Sharm El-Sheikh

30. 5. 2007
Sharm El-Sheikh
Celý rok se plahočíte, dřete v práci i doma, nemáte chvilku klidu. Zkuste se zastavit a užít si nádherné chvíle odpočinku, relaxace a sladkého nicnedělání. A i když se vám to možná bude zdát nemožné, vypněte mobil, zavřete počítač a vydejte se alespoň na týden k Rudému moři. Na zážitky odsud nikdy nezapomenete.

Ano, současná doba klade na ženu vysoké nároky. Chceme být prostě dokonalé ve všech směrech. Úspěšné v práci, budujeme si velké kariéry, být skvělé v soukromí, dokonalé manželky, matky i milenky. Výsledkem je však vyčerpání, které se dostaví dříve nebo později. Možná jste již došla do bodu, kdy „baterky“ docházejí či jste si včas uvědomila, že potřebujete také čas pro sebe. Konejte rázně. V práci oznamte dovolenou, sbalte si kufry (a proč si nevyrazit sama nebo s kamarádkou?!) a dopřejte si skutečné prázdniny ve vším všudy. Zní to jako sen? Nezapomeňte, že sny tu jsou od toho, abychom si je plnily. A tak si kupte zájezd, třeba zrovna na pobřeží Rudého moře.

Oblíbenou destinací turistů z celého světa je egyptský Sharm El-Sheikh ležící na pobřeží Rudého moře. Tato bývalá malá rybářská osada se za posledních 25 let proměnila v ráj pro cestovatele a milovníky moře a potápění. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou, romantickou cestou ve dvou i pro dámskou jízdu. Ano, Sharm El-Sheikh nabízí něco pro každého, stačí si jen vybrat, co vás láká. Dopřejte si zasloužený odpočinek v některém ze zdejším hotelových komplexů. Určitě vás nezklame luxusní Iberotel Palace, Grand Sharm či Solymar Belvedere. Za zmínku však stojí i méně okázalá místa jako Solymar Sharming Inn, Iberotel Lido či Fanara. Všechny najdete v nabídce cestovní kanceláře Sunny Days.

Toto městečko, které omývají vlny sluncem vyhřátého moře z jedné strany a které chrání poušť a hory na straně druhé, si nelze nezamilovat. Uvolněná atmosféra, vzduch prosycený vlahým vánkem a vůněmi koření a vždy příjemné počasí, to vše sem neodmyslitelně patří. Klidná zákoutí hotelové zahrady, rušný noční život. Úsloví, že protiklady se přitahují zde platí beze zbytku. Ve dne můžete obdivovat krásu moře a všeho, co nabízí. Korálové útesy, pestrobarevné ryby, které vás okouzlí rozmanitostí tvarů a barev, velejemný písek na pláži i rudé květy ibišků. Všechna tato exotická krása však neodchází se západem slunce. To se pozornost přesouvá do ulic, které s prvními hvězdami ožívají nebývalým ruchem. Pokud máte rádi noční život, ubytujte se v již zmíněném Palacu. Stojí totiž v blízkosti starého tržiště, které vás okouzlí nepřeberným množstvím obchodů, restaurací, kaváren či diskotékou ve skále. Hotel ovšem sám o sobě hlučný vůbec není, jeho zahrady a obrovská pláž poskytuje klidná zákoutí.

Old market samozřejmě není jediným místem pro zábavu. Čtvrť zvaná Naama Bay po západu slunce ožívá ještě více než samotné tržiště. Sem se přesuňte taxíkem (hodně smlouvejte, ceny jsou nízké, nedejte na prvního řidiče), hotelovým autobusem nebo místním modrým mikrobusem. Cena lístku na osobu činí 1 egyptskou libru (asi 3,60 Kč) a zažijete legraci. V Naama Bay vás vysadí na začátku kolonády hýřící barvami neonů. Obě strany bulváru lemují obchody s tradičním oblečením, suvenýry či módními doplňky. Naproti nim se rozprostírají malebné kavárny a čajovny. K jejich image patří i vodní dýmky, obsluha oblečená v arabském stylu a samozřejmě místní chytlavá hudba. Naama Bay jen tak neusíná, proto odsud nemusíte spěchat.

Foto: autorka, Sunny Days

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepolevujte ze svých nároků a vyburcujte se k ještě lepším výkonům. Jen tak se dostanete opět na hvězdnou dráhu. Kariéra sice stagnuje, ale nadřízený vám plně věří. Stačí přijít s dalším…

Nejčtenější články

Doporučujeme