Sex po menopauze? Lubrikant výrazně pomůže. Víme, který si vybrat

21. 5. 2020
Sex po menopauze? Lubrikant výrazně pomůže. Víme, který si vybrat
Pro ženy v menopauze může být lubrikant dobrým pomocníkem. Pokud jste jej ale doposud nepoužívala, může pro vás být složité se v nabídce orientovat. Poradíme vám, zda sáhnout po lubrikantu na bázi vody, oleje, či silikonu.

Vaginální suchost

S přicházející menopauzou se objevují různé zdravotní nepříjemnosti. Jednou z nejčastěji zmiňovaných je vaginální suchost, kterou způsobuje klesající hladina estrogenu. Tahle komplikace může znepříjemnit, nebo dokonce znemožnit sexuální život. Ale kolem 50. roku života je ještě brzo vzdát se takového potěšení, jakým je orgasmus.

Pomocníkem, který dokáže vrátit potěšení ze sexu, může být lubrikant, který zvlhčí genitální tkáně, takže sníží pocit tření a naopak zvýší radost z intimního kontaktu. Lubrikanty se často používají s kondomy, aby snížily podráždění latexem, ale lze je používat i samostatně.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Při skotačení s dětmi si dávejte pozor na úrazy. Neschází vám vitalita, ale hvězdy vám nepřejí v oblasti kondice. Jako nic byste se mohly poranit a nemilý úraz by byl na světě. K večeru…