Šik za zimy i tepla

15. 2. 2008
Šik za zimy i tepla
Významní návrháři si své věrné zákazníky opravdu hýčkají. Že jim nestačí běžné modely na podzim a zimu či jaro a léto? Nevadí, rádi navrhnout modely určené a přechody mezi chladnou zimou a hřejivým jarem. Vedle sebe se tak ocitají hřejivé kabátky i lehoučké šatičky.

Zimní kolekce se vám zdají okoukané a na jarní ještě nenastala ta správná doba? Tak právě pro vás tu jsou špičkové tzv. cruise či resort linie. Oblečení z nich ocení nejen nedočkavé vyznavačky trendů, ale také vášnivé cestovatelky, které se nemohou dočkat sluníčka a tak za ním cestují do jižních krajů. Cruise kolekce se vyznačují především nápaditostí, s jakou designéři zacházejí se zdánlivě nesourodými materiály. Na jednou modelu se střídá těžký tvíd a lehký šifón, náročná kožešina s průsvitným hedvábím, hřejivá vlna s chladivou bavlnou. Jedním si můžete být jisti, tyto limitované série vás perfektně vybaví na pláž i na sychravý den ve městě, na zábavu v exotickém klubu i obchodní jednání v kanceláři.

Burberry Prorsum Christopher Bailey připravil modely plné záhadného sex-appealu. Sex a sluníčko – tyto dva elementy dokonale vystihují náladu celé kolekce.

Ralph Lauren Módní impérium Ralpha Laurena vás připraví tak dokonale, že nebudete během cesty za sluncem absolutně nic postrádat. Bikini, koktejlové šatičky, kostýmek, společenský model i šaty na promenádu.
Versace Toto období je jako stvořené pro Donatellu Versace, jak dokazuje tou linií. Opálení, dlouhé rozpuštěné vlasy a překvapivě jednoduché střihy, které ovšem nepostrádají nic z pověstné Versace smyslnosti a opulence.
Lanvin Tradiční francouzský módní dům Lanvin pod vedením Alberta Elbaze představil kolekci, ve které se snoubí věhlasná pařížská elegance s newyorskou strohostí. Největší překvapení však během prezentace čekalo na samém konci v podobě netradičních svatebních šatů.
Donna Karan Nejvýraznější americká návrhářka Donna Karan tentokráte velmi striktně odděluje den a noc. Modely na každodenní nošení se nesou v duchu přísné jednoduchosti až přísnosti, čemuž napomáhá i barevná paleta složená výhradně z černé a bílé s drobným dotekem smyslné červené a elektrizující oranžové. Což je denní garderóba strohá, o to více výraznější a rafinovanější jsou večerní róby v neónové růžové, citrónové žluté a mrazivé šedé.
Fendi Karl Lagerfeld svou kolekcí pro italský dům Fendi diktuje jednoduchý trend – krátké a sladké. Návrhář pracoval s ženskými tóny čokoládové, bílé a černé, ke kterým přidal nepřehlédnutelné akcenty rudé a tyrkysové. A k šatům patří také důmyslné doplňky, kterými je značka Fendi zbožňovaná po celém světě.
Dolce & Gabbana Tato dvojice vždy hlásala glamour a ne jinak je tomu i v této cruise kolekci. Tentokráte duo našlo inspiraci na africkém safari a Londýně 60. let. Sportovní střihy vyvedené z nejjemnějších látek dostávají zcela nový vzhled a příjemně se nosí. Minisukně s mnoha kapsami si prostě zamilujete, stejně jako typický leopardí vzor na koktejlkách.
Celine Návrhářka Ivana Omazic, která již několik úspěšných sezón vede pařížský dům Celine, tentokráte dodala tradičně elegantním modelů sportovního ducha. Vedle vypasovaných kostýmků se zdůrazněným pasem a oblíbených trenčkotů připravila pruhované polo šaty, svetry zdobené logem v kombinaci se šortkami a samozřejmě nechybí sofistikované večerní modely či plavky pro opravdovou dámu.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jdete si hrdě za svým cílem a chcete dosáhnout na ty nejcennější mety. Nepovídejte, že je všechno jen černobílé! Zkuste se uvolnit a inspirovat! Pokud se vám podaří oslovit skvělým nápadem…

Nejčtenější články

Doporučujeme