Sex a menopauza? 4 cesty, jak si užívat i v přechodu

6. 11. 2017
Sex a menopauza? 4 cesty, jak si užívat i v přechodu
Máte pocit, že s menopauzou ztrácíte chuť i na milování? Není na tom nic zvláštního, naopak. Většina žen, které procházejí touto životní fází, má podobný problém. Chcete-li oživit zájem o sex a nastartovat svoje tělo k tomu, aby bylo vnímavější, začněte s těmito čtyřmi kroky.

Restart libida pomocí bylinek

Jestli byste raději dělala tisíc jiných věcí, jen ne sex, pak se nedivte. Může za to kolísání estrogenu, progesteronu a testosteronu. Tahle hormonální nerovnováha způsobuje nejen nízkou sexuální touhu, ale taky vaginální suchost, náladovost, únavu a podrážděnost. Komu by se chtělo milovat, když tohle prožívá?

Začněte svoje hormony vyvažovat rostlinnými produkty, například mučenkou, bobulovinami a himalájskou bylinou ašvagandou. Ta poslední je známá jako indický ženšen a silně ovlivňuje produkci testosteronu. Je tedy významným afrodiziakem!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Červen nepatří mezi vaše top měsíce, co se pracovních úspěchů týká. Je však dobrou zprávou, že se vám začne na jeho konci dařit. Do úkolů od šéfa se nemusíte nutit a vrací se elán. Dokonce…

Nejčtenější články

Doporučujeme