Setkáváte se často s urážkami? Reagujte na ně důstojně

20. 12. 2017
Setkáváte se často s urážkami? Reagujte na ně důstojně
Setkáváte se občas s urážkami například v práci? Je jasné, že byste osobě, která vás uráží, nejradši skočila po krku, ale pokud jde o vašeho nadřízeného, není to tak jednoduché. Jak reagovat na nepříjemné řeči tak, abyste jim pro příště předešla?

Připravte se na situaci

Pokud musíte trávit čas s osobou, která vás opakovaně uráží nebo dráždí, je dobré mít připravený plán, jak se s touto situací vypořádat. Mějte po ruce způsoby, kterými můžete reagovat, a předem si je natrénujte hraním rolí například s partnerem či přáteli a uvidíte, jak pak situaci hravě zvládnete. Přítel pronáší urážky a vy trénujete hbité odpovědi.

„Jano, ten váš nový účes vypadá opravdu strašně." Můžete odpovědět: "Děkuji za váš názor, ale mně se to líbí a to je důležité."

Pokud urážky slýcháte od svého šéfa, jste pochopitelně v obtížné situaci, ale v žádném případě si to nemusíte nechat líbit. Zkuste si doma říct: "Vaše urážky jsou velmi neprofesionální. Pokud v tom budete pokračovat, budu se muset obrátit na HR."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše má svou opozicí zaděláno na víření určitého nesouladu. Důvodem mohou být finance či vměšování někoho třetího do vašeho partnerského vztahu. Potřebujete si ujasnit, co budete dál…

Nejčtenější články

Články odjinud