Sex ve městě

5. 6. 2008
Sex ve městě
Film je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních postav – Carrie, Samathy, Charlotte a Mirandy, o tom, jak prožívají své životy na Manhattanu čtyři roky po skončení seriálu. Trojice čtyřicátnic a jedna padesátnice (co se neúspěšně tváří jako třicátnice) si užívá peněz, sexu a života a hodně o tom mluví …

Bavíme-li se o velikosti plátna, pak na velikosti zcela jistě záleží! Od 30. května 2008 je v kinech k vidění filmová verze původního seriálu Sex ve městě a slibuje zodpovědět všechny zbývající otázky – skončí vztah Carrie a pana Božského svatbou? Dokáže Samanthu dlouhodobě uspokojovat i pouze jeden jediný muž? Jaká je šance, že Charlotte konečně otěhotní? Podaří se Mirandě a Stevovi vybudovat šťastný vztah “na věky věkoucí”? Úspěšná spisovatelka a módní ikona Carrie Bradshaw je zpět a s ještě sžíravější ironií než minule vypráví další kapitolu svého příběhu o sexu, lásce a mladých nezávislých Newyorčankách posedlých módou. Příběh filmu Sex ve městě pokračuje v dějových liniích, kterými před čtyřmi lety skončila úspěšná televizní série z produkce televizního kanálu HBO. Snímek zastihuje Carrie, Samanthu, Charlotte a Mirandu v době, kdy se snaží budovat kariéru a fungující vztahy, a zároveň se připravují na mateřství, svatbu a koupi nemovitostí na Manhattanu. Některé problémy však Manhattanem teprve začínají.

Film začíná současností, přesně řečeno čtyři roky poté, co jsme se s Carrie a jejími kamarádkami rozloučili. Jak už se zpravidla stává, jejich životy se od té doby pořádně změnily. Carrie pracuje mimo své apartmá na Upper East Side a své sloupky už nějakou dobu nepíše. “Občas přispívá do Vogue,” říká Sarah Jessica Parker o své postavě. “Momentálně dokončuje svou čtvrtou knihu – tři předchozí byly trháky. Zažívá New York z jiné strany než dřív. Vůbec poprvé v životě si dokáže poručit a ušetřit nějaké peníze. Je mnohem dospělejší.” Carriina zodpovědnost vůči praktickým životním otázkám se postupně promítla i do jejího milostného života. Ve vztahu s panem Úžasným (v podání Chrise Northa) dosáhli vyrovnaného stavu i vztahu.

Na Park Avenue žije Charlotte v podání Kristin Davis. Charlotte postupně realizuje všechny své sny. Celé roky snila o tom, že najde pravou lásku a stane matkou. Charlotte i její mužný manžel Harry (Evan Handler) jsou hrdými rodiči malé dívenky Lily, kterou si adoptovali v Číně. Podle Davis se s nalezením štěstí u Charlotte něco mění. “Má prakticky vše, co kdy chtěla, a proto se může soustředit na své blízké.” Samantha v podání Kim Cattrall, která se pyšnila svými sexuálními eskapádami, má překvapivě vážný vztah. Ačkoliv ani v tomto případě není úplně bez nedokonalostí – její milý žije na druhé straně USA. Samantha zvítězila nad rakovinou prsu a rozhodla se svého partnera, aspirujícího herce, následovat do Los Angeles. V současné době si spokojeně žije v překrásném domě na pobřeží, ale New York jí přece jen trochu chybí. “Její kamarádky se vdávají a mají děti,” říká Cattrall. “Má pocit, že jí v něčem ujel vlak.” Miranda v podání Cynthie Nixon žije v Brooklynu, kde si zatím nezvykla a proto se tam necítí zdaleka tak dobře jako na svém oblíbeném Manhattanu. Miranda se vdala za Steva (David Eigenberg) a mají spolu syna Bradyho. Miranda zažívá každodenní tlak moderního způsobu života. “Je z toho všeho vyčerpaná,” říká Nixon. “Jako každá pracující matka myslí minimálně na pět věcí současně.”

Herečka Candice Bergen se vrací v roli Carriiny chladné šéfové, šéfredaktorky časopisu Vogue, Enid Frick. “Enid je ve všech ohledech naprostý profesionál, soustředí se jen na kariéru,” říká Bergen, která Enid v rámci několika epizod seriálu ztvárnila. “Je naprosto soustředěná na svou práci, já bych však o ní řekla, že se cítí velmi izolovaná,” směje se herečka. Bergen se s Michaelem Patrickem Kingem zná již dlouho, v minulosti spolupracovali na seriálu Murphy Brown, jímž King scenáristicky debutoval. “Mám Michaela moc ráda,” říká. “Pokaždé když spolu děláme, jsem velmi šťastná.”

V hereckém obsazení, jež známe i ze seriálu, jedna postava vyčnívá: jde o mladou dívku Louise, kterou si Carrie najme jako svou osobní asistentku. Postavu Louise ztvárnila oscarová herečka Jennifer Hudson. Hudson se v minulosti na Sex ve městě dívala jen zřídka, když se však o roli Lousie doslechla, rozhodla se všechno dohnat. “Od té doby se na Sex ve městě dívám v jednom kuse,” směje se. “Jsem na něm naprosto závislá – ale taky to naprosto miluji.” Louise, kterou si časově vytížená Carrie najme za asistentku, se ukáže jako hotový dar shůry. Do jejího chaotického života totiž vnese smysl pro řád. Hudson Louise popisuje jako ženu orientovanou na rodinu, která se do New Yorku dostala teprve nedávno. “Louise je dvacet pět let, pochází ze St. Louis a do New Yorku se odstěhovala proto, aby tu našla pravou lásku,” říká. “V lásku věří jako v nic jiného. Co jiného by mohla v New Yorku dělat, než právě šířit lásku?“

Celovečerní film Sex ve městě měl světovou premiéru 30. května, v Čechách se promítá v originálním znění s titulky od 5. června 2008.

foto: archiv Warner Bros

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur vám bohužel kazí komunikaci s lidmi okolo. Ani se svým zlatíčkem se nedokážete naladit na stejnou notu, přičemž nejmarkantnější to bude večer. Podstatně lépe jsou na tom nezadaní…

Nejčtenější články

Články odjinud