Seznamka, nebo náhoda: Jaký vliv na vztah má způsob, jak jste se potkali?

30. 7. 2021
Foto: iStock
Seznamka, nebo náhoda: Jaký vliv na vztah má způsob, jak jste se potkali? | Foto: iStock
Víte, že podle místa seznámení se bude vyvíjet i váš vztah? Je dobré mít po ruce napínavý příběh o záměně zavazadel na letišti či romantickou historku o letní bouřce a zmoklé krásce bez deštníku. Přece nebudete vyprávět, že jste ho poprvé viděla opilého čurat do křoví nebo si říkala, co je to za namachrovaného blbečka na baru. Nicméně, ať už vám to nakonec klaplo, nebo ne, způsob a místo seznámení hrají při výběru vhodného partnera svou roli.

Když vás seznámí kamarádka

Dohazovačka? Mezi třicátníky a čtyřicátníky nic neobvyklého. Tahle kamarádka je sama a tamhleten kamarád si nemůže najít tu pravou. Najdeme vhodnou záminku a pozveme je oba. Někdy méně okatě, někdy klidně i na rovinu. A uvidíme, jestli přeskočí jiskra. Proč ne? Pravděpodobnost budoucího možného vztahu může být v takovém případě podle psychologa Michala Petra poměrně vysoká. „Na druhou stranu, pokud se pak takový pár rozejde, může to mezi společnými přáteli způsobit mnoho problémů,“ dodává psycholog.

Měla byste se na prvním rande dělat lepší? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte před sebou pohodový pracovní den i zábavný víkend. Hvězdy vám přejí, proto nabírejte energii a nenechte se ničím vykolejit. Na první pohled jde vidět, že se ničeho nebojíte a jste…