Silvestrovské koktejly

29. 12. 2008
Silvestrovské koktejly
Chystáte silvestrovskou oslavu a nevíte, jaké nápoje podávat? Vsaďte na tolik populární koktejly, kterými potěšíte hosty bez rozdílu věku. Stačí několik málo ingrediencí a pár šikovných rukou a večírek může začít.

Obliba míchaných nápojů stále roste a ruku v ruce s tímto boomem jde také trend „do it yourself“ – tedy samostatného vytváření koktejlů přímo doma. Firma Pinelli nezůstává pozadu a přichází s konceptem Akademix. Ten spočívá v použití energetického nápoje Semtex jako základní ingredience pro míchání alkoholických i tzv. virgin nebo-li nealko koktejlů. Vzniká tak široká paleta drinků, které jsou skvělým doplňkem večírků. A tak z rukou profesionálních barmanů vzešla hned celá řada drinků.

Svým originálním složením a chutí má Semtex vynikající předpoklady pro kombinaci s jinými přísadami – skvělé je také to, že můžete volit mezi klasickou verzí s cukrem, nebo light. Ti, kterým nestačí povzbudivá síla klasického Semtexu, mají možnost varianty Forte. Některé mixy jsou modifikací již existujících tradičních receptur, jako například Semtex Mojito – vynecháte třtinový cukr a sodu, nahradíte je Semtexem a máte nápoj, který kromě osvěžení z mojita jak jej známe, ještě energizuje tělo i mysl. Pokud se alkoholu vyhýbáte z jakéhokoli důvodu, nemusíte si osvěžení odepírat.

Forsage

celý Semtex 4 cl vodky

Legendární kombinace energetického nápoje Semtex s panákem vodky v klasickém mixu postaví na nohy a vy si užijete večírek tak, jak to máte rádi – s přídavným spalováním a výkonem na maximum.

Jednoduše smíchejte panáka vodky s vychlazeným Semtexem a spoustou ledu. Dle své fantazie můžete použít třeba aromatizovanou vodku nebo jej oživit plátky limety či jiného ovoce.

Tisíc ostrovů

1 dcl Semtexu 4 cl vodky 1 dcl jahodového džus 1 dcl rybízového džusu

Tisíc ostrovů představují exotický koktejl plný svěžesti, ovocné chutě letních dnů probouzejí vášně a svět se stává sladký jako odpoledne na rozpálené pláži.

Do vysoké sklenice s ledem nalijte panáka vodky a zalijte jahodovým a rybízovým džusem se Semtexem.

Semtex Mojito

4 cl bílého kubánského rumu celý Semtex čerstvá máta 1 limetka

Zkuste malou změnu a dejte si oblíbené Mojito trochu jinak. Energetický nápoj místo sody a třtinového cukru dodá hromadu energie.

Kousky limetky s mátou rozmačkejte na dně velké sklenice, přidejte bílý rum a plechovku Semtexu.

Red Hot

Semtex červené víno čerstvý pomeranč

Red Hot je koktejl pro parádní zahřátí, co dodá sílu i po dlouhém dni stráveném na sychravém počasí. Teplo a energie vám rozproudí krev v žilách.

Svařte červené víno se Semtexem a jako čerstvý zdroj vitamínů a ozdobu použijte plátek pomeranče.

Green Stardust

2 dcl Semtexu 4 cl vodky 2 cl limetového sirupu 2 cl sirupu Curacao Blue 1 dcl pomerančového džusu

Exotické barvy i chutě jsou hlavní lákadlem „hvězdného prachu“. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky. Smíchejte vodku, Semtex a limetkový sirup s curacaem a pomerančovým džusem.

Semtex Society

½ Semtexu 2 cl broskvového sirupu 1 dcl grepového džusu

Society je lahodný nápoj bez jediné kapky alkoholu a proto si jej můžete užívat plnými doušky v nekonečném množstvím.

Zkombinujte grepový džus, broskvový sirup a Semtex. Výsledek je trochu nahořklý, trochu nasládlý, přesně, jak se na každou lepší společnost sluší.

Fresh Maker

Semtex ½ čerstvé maracuji 4 čerstvé jahody nebo maliny kapka cukrového sirupu

Osvěžující koktejl Fresh Maker bez alkoholu se skvěle hodí na večírky. Jahody nebo maliny mu dodávají jiskrné aroma a maracuja exotický nádech.

Vydlabanou dužinu z maracuji, čerstvé jahody či maliny spolu s ledovou tříští zalijte Semtexem a sklenice plná svěžesti je na světě.

Energy Maker

Semtex 3 kolečka salátové okurky 5 lístků čerstvé máty kapka cukrového sirupu střik čerstvé limetové šťávy

Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte netradiční virgin – nealkoholický – koktejl. Sklenici naplňte ledem, kolečky okurky a lístky máty, dolijte Semtexem a navrch zastříkněte šťávou z limetky.

Foto: archiv Pinelli

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Není divu, že hledáte kýžený majáček, který by vám pomohl na trnité cestě za láskou. Vše, co je pro vás obtížné, má na svědomí Venuše, která se k vám otáčí zády a působí disharmonii mezi…

Nejčtenější články

Články odjinud