Sex v armádě ohrožuje bojeschopnost

25. 9. 2002
Sex v armádě ohrožuje bojeschopnost
Větší procento žen v armádě sebou přináší i nový fenomén - harašení v uniformách. Sex může mít nežádoucí účinky na morálku vojáků.

Problém se sexem v armádě je například v sousedním Německu tak aktuální, že se ministerstvo obrany rozhodlo omezit sexuální aktivity příslušníků armády během aktivní služby.

Německé ministerstvo obrany míní, že spaní se spolubojovníkem za účelem sexu, či dokonce partnerství mezi příslušníky armády, může mít špatné následky na morálku a ohrožuje vzájemnou důvěru a ochotu vojáků pomáhat jeden druhému. Podle nových směrnic musejí ženy v uniformě přizpůsobit svůj zevnějšek tak, aby neprovokovaly své mužské kolegy. Nesmějí třeba nosit své oblíbené přívěšky. Podle jedné klauzule, která platí jak pro muže, tak i pro ženy v armádě, je v objektech armády striktně zakázáno vystavování a vylepování pornografických obrázků, které by mohly podnítit nežádoucí chtíče.

zdroj: Korzo

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Také v úterý jste nepřístupní a nervózní. Nemáte pevnou půdu pod nohama a od čeho se potom odrazit. Pracovní stránka je na bodu mrazu, ale díky své síle vydržíte i nejhorší situace.…

Nejčtenější články

Doporučujeme