Silvestrovské koktejly

29. 12. 2008
Silvestrovské koktejly
Chystáte silvestrovskou oslavu a nevíte, jaké nápoje podávat? Vsaďte na tolik populární koktejly, kterými potěšíte hosty bez rozdílu věku. Stačí několik málo ingrediencí a pár šikovných rukou a večírek může začít.

Obliba míchaných nápojů stále roste a ruku v ruce s tímto boomem jde také trend „do it yourself“ – tedy samostatného vytváření koktejlů přímo doma. Firma Pinelli nezůstává pozadu a přichází s konceptem Akademix. Ten spočívá v použití energetického nápoje Semtex jako základní ingredience pro míchání alkoholických i tzv. virgin nebo-li nealko koktejlů. Vzniká tak široká paleta drinků, které jsou skvělým doplňkem večírků. A tak z rukou profesionálních barmanů vzešla hned celá řada drinků.

Svým originálním složením a chutí má Semtex vynikající předpoklady pro kombinaci s jinými přísadami – skvělé je také to, že můžete volit mezi klasickou verzí s cukrem, nebo light. Ti, kterým nestačí povzbudivá síla klasického Semtexu, mají možnost varianty Forte. Některé mixy jsou modifikací již existujících tradičních receptur, jako například Semtex Mojito – vynecháte třtinový cukr a sodu, nahradíte je Semtexem a máte nápoj, který kromě osvěžení z mojita jak jej známe, ještě energizuje tělo i mysl. Pokud se alkoholu vyhýbáte z jakéhokoli důvodu, nemusíte si osvěžení odepírat.

Forsage

celý Semtex 4 cl vodky

Legendární kombinace energetického nápoje Semtex s panákem vodky v klasickém mixu postaví na nohy a vy si užijete večírek tak, jak to máte rádi – s přídavným spalováním a výkonem na maximum.

Jednoduše smíchejte panáka vodky s vychlazeným Semtexem a spoustou ledu. Dle své fantazie můžete použít třeba aromatizovanou vodku nebo jej oživit plátky limety či jiného ovoce.

Tisíc ostrovů

1 dcl Semtexu 4 cl vodky 1 dcl jahodového džus 1 dcl rybízového džusu

Tisíc ostrovů představují exotický koktejl plný svěžesti, ovocné chutě letních dnů probouzejí vášně a svět se stává sladký jako odpoledne na rozpálené pláži.

Do vysoké sklenice s ledem nalijte panáka vodky a zalijte jahodovým a rybízovým džusem se Semtexem.

Semtex Mojito

4 cl bílého kubánského rumu celý Semtex čerstvá máta 1 limetka

Zkuste malou změnu a dejte si oblíbené Mojito trochu jinak. Energetický nápoj místo sody a třtinového cukru dodá hromadu energie.

Kousky limetky s mátou rozmačkejte na dně velké sklenice, přidejte bílý rum a plechovku Semtexu.

Red Hot

Semtex červené víno čerstvý pomeranč

Red Hot je koktejl pro parádní zahřátí, co dodá sílu i po dlouhém dni stráveném na sychravém počasí. Teplo a energie vám rozproudí krev v žilách.

Svařte červené víno se Semtexem a jako čerstvý zdroj vitamínů a ozdobu použijte plátek pomeranče.

Green Stardust

2 dcl Semtexu 4 cl vodky 2 cl limetového sirupu 2 cl sirupu Curacao Blue 1 dcl pomerančového džusu

Exotické barvy i chutě jsou hlavní lákadlem „hvězdného prachu“. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky. Smíchejte vodku, Semtex a limetkový sirup s curacaem a pomerančovým džusem.

Semtex Society

½ Semtexu 2 cl broskvového sirupu 1 dcl grepového džusu

Society je lahodný nápoj bez jediné kapky alkoholu a proto si jej můžete užívat plnými doušky v nekonečném množstvím.

Zkombinujte grepový džus, broskvový sirup a Semtex. Výsledek je trochu nahořklý, trochu nasládlý, přesně, jak se na každou lepší společnost sluší.

Fresh Maker

Semtex ½ čerstvé maracuji 4 čerstvé jahody nebo maliny kapka cukrového sirupu

Osvěžující koktejl Fresh Maker bez alkoholu se skvěle hodí na večírky. Jahody nebo maliny mu dodávají jiskrné aroma a maracuja exotický nádech.

Vydlabanou dužinu z maracuji, čerstvé jahody či maliny spolu s ledovou tříští zalijte Semtexem a sklenice plná svěžesti je na světě.

Energy Maker

Semtex 3 kolečka salátové okurky 5 lístků čerstvé máty kapka cukrového sirupu střik čerstvé limetové šťávy

Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte netradiční virgin – nealkoholický – koktejl. Sklenici naplňte ledem, kolečky okurky a lístky máty, dolijte Semtexem a navrch zastříkněte šťávou z limetky.

Foto: archiv Pinelli

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Berani, nyní máte pocit, že zvládnete všechno na jedničku. Největší plány máte s bydlením a rodinným životem. Už teď si chcete rozmyslet letní dovolenou u moře! To by byl super dárek…

Nejčtenější články

Doporučujeme