Sex a sport nemusí být kamarádi: Jaké cvičení může ohrozit váš milostný život?

21. 4. 2021
iStock
Sex a sport nemusí být kamarádi: Jaké cvičení může ohrozit váš milostný život? | iStock
Fyzická aktivita či sport jsou pro lidské tělo velmi důležité a mohou podpořit mužské i ženské libido i zlepšit sexuální prožitky. Na druhou stranu je prokázáno i to, že intenzivní fitness či dlouhodobá zátěž při vrcholovém sportu chuť na sex snižují. Ženy věnující se tvrdým tréninkům také často mívají problém s menstruačním cyklem a hladinami hormonů. Některé sporty mohou dokonce jejich milostný život výrazně omezit.

Běh pouze se silným břichem a silným pánevním dnem

Z běhání se stal v posledních letech opravdový hit a v Česku jde o jeden z nejoblíbenějších a nejvíce provozovaných volnočasových sportů. Milují ho i ženy: Běh mimo jiné dobře tvaruje a zpevňuje nohy i problematickou partii spodního bříška. Problém ale nastává, když žena začne běhat a nemá vůbec žádné břišní svalstvo. Při běhání dochází při každém dopadu nohou na zem k otřesům, při nichž břicho se slabým svalstvem velmi trpí, a zátěž na břicho se může projevit inkontinencí, krvácením z pochvy a prolapsem (poklesem) dělohy, který následně přináší další obtíže včetně bolestivého sexu. U žen s větším poprsím pak nárazy při běhání často vedou k bolestem prsou.

Co s tím?

Základní prevencí těchto potíží je posílení břicha a zpevnění pánevního dna. „Pánevní dno dobře posílí například Kegelovy cviky a pomůcky, jako jsou Venušiny kuličky, vaginální činky, elektro kuličky nebo takové pomůcky, které elektropulzy zaktivní a nastartují ochablé svalstvo. Ženy s velkým poprsím by si měly pořídit kvalitní a pevnou sportovní podprsenku, případně si obléct dvě podprsenky na sebe, aby zmírnily ‚poskakování‘ prsou při běhu,“ radí Veronika Kubíčková z portálu Ruzovyslon.cz. Pokud se přesto problémy dostaví, je potřeba se běhu vyhnout a nahradit ho rychlou chůzí.

Co vám pomůže ke skvělému sexu? Podívejte se na video:

Úvodní foto: iStock

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Štíři, z minulého měsíce si s sebou nesete divnou náladu a stále si nevěříte. Naštěstí vám na pomoc přispěchá moudrý Merkur, který vás plně podpoří. Nadřízený si všimne vaší snahy a…