Bedřich obává ztráty potence. Hrozící ztráta mužství je pro Bedřicha o to choulostivější a složitější, že po létě znovu narazí na Alici a mezi oběma opět přeskočí jiskra. Zvládnou i tuhle náročnou zkoušku, kdy dostává Bedřichovo mužské ego pořádně zabrat? A jak se k jeho problému postaví Miloš, který začne díky zaručeným metodám z internetu fušovat do řemesla všem samozvaným léčitelům?

Vztahové peripetie se nevyhnou ani Anče, které to až na pár přeháněk se Šimonem docela klape. Když spolu chtějí být, udělají si na sebe čas, jinak žijí každý zvlášť a neřeší tisíc každodenních maličkostí či problémů. To jí závidí hlavně Eva, Milošova manželka. To se ale po létě změní. Anča se ujme osmnáctileté Sáry, kterou zná už několik let z azylového domu a která najednou zůstane takřka bezprizorní. Anča by jí ráda pomohla postavit se na vlastní nohy, ovšem záhy zjistí, že Sára si občas přibarví a upraví realitu podle svého. To se začne čím dál více dotýkat i Ančina vztahu se Šimonem, který se nejen ocitne tak trochu na druhé koleji, ale navíc se stane obětí Sářina specifického přístupu k životu. A nebude sám, na kom se Sářin styl života a její kamarádi podepíšou… Jak se Bedřich popasuje s komplikacemi? A jak se Sářina přítomnost v Ulici dotkne nejen Šimona, ale také jiných Ančiných známých a přátel?

Pokračování 5 / 8

Klímovi

Vítkova situace v práci se bohužel nezlepší ani po prázdninách. Jeho šéf využije každé příležitosti, aby mu znepříjemnil život. Dává mu najevo, že je nejslabším článkem jeho týmu, o který na pobočce nestojí. Vyhodit ho nemůže, takže v šikanování ještě více přitvrdí, aby to Vítek vzdal sám a tím pádem uvolnil místo jeho známému. Vítek ale nehodlá vyklidit pozice bez boje, i když to pro něj bude den ode dne náročnější. Přestože najde opět spojenkyni v atraktivní kolegyni Ditě, neustálý tlak na psychiku se na něm podepíše v práci i doma. Jeho podrážděnost samozřejmě neunikne manželce Ivě a pubertálním dětem Anežce a Michalovi, kteří si budou řešit své vlastní trable.

Iva se po dovolené pustí do hubnutí, z čehož se stane běh na dlouhou trať s nejrůznějšími úsměvnými trapasy, jimiž bude bavit zejména své kolegyně v salonu  ̶  Jitku a Veroniku. Anežka s Michalem znovu předvedou, jak mistrovsky dokážou občas zabrnkat na nervy. Anežka bude mít na podzim plnou hlavu nejen svých oblíbených ekologických témat, ale hlavně spolužáka Štefana, do kterého se zamiluje a s nímž bude chtít trávit co nejvíce času, přestože slíbila profesoru Kalinovi účast na fyzikální olympiádě. Michal zjistí, že návrat do bazénu a na přední příčky závodů nebude po létě tak snadný, jak si myslel. Jak začne Vítek bojovat proti šéfovi? A co všechno podnikne Iva, aby zhubla?

Pokračování 6 / 8

Blanka

Blanka sice na jaře zvítězila nad svým démonem, jenže kvůli závislosti na alkoholu přišla o muže, kterého miluje. Když se léčila, doufala, že se k sobě s Evženem vrátí, že získá nazpět jeho lásku i respekt. Evžen se ale celkem rychle a překvapivě dal dohromady s novou majitelkou hospody a penzionu Kateřinou. Kolem Blanky se navíc pořád motal její bývalý manžel Luděk, který o ni i o rodinu začal intenzivně bojovat. Po létě Luděk své úsilí ještě znásobí, protože zjistí, že Evžen mu již nestojí v cestě.

Osamělá Blanka si Luďka znovu pustí do života, i když se už nechce vracet do starých kolejí a být na něm ve všem závislá. Ráda by ale měla někoho, s kým by sdílela hezké chvíle i každodenní starosti. Luděk toho šikovně využije a začne dobývat nazpět ztracená území, z čehož nebudou mít velkou radost Blančini blízcí ani Evžen, byť ten by to nikomu otevřeně nepřiznal. Na Blance a její rodině totiž Evženovi pořád záleží, přestože už má nový vztah s Kateřinou. Celou Blančinu rodinu včetně Peškových považuje Evžen za svou, což začne být samozřejmě trnem v oku Kateřině. Čerstvému medikovi Adamovi začne tátovo staronové panování v rodině brzy vadit, protože časy, kdy si nechal od rodičů mluvit do života, jsou nenávratně pryč. Jak to bude dál s Blankou a Evženem, kteří k sobě mají stále blízko, což se nelíbí ani Kateřině, ani Luďkovi?

Pokračování 7 / 8

Peškovi

Manželství Peškových si prošlo na jaře menší krizí kvůli Amáliinu dědictví po bývalém manželovi. Těsně před létem se manželé usmířili s tím, že si Amálie zděděnou chatu zatím nechá. Péče o dvě chaty ale začne Peškovým na podzim přerůstat přes hlavu. Obě nemovitosti budou potřebovat nutnou údržbu, což samozřejmě více zatíží rozpočet Peškových, takže zákonitě dospějí k rozhodnutí, že jednu z chat budou muset prodat. Která z nich to ale bude? Ta na Berounce, jež je srdeční záležitostí Vlastimila Peška, anebo ta v Harasově, k níž Amálii váže spousta vzpomínek a na kterou mají zálusk Marie s Jolanou či Petr Kaštan?

Marii a Jolaně navíc vstoupí do života Jolanina dcera Vanda, kterou Jolana viděla naposledy jako malou holčičku. Vandin otec totiž s dcerou emigroval proti Jolanině vůli do Kanady a zpřetrhal všechna pouta mezi matkou a dcerou. Nyní se Vanda zničehonic objeví v Čechách, aby poznala zbytek rodiny a obnovila ztracené vztahy. Pro Jolanu to bude obrovský šok. Otevře se tím její třináctá komnata, o níž kromě Marie nikdo netuší. S Vandiným vstupem na scénu se zákonitě vyrojí spousta otazníků a pochybností, které budou s přibývajícím časem přibývat. Hlavně Marie brzy zjistí, že kolem Vandy něco nehraje. To samozřejmě ovlivní i Mariin vztah s Jolanou. Marie se najednou ocitne uprostřed minového pole, na kterém bude muset našlapovat hodně opatrně, aby o Jolanu nepřišla… Do dění kolem Vandy budou postupně vtaženi i Vlasta s Amálií. Co všechno Marie odhalí a jak se Vandina přítomnost podepíše na vztahu Marie a Jolany?

Pokračování 8 / 8

Jana

Janě před prázdninami došlo, že o Bruna už zřejmě definitivně přišla. Sice zůstali přáteli, jenže Bruno si již organizuje svůj veškerý čas podle Dorky, se kterou chodí. Stačí ale, aby se Jana a Bruno několik týdnů neviděli a rázem je všechno jinak. Ty dva to k sobě stále táhne, takže není divu, že mezi nimi znovu přeskočí jiskra. Po Dorčině návratu z několikatýdenního pobytu v zahraničí se však začne všechno komplikovat. Z Jany a Dorky se stanou spolubydlící, takže Bruno se ocitne mezi dvěma holkami, jež miluje a kterým nechce ublížit. Jednoho dne si ale mezi nimi bude muset vybrat.

Dceřin vztahový trojúhelník samozřejmě neunikne Dianě, jež s Janou pořád bydlí, protože se jí nedaří najít slušnou práci. Zažije kvůli tomu docela krušné chvíle, kdy bude propadat beznaději a litovat, že za sebou v Chomutově spálila mosty. Nad vodou ji podrží kromě Jany i Vladimír Pečenka, což bude samozřejmě trnem v oku žárlivé manželce Martě, která vidí v Dianě velkou konkurenci. Díky Šárce a dění kolem kavárny dostane Diana příležitost, jak o sobě dát vědět a ucházet se o práci, v níž může ukázat, co v ní vězí. Odvrácenou stranu mince pocítí právě v souvislosti s kavárnou Jana a Vladimír Pečenka. Oba skončí na policii kvůli obvinění, že mají něco společného s vyrabováním kavárny… Kdo a proč je obviní a jak se Jana a její okolí k tomuto obvinění postaví?

Doporučujeme

Články odjinud