Sex ve městě svádí ke kouření

22. 9. 2006
Sex ve městě svádí ke kouření
Trnem v oku odborníků jsou mnohé filmy i televizní seriály. Zejména ty, jež glorifikují násilí. Rozepře se v nich řeší pěstmi nebo zbraněmi a krev teče proudem. Lékaře možná ještě víc děsí zdánlivě nezávadné projekty, jež však zejména mladistvým vnucují představu, že ke svému zviditelnění nezbytně potřebují kouření.

Z jedné nedávno zveřejněné ankety vyplynulo, že žena svůdně potahující z cigarety je pro muže nadmíru atraktivní a rozehrává jejich erotické fantazie. Dosáhnout této mety chce podle studie, již zpracoval americký zdravotní departement, stále více dívek, jež vstupují do puberty a procházejí jí.

Zhlédly se totiž v postavě Carrie Bradshawové, již ve veleúspěšném seriálu Sex ve městě ztělesnila Sarah Jessica Parkerová, která zvýrazňuje nesporný sex-appeal právě vábivým nasáváním a vypouštěním tabákového dýmu. „Vždycky, když zvažuji, jak být při kouření skutečně cool,“ svěřila se vědcům studentka desátého ročníku, „vzpomenu si na Sarah Jessiku Parkerovou a chci se jí podobat.“

Podle kvalifikovaných odhadů kouří jedenáct procent všech amerických teenagerů. Největší skupinu, jež dosahuje 35 procent, přitom tvoří dospívající bělošky. Zdejší ministerstvo zdravotnictví je přesvědčeno, že se na tomto trendu nemalou měrou podepisuje právě inkriminovaný seriál. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, spolupráce s kolegy přináší úspěch a nadřízený září. Dali jste hlavy dohromady a podařilo se vám jedinečné dílo. V tomto období však umíte pracovat i samostatně. Pokud máte…

Nejčtenější články

Doporučujeme