Seychelské ostrovy – klenot Indického oceánu

24. 11. 2012
Seychelské ostrovy – klenot Indického oceánu
Dovolená na Seychelech je ideální volbou pro všechny, kteří si chtějí v těchto chladných měsících zahřát nejen tělo, ale i duši.

Od té doby, co turisté objevili Seychelské ostrovy, stala se tato oblíbená exotická destinace určitým synonymem malého ráje na zemi. Jak praví jeden z mýtů:

„Když Bůh začal tvořit Zemi, bylo mu líto, že si ráje mohou užívat jen andělé. A tak sebral malý kus nebe a položil jej na oceán. A to nebe se začalo rozrůstat, barvilo tmavý oceán do tyrkysu a všechna zvířena se přišla podívat na ten zázrak, který Bůh dělal, a mnozí se rozhodli tam zůstat. A Bůh byl rád, že udělal malý kousek ráje na Zemi. Bylo to místo, kde se zastavil čas.“

Seychelskou republiku tvoří 115 malých ostrůvků rozesetých na ploše cca 880 tisíc m2 severně od Madagaskaru, přičemž skutečná rozloha pevniny tvořené ostrovy je jen necelých 460 m2, což pro srovnání odpovídá rozloze řeckého ostrova Samos. Stát je to opravdu malinký, ale co ztrácí svojí velikostí, dohání svojí krásou. O tom, že je vskutku na co se dívat, svědčí i seychelská regulace turistického ruchu a fakt, že téměř polovinu rozlohy země pokrývají národní parky a přírodní rezervace. Vláda si své přírodní bohatství skutečně chrání.

Naprostá většina Seychelanů žije na trojici ostrovů Mahé, Praslin a La Digue. Na největším ostrově Mahé se nachází i hlavní město Seychelské republiky – Victoria. Ve Victorii najdeme všechny důležité úřady i mezinárodní letiště, které bylo dokončené již v roce 1971. Symbolem hlavního města je hodinová věž, která je jakousi zmenšeninou londýnského Big Benu. Žije zde cca 25.000 obyvatel, což představuje přibližně jednu třetinu celkové populace země.

Seychelské ostrovy jsou životním muzeem přírodopisu a útočištěm pro některé z vzácných druhů flóry a fauny na zemi. Vědecká studie, vypracovaná v 90. letech, udává jako endemické „přinejmenším“ 75 druhů kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků, 3 druhy savců, 30 druhů obojživelníků a plazů a několik stovek druhů bezobratlých. V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, na němž žije největší světová populace obřích želv (150 až 180 tisíc jedinců), a který byl roku 1982 prohlášen za světové přírodní dědictví UNESCO. Další vyjímečností je palma Coco De Mer, jejíž ořechy připomínají svým tvarem ženský klín. Palmy Coco de Mer rostou přirozenou cestou pouze na ostrovech Praslin , Silhouette a Curieuse . Nádherné ořechy Coco de Mer jsou údajně největším semenem na celém světě.

Kreolská jídla mají jemnost a odstíny francouzského vaření, exotiku indiánských jídel a pikantnost orientu. Grilované ryby nebo dary moře se podlévají omáčkou z rozdrcených chilli papriček, zázvorem a kokosovým mlékem. Hlavní přílohou je většinou rýže. Místní specialitou je ryba Red Snapper.

Více o Seychelech naleznete na Orbion.cz

Zdroj: Orbion a Wikipedia

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Leden se blíží ke svému konci, ale vy si držíte pocit, že právě začínáte. Ať už se pustíte do čehokoliv, podaří se vám to. Neváhejte si koupit los pro štěstí anebo se zúčastnit soutěže.…

Nejčtenější články

Doporučujeme