Sex a menopauza? 4 cesty, jak si užívat i v přechodu

6. 11. 2017
Sex a menopauza? 4 cesty, jak si užívat i v přechodu
Máte pocit, že s menopauzou ztrácíte chuť i na milování? Není na tom nic zvláštního, naopak. Většina žen, které procházejí touto životní fází, má podobný problém. Chcete-li oživit zájem o sex a nastartovat svoje tělo k tomu, aby bylo vnímavější, začněte s těmito čtyřmi kroky.

Restart libida pomocí bylinek

Jestli byste raději dělala tisíc jiných věcí, jen ne sex, pak se nedivte. Může za to kolísání estrogenu, progesteronu a testosteronu. Tahle hormonální nerovnováha způsobuje nejen nízkou sexuální touhu, ale taky vaginální suchost, náladovost, únavu a podrážděnost. Komu by se chtělo milovat, když tohle prožívá?

Začněte svoje hormony vyvažovat rostlinnými produkty, například mučenkou, bobulovinami a himalájskou bylinou ašvagandou. Ta poslední je známá jako indický ženšen a silně ovlivňuje produkci testosteronu. Je tedy významným afrodiziakem!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, víkendové radovánky se ponesou v duchu pohody a skvělé zábavy. Musíte však skloubit své koníčky a spotřebami rodiny. Není možné se přestat starat a zanedbávat své povinnosti.…