Setkáváte se často s urážkami? Reagujte na ně důstojně

20. 12. 2017
Setkáváte se často s urážkami? Reagujte na ně důstojně
Setkáváte se občas s urážkami například v práci? Je jasné, že byste osobě, která vás uráží, nejradši skočila po krku, ale pokud jde o vašeho nadřízeného, není to tak jednoduché. Jak reagovat na nepříjemné řeči tak, abyste jim pro příště předešla?

Připravte se na situaci

Pokud musíte trávit čas s osobou, která vás opakovaně uráží nebo dráždí, je dobré mít připravený plán, jak se s touto situací vypořádat. Mějte po ruce způsoby, kterými můžete reagovat, a předem si je natrénujte hraním rolí například s partnerem či přáteli a uvidíte, jak pak situaci hravě zvládnete. Přítel pronáší urážky a vy trénujete hbité odpovědi.

„Jano, ten váš nový účes vypadá opravdu strašně." Můžete odpovědět: "Děkuji za váš názor, ale mně se to líbí a to je důležité."

Pokud urážky slýcháte od svého šéfa, jste pochopitelně v obtížné situaci, ale v žádném případě si to nemusíte nechat líbit. Zkuste si doma říct: "Vaše urážky jsou velmi neprofesionální. Pokud v tom budete pokračovat, budu se muset obrátit na HR."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V neděli byste neměli podléhat divné náladě partnera, kterého zajímá všechno možné, jen ne starost o rodinu a domácnost. Nepokoušejte se však jeho povinnosti udělat nebo nahradit, jen…