Sex po padesátce: Jaké panují mýty o milování v pokročilém věku?

Sex po padesátce: Jaké panují mýty o milování v pokročilém věku?

Stává se, že lidé ve středním věku na sex rezignují, ať už z jakéhokoliv důvodu. Pravdou ale je, že i po padesátce může být milování skvělé. Jaké panují mýty ohledně sexu ve středním věku a co je vlastně pravda?

Mýtus: V pokročilejším věku už lidé nemají zájem o sex

Pravda: Neexistuje věková hranice pro to, kdy by se měli lidé přestat zajímat sex. U někoho to může přijít po padesátce, u někoho po sedmdesátce, u někoho nikdy. Pravdou ale je, že lidé, kteří jsou starší než padesát let, dávají větší váhu celkové kvalitě vztahu, na které závisí sexuální spokojenost, a na jednorázové sexuální zážitky je příliš neužije. Podle průzkumů dokonce víc jak sedmdesát procent mužů i žen považuje sexuální život po padesátce za uspokojivější.

Pokračování 2 / 5

Mýtus: Muž s přibývajícím věkem ztrácí schopnost erekce

Pravda: Stárnutí samo o sobě není příčinou erektilní dysfunkce. Snížení hladiny hormonů však způsobuje určité změny. Muž bude zřejmě potřebovat víc fyzické stimulace, aby se vzrušil, a jeho erekce nemusí být tak pevná jako zamlada, ale sex není o nic méně příjemný. V pětadvaceti je muž schopen rychlé erekce, ale také rychlé ejakulace, v padesáti se může milovat klidně i několik hodin.

Pokračování 3 / 5

Mýtus: Emoce a psychické faktory jsou zodpovědné za to, že žena po padesátce nemá zájem o sex

Pravda: Ve skutečnosti hrají největší roli fyzické faktory. Hormonální změny v menopauze mohou ovlivnit ženský sexuální apetit a nízká hladina estrogenu může vést k vaginální suchosti, což způsobuje během sexu nepříjemné pocity. To se ale dá vyřešit lubrikačním gelem. Většina žen ale má o sex po menopauze stále zájem.

Pokračování 4 / 5

Mýtus: Žena s přibývajícím věkem ztrácí schopnost mít orgasmus

Pravda: To je naprostý nesmysl, něco jako ztráta schopnosti mít orgasmus neexistuje. Mnoho žen nalézá zvýšené sexuální potěšení právě po menopauze a dost často mívají četnější a intenzivnější orgasmy.

Pokračování 5 / 5

Mýtus: Masturbace snižuje schopnost užít si sex s partnerem

Pravda: Masturbace může zvýšit sexuální potěšení jak s partnerem, tak bez něj. U žen pomáhá udržovat vaginální tkáně vlhké a elastické a zvyšuje touhu po sexu. Mužům pomáhá udržet si zdravou erekci.

Doporučujeme

Články odjinud