SILVIE (37): Přebrala jsem manžela nejlepší kamarádce, nelituji toho

21. 3. 2019
SILVIE (37): Přebrala jsem manžela nejlepší kamarádce, nelituji toho
Konec letitého, důvěrného přátelství zažila na vlastní kůži Silvie. Jak ale otevřeně přiznává, může si za to výhradně sama.

Znaly jsme se od školky a na základní škole se z nás staly nerozlučné přítelkyně. Jedna bez druhé ani ránu, a to doslova. V tanečních se Karolína zamilovala do kluka z vedlejší vesnice a byla z toho láska jako trám. Bylo mi to trochu líto, protože na mě tím pádem kamarádka neměla tolik času, ale přála jsem jí to. Petr byl moc milý kluk.

Já zatím prožívala jeden nepovedený vztah za druhým. Nakonec jsem se ve třiceti sice vdala, ale po dvou letech zase rozvedla. Když jsem se z rozpadu manželství vzpamatovala, vrátila jsem se z města zpět na vesnici, kde jsem s Karolínou vyrůstala. Rodiče nás s dcerou přivítali s otevřenou náručí, měli velký dům a bylo jim v něm smutno.

 Karolína byla šťastnou mámou tří dětí a oddanou Petrovou manželkou. Velmi často jsme jedna druhou navštěvovaly, měly jsme radost, že si můžeme být po letech zase nablízku. Hlídaly jsme si vzájemně děti, střídaly se v nákupech v dalekém městě. Prostě idylka.

A pak po několika letech začala Karolína s tím, že bych si už měla někoho najít, že přece nemůžu být sama. Když jsem prohodila něco v tom smyslu, že na to nemám ani pomyšlení a navíc ani čas, rozhodla se, že uspořádá večírek, kam sezve svoje a manželovy kamarády. Prý je mezi nimi pár opravdu skvostných kousků, smála se.

Vůbec se mi do toho nechtělo, ale jen nerada bych Karolínu zklamala. Takže jsem se ten sobotní večer ke Karolíně otráveně vypravila. Musím přiznat, že si dala záležet. Občerstvení i víno byly vynikající a zajímavými muži se to u nich jen hemžilo. 

S několika jsem prohodila pár slov, ale jak jsem zjistila, žádný nesplňoval moje představy o budoucím partnerovi. Hlavním problémem byl věk, už jsem opravdu netoužila po vrstevníkovi, chtěla jsem kluka staršího, zodpovědnějšího, se smyslem pro rodinu.

Když jsem si šla ven zklamaně zakouřit, najednou se objevil Petr. Byl už trošku v náladě, takže vtipkoval a byl velmi pozorný, hned přispěchal s bundou, abych nenastydla, škrtl mi zapalovačem. Snažil se mi zvednout sebevědomí. Smáli jsme se spolu a mě by ani nenapadlo, jak to mezi námi za pár měsíců skončí. Během týdne se mi totiž několikrát ozval esemeskou, zalichotil, zeptal se, jestli něco nepotřebuji…

Když jsme se potkali o čtrnáct dní později na plese a několikrát spolu tančili, zašeptal mi do ucha, že se mnou potřebuje mluvit. Venku z něj vypadlo, že se do mě zamiloval a že si nemůže pomoct. Překvapil mě a vůbec jsem nevěděla, jak na to reagovat.

Na druhou stranu jsem si ale uvědomila, že i já po něm ve skrytu duše od našeho setkání na večírku toužila, ale bylo mi jasné, že si musím nechat zajít chuť. Vždyť to byl manžel mojí nejlepší kamarádky, navíc otec tří dětí…

Jenže jsme si povídali, procházeli se, a když se naklonil, já jeho polibek opětovala. Celé tři měsíce jsme náš vztah tajili, potají se milovali u mě doma, když byli všichni v práci. Jenže pak to prasklo, viděla nás v objetí Karolínina matka. Byl z toho neuvěřitelný poprask.

Říkala jsem si, že to Petr neustojí, že se se mnou rozejde. On se však rozhodl pro mě, hned při nejbližší příležitosti se nastěhoval. Sice se snaží dál fungovat jako otec, ale má to opravdu těžké, Karolína s ním vůbec nekomunikuje a děti mu půjčuje jen na jedno odpoledne v týdnu. Mě pochopitelně odepsala zcela.

Vím, že jsem udělala šílenou věc, ale nelituji, Petr je opravdu skvělý. Jen je nám oběma jasné, že se budeme muset z vesnice odstěhovat, tady opravdu společný život nastartovat nemůžeme.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Říká se, že když na svatého Václava prší, bude dlouho hezké počasí. Už od rána budete vyhlížet z okna a modlit se za zázrak. Na chmurné dny se rozhodně netěšíte, už teď jste mimo sebe.…