Sex ve městě na vlastní kůži: Nejlepší nákupy v New Yorku | Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Profimedia.cz

Sex ve městě na vlastní kůži: Nejlepší nákupy v New Yorku

Chcete se cítit jako hrdinky s populárního seriálu Sex ve městě? Toužíte procházet se po stejných místech, které jste viděli v televizi? Pak vyražte na nákupy do New Yorku. Prozradíme vám ty nejlepší tipy a jak se tam dostat.

New York, jedno z nejúchvatnějších měst světa je všeobecně pověstné jako centrum nákupů všeho druhu. Pokud jste ještě neměli tu možnost přesvědčit se osobně, přinášíme vám malý návod, jak se v New Yorku velmi rychle zorientovat, aby vaše nakupování bylo co nejefektivnější. Do New Yorku se nejlépe dostanete s britskou leteckou společností British Airways, která sem létá až čtrnáctkrát denně! Cena zpáteční letenky se pohybuje od 12.350 Kč a pohodlně ji zakoupíte na stránkách www.ba.com.

1. Apple store – největší „jablko“ na světě

Výlet za newyorskými nákupy začneme na horním Manhattanu. Přesněji, na rohu slavné Páté Avenue a Central Parku. Zde se nachází jedna z nejslavnějších nákupních atrakcí celého města. Největší prodejna značky Apple na světě. Ovšem, nenechte se zmást. Ač je skutečně největší, budete ji muset zřejmě chvíli hledat. Je totiž umístěna pod zemí a poznáte ji jedině podle skleněné krychle s notoricky známým logem nakousnutého jablka. Právě v ní se nachází hlavní vchod do prostoru, který ti pošetilejší z nás nazývají rájem na zemi. Obchod je otevřený 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a vězte, že ať sem zavítáte v jakoukoliv denní či noční hodinu, ocitnete se v poměrně slušné tlačenici. V tomto krámě totiž nikdy není prázdno ani poloprázdno. Na hluché dny s pár zákazníky zde skutečně nejsou vůbec zvyklí, a dlužno dodat, že ani zvědaví. Připravte se tedy na pořádné fronty u pokladen, a to klidně i ve dvě ráno. Zde má honba za oblíbenou „jablíčkovou“ radostí podobu litého boje o poslední kus, přesně tak, jak se na New York sluší. Kdo nenakupoval tady, jako by v New Yorku nebyl.

2. Horní Manhattan: Snídaně u Tiffaniho a fronta na džíny

Poté co svedete bitvu o poslední kus svého oblíbeného chytrého telefonu, vydejte se směle dolů po Páté Avenue. Hned na prvních sto metrech zjistíte, čím je tato ulice tak slavná: všechny nejvěhlasnější módní značky v čele s Tiffany and Co. na jednom místě. Do mnoha zdejších butiků skutečně jen nakouknete. Ač je New York proslavený neuvěřitelnými slevami téměř čehokoliv a v kterékoliv roční období (v New Yorku musíte mít spíše štěstí na dny, kdy slevy nejsou, než na ty, kdy jsou), výše jmenovaní výrobci poskytují snížené ceny na svůj luxusní tovar jen zřídka kdy, spíše vůbec. Nezoufejte však. Hned naproti nejslavnějšímu šperkařství na světě nemůžete minout podezřelou frontu přímo na ulici, tak dobře nám známou z dob minulých. V tomto případě se však nejedná o frontu na exotické ovoce, ale na vstup do prodejny Abercrombie & Fitch. Nápor zejména turistů je mnohdy tak veliký, že jej provozovatel obchodu musí regulovat pomocí kontrolovaného vstupu. Již jen pobyt v tomto třípatrovém chrámu oděvů je zážitek. Určitě vstupte, neodejdete s prázdnou.

3. Macys, Pán & krejčí a spol.

Dostanete-li se na Páté Avenu trochu níže, budete procházet kolem obchodních domů s výrazně levnější módou a zpravidla ještě výraznějšími slevami. Narazíte na značky dobře známé i nám v Evropě (ZARA či H&M), značky, které sice z Evropy znáte, ale v životě byste si je u nás nekoupili (Tommy Hilfiger, Lacoste či Calvin Klein) či značky, za kterými jezdíme do USA, jelikož jsou velmi elegantní a zde více než levné (Banana Republic, Gap, Guess).

Výlet po Páte Avenue vás dříve či později přivede k nádhernému Bryant Parku, v jehož čele stojí místní Veřejná knihovna. Kousek od parku stojí obchodní dům Lord & Taylor, který nabízí spíše luxusnější oděvy a když máte štěstí, tak i neméně luxusní slevy. Jinými slovy, vysoce kvalitní a značkový pánský oblek, který vydrží celý život se 75% slevou? Není problém! Náš tip – nakupují se zde dobře také kabelky, sluneční brýle a parfémy. Vše v přízemí jinak sedmipatrového obchodního domu.

Odtud již pak přejdete plynule na Sedmou Avenue a 34. ulici. Během pár minut se ocitnete před největším obchodním domem světa – před newyorskou Macys. Raději to zkrátíme. Na návštěvu Macys si nechte celý den. Pokud to tedy s nakupováním myslíte vážně. Pořídíte zde všechno a myslíme tím opravdu všechno! V současné době prochází obchodní dům rozsáhnou rekonstrukcí, ovšem i po ní se zde nepochybně ztratíte, stejně tak dobře, jako před ní. Nakupování zde je jen pro silné povahy.

4. Union Square a dál

Další zastávkou na vaší cestě za skutečně velkými nákupy bude krásné Union Square na středním Manhattanu. Zde si nenechte ujít skrytý skvost newyorského nákupního rituálu, který zůstává většině turistů utajen - obchod s obuví DSW, neboli Department Shoe Warehouse. Je libo značkové střevíce za 10 dolarů? Zde jich naleznete nepřeberné množství. Nakupují zde především místní, takže neváhejte a proměňte se na chvíli z nakupující turistky na nakupující Newyorčanku.

Tím ale nekončíme, nechte si finanční rezervu, neboť se právě dostáváte na roh Union Square a Broadwaye. Pustíte-li se touto další slavnou ulicí směrem na dolní Manhattan, narazíte velmi brzy na oblast kolem Prince street, která je dalším nákupním rájem. Mnohem méně okázalá, než Pátá avenue, přívětivější, poklidnější a hlavně domáčtější. Také zde nakupují především domorodci. Pořídíte zde cokoliv a od jakékoliv značky: od kabelky, přes boty, elektroniku, nový kabát, sportovní vybavení nebo dětský kočárek.

Poslední zastávkou bude zřejmě vrchol vaší životní nakupovací zkušenosti. Obrovský outlet přímo v srdci Manahattanu – Century 21. Synonymem tohoto obchodního domu je oblečení a módní doplňky za směšnou cenu. Má to však jeden háček, nakupování v Century 21 se podobá spíše bojovému sportu. Prostory obchodu jsou stísněné a přeplněné regály s nepřeberným množstvím nejrůznějšího zboží. Zákazníkovi tedy nezbývá než hrabat, hrabat a hrabat. Rovněž počty nakupujících zpravidla překračují možnosti obchodu, proto doporučujeme jen silným povahám, kterým během nakupování nevadí trocha toho nepohodlí.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se do NY nejlépe dostat?

1.British Airways nabízí nejlepší spojení z Prahy do New Yorku a to pouze s jedním přestupem na největším evropském letišti Heathrow. Z Prahy do Londýna létáme až pětkrát denně, z Londýna do New Yorku až 14krát denně! To je nejvíc ze všech leteckých společnosti na světě.

2.Při cestě ekonomickou třídou World Traveller máte možnost přepravy jednoho velkého zavazadla zdarma. Pokud cestujete vyšší ekonomickou třídou World Traveller Plus, máte zdarma k odbavení celá dvě velká zavazadla o 23 kg. Lety můžete navíc kombinovat. Tedy do New Yorku odletět „nalehko“ v ekonomické třídě s jedním zavazadlem a zpět ve vyšší ekonomické třídě World Traveller Plus s dvěma plnými kufry.

3.Cestujete-li business třídou Club World, můžete mít s sebou dokonce tři velká zavazadla, každé o hmotnosti 32 kg. To už jsou opravdu hodně velké nákupy.

4.Každý cestující má navíc povoleno vzít si s sebou na palubu jedno příruční zavazadlo a další menší zavazadlo, jako dámskou kabelku nebo tašku na notebook. I do těchto zavazadel se nějaké ty nákupy vlezou.

5.BA létá na obě newyorská letiště – JFK i Newark a letadla odlétají zpět do Evropy v odpoledních hodinách zhruba každých 30 minut. Společně s aliančním partnerem American Airlines a sesterskou společností Iberia nabízí z New Yorku do Evropy dokonce až 17 letů denně. To dává našim zákazníkům při cestování do největšího amerického města velkou časovou flexibilitu.

6.Na lety na druhé největší letiště v New Yorku (Newark) nasazujeme nejmodernější letadlo současnosti – Boeing 787 Dreamliner, který je vybavený pohodlnou a stylovou kabinou s bohatým systémem individuální zábavy a pohodlnými, ergonomicky řešenými sedačkami. Cesta Dreamlinerem za oceán je zážitkem sám o sobě.

7.Na všech svých letech nabízí British Airways cestujícím ve všech cestovních třídách bohaté občerstvení zdarma, a to včetně plného baru.

8.Ceny zpátečních letenek do New Yorku s British Airways jsou stabilně na velmi příznivé úrovni. Momentálně pořídíte zpáteční let na www.ba.com od 12.350 Kč.

9.Rozmyslíte-li si své cestovní plány a budete-li se chtít vypravit také jinam po Spojených státech, vězte, že s British Airways máte tu nejlepší příležitost. Díky spolupráci s American Airlines nabízí britský letecký přepravce přímé spojení z New Yorku do nepřeberného množství destinací po celých USA. Cestování po Spojených státech tak nikdy nebylo pohodlnější.

10.Spolehlivým společníkem na cestách vám budou také internetové stránky www.ba.com, kde pořídíte kromě letenek také ubytování, zapůjčení auta či vstupy na atrakce v místě pobytu, a to vždy za výhodnější cenu, než kdybyste vše kupovali samostatně.

Doporučujeme

Články odjinud