Sex v létě: Proč je lepší a proč po něm víc toužíme? Tady je pět důvodů! | Foto: iStock

Foto: iStock

Sex v létě: Proč je lepší a proč po něm víc toužíme? Tady je pět důvodů!

Léto a sex k sobě zkrátka patří. S rostoucí teplotou odhazujeme svršky a cítíme se celkově víc uvolněné a spokojené. Je to i období prázdninových dovolených, kdy máme víc času na své potřeby i na partnera. Léto zkrátka voní erotickými dobrodružstvími a je jedno, jestli si je užijeme s dlouhodobou známostí, nebo jako letní lásku!

Hormonální smršť

Na libido mají velký vliv některé hormony. Dlouhé dny a pobyt na čerstvém vzduchu a slunci způsobují zvýšení hladiny serotoninu, hormonu štěstí a neurotransmiteru, který umožňuje prožívat vzrušení. Na sexuální touze se podílí ale i melatonin, který klesá s delším slunečním svitem, a tím neblokuje pohlavní hormony.

Jaké hormony mají vliv na chuť na sex? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Cítíme se víc sexy

V létě trávíme všichni víc času venku, a to nahrává seznamování a flirtování. Navíc býváme víc odhalené, a vyniknou tak naše přednosti. Muži se za námi víc otáčejí a u partnera povzbuzujeme erotické fantazie. Důležité ale je, abychom zvolily oblečení, v kterém se cítíme pohodlně a sexy. Nemělo by v žádném případě ve vás vyvolávat stud a pochybnosti o vlastním těle.

Pokračování 3 / 5

Letní dobrodružství

Hezké počasí a teplé večery nahrávají letním hrátkám mimo ložnici. Jsme také víc ochotné experimentovat. Celkově se nabízí víc míst, kde si se svým protějškem můžete užít. Nemusíte se přitom omezit jen na interiér. Zkusit můžete erotické hrátky v jezeře, rozdat si to na kapotě auta na tichém odpočívadle nebo v přírodě na piknikové dece a potom společně sledovat noční oblohu.

Pokračování 4 / 5

Erotické dusno

Možná vám to zní naprosto nereálně, ale horko skutečně může povzbuzovat chuť na sex. „Horká léta způsobují, že naše srdce bije rychleji spolu se zvýšeným krevním oběhem,“ říká Kathleen Bryson, výzkumná pracovnice evoluční antropologie na Oxfordské univerzitě s tím, že tento jev napodobuje sexuální vzrušení, a to v nás může vyvolat touhu.  

Pokračování 5 / 5

Konečně volno

V létě si většina z nás užívá zasloužené volno. Můžete hodit stres všedních starostí za hlavu a dělat se svým volnem, cokoliv chcete. Užijete si dostatek spánku a také budete mít s partnerem víc času jeden na druhého. Nemusíte se tak omezit na ranní rychlovku před celodenním shonem nebo večerní sex, kdy jste naopak oba unavení. Můžete tím znovu zažehnout plamen vášně, který se časem z ložnice vytratil. Nezadaným zase může dovolená v jiném prostředí přinést letní románek nebo i trvalou lásku.

Doporučujeme

Články odjinud