Sexy triky retro bohyň: Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Sophia Loren

28. 5. 2015
Tři klasické módní ikony - každá úplně jiná a všechny dokonalé. Jaké bylo tajemství jejich úspěchu? Inspirujte se jejich osobitým stylem!

Sophia Loren

Italská kráska je výrazným sexsymbolem 20. století. I přes doporučení režisérů, kteří se ji na začátku kariéry snažili přinutit k plastice nosu nebo k radikální změně váhy, vsadila herečka na svou jedinečnost a nakonec srazila všechny kritiky na kolena.

Čemu se můžeme přiučit?

1. Mějte své poznávací znamení! Sophia měla hned dvě – obrovské kočičí oči, velmi šikovně a nenápadně zvýrazněné líčidly, a dmoucí dekolt, který jen zřídka schovávala. 2. Šátků není nikdy dost. Naučte se je vázat na všechny způsoby, protože ve vlasech vypadají opravdu nádherně. 3. Nebojte se masivních šperků. Náušnice, náhrdelníky, prsteny – postarejte se o to, aby byly vidět. 4. Podtrhněte svůj sexappeal čistě ženskými prvky, jako jsou krajky, kožešiny a všechny odstíny rudé.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Audrey Hepburn

Křehká a něžná hvězda s nezapomenutelným pohledem se stala múzou mnoha návrhářů a umělců. Drobná chlapecká postava a na první pohled absence ženských tvarů jí nezabránila stát se jednou z nejsvůdnějších žen své doby.

Šatník Audrey Hepburn se skládal z těch nejzákladnějších kousků a byl sestaven dle principu „vystavuj na odiv to nejlepší a skrývej to horší“. Jednoduché siluety, minimum zdobnosti, klidné barvy a prvotřídní kvalita – tak by se dal několika slovy popsat její střízlivý šatník. Status herečky, jako módní ikony, potvrzuje fakt, že dnes by její modely sklízely stejný úspěch, jako před léty.

A jak by zněly její rady?

1. Odhalená šije a ramena patří k nejsvůdnějším částem ženského těla. To se stalo jejím poznávacím znamením ve filmu Sabrina. 2. Perly, velké černé sluneční brýle, klobouky. Tato trojice pozvedne každý outfit na úplně jinou úroveň. 3. Bílá košile se hodí úplně ke všemu a při každé příležitosti. Herečka ji nejraději nosila s ležérně vyhrnutými rukávy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Marilyn Monroe

Jedna z nejsvůdnějších žen všech dob, která dodnes zůstává snem tisíců mužů. Herečka své dech beroucí ženské křivky uměla náležitě podat. Nebála se stát sexsymbolem a udržovat tuto pozici pokaždé, když vyšla do ulic. Na rozdíl od sofistikované Audrey je styl Marilyin jednodušší, ale o to víc zaujme na první pohled.

V čem spočívalo kouzlo jejího stylu?

1. Silueta přesýpacích hodin byla, je a bude tou nejdokonalejší. Pokud ji nemáte od přírody, vytvořte ji vizuálně pomocí vrstvení, střihů nebo pásku. 2. Červená barva je magnet na muže, ať už mluvíme o rtěnce, nebo barvě šatů. Červená zabírá okamžitě. 3. Jedině v podpatcích budete mít nejsvůdnější chůzi. Nemusí to být deseticentimetrové jehly, ale pět centimetrů zvládne každá z nás. 4. Šaty s výstřihy zabíraly nejvíce místa ve skříni Marilyn. Moc dobře věděla, proč je tam má.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nevystavujte se stresu, který proudí z rodiny. Jeden člen je zásadně proti vašim plánům a nedá pokoj. Pokud se nechcete hádat, tak vyrazte s dětmi na menší výlet anebo nakupovat. Určitě…

Nejčtenější články

Doporučujeme