Komentáře k článku zpět na článek

Ukulele 8. 4. 2019 | 13:12

Nějak nechápu tuto větu: "Hlavním problémem byl věk, už jsem opravdu netoužila po vrstevníkovi, chtěla jsem kluka staršího, zodpovědnějšího, se smyslem pro rodinu. " Ona píše, že se ve třiceti vdala, po dvou letech zas rozvedla, to je tedy 32 let, pak se vrátila domů, a po několika letech ji kámoška začala přemlouvat, ať si už někoho najde a uspořádala ten mejdan, kde teda usoudila, že nechce vrstevníka... Počítám, že "několik let" může být tak 4-5 let, takže dámě v té době bylo cca 37 let. A to jí připadá, téměř čtyřicátníci ještě nejsou zodpovědní a nemají smysl pro rodinu? A jak starý byl teda ten Petr? Taky tak nějak ne? Autorka to zjevně zase nedomyslela...

Rambíša 24. 3. 2019 | 12:27

Myslím si,že teď ještě Sylvie nelituje,ale brzy bude...Až pomine prvotní okouzlení,nastane realita,no asi ty růžové brýle spadnou,a po prvních problémech se asi bude balit! Pro mne osobně je takovéto chování žen odporné a hnusné,i kdyby nebyly nejlepší přítelkyně,třeba jen známé nebo kolegyně z práce.Fuj,dala bych takovou osobu na pranýř,aby si užila,bohužel už toto neexistuje.

lebahu 23. 3. 2019 | 07:51

@j66: Moje babička říkala "Nejde navléct nit do jehly, se kterou někdo hýbe..." Když neměl rozum on, měla ho mít ona. Možná by kamarádce nakonec zdrhnul za nějakou jinou, pokud to doma nefungovalo, ale to by nebyl její boj. Takhle si nehorázně zkomplikovala život.

Elynor 23. 3. 2019 | 07:38

@j66: Tak asi ho neznásilnila. Dneska je trošku jiná doba, a "díky" různým neutuchajícím snahám o genderovou rovnost jsme teď v situaci, kdy si v řadě případů, možná i ve většině, vybírá žena. A co už je snazší, než aby ona pánovi řekla "sorry, chlapče, kamarádka tě viděla první, a tím jsi pro mě ze hry, protože takový podraz jí neudělám". Patrně by ji on taky neznásilnil, že. Možná by chvilku dotíral, ale s tím si jistě dospělá inteligentní žena dokáže poradit. Za mě osobně - já za nevěru nepovažuju to, že se pán vyspí s jinou. Netajím se tím, že jeden z mých milenců je ženatý muž. Skutečnost, že si člověk najde nějakou kompenzaci toho, co doma nedostane a chybí mu to, ještě není žádná zrada a nevěra. Kdyby ten vztah ti dva z článku udrželi v rovině, že si občas udělají hezký večer, a zůstalo to diskrétní, ještě by se to dalo pochopit. Je to stejné, jako by dotyčný šel na wellness, masáž, saunu... prostě relax, odpočinek, uspokojení. Nic proti ničemu. Tohle samo o sobě nikoho neohrožuje. Nevěra a podraz je to, že on opustil svou ženu a děti. To je hanebnost a nedělá se to. Jednou spolu začali něco budovat, a výchova potomstva je dlouhodobý projekt, který sebere hodně sil a energie, oba si slíbili, že to spolu dotáhnou do konce, a on z toho uteče kvůli tomu, že si jinde líp zašukal? Jestliže si Silvie myslí, že udělala nějaké terno tím, že pána od rodiny ulovila pro sebe, dělá chybu. Už jednou se neosvědčil, proč by se měl osvědčit podruhé? Navíc ty závazky mu nikdo neodpáře. Jestli mu kývla na jeho návrhy s tou perspektivou, že ho od rodiny odvede, je to hodno kritiky. Jestli mělo jít jen o nezávazný sex a vymklo se to z ruky, pořád tady bylo řešení hodit zpátečku, ne si pána nastěhovat do domu jejích rodičů a malovat si vzdušné zámky o úžasné společné budoucnosti někde světa kraj. A dodala bych, že i na ten na nezávazný sex si měla najít někoho jiného než manžela kamarádky, copak je na světě málo chlapů? Copak to byl první muž, který jí udělal návrh a tudíž ji to tolik zaskočilo, že si honem nevzpomněla, čí je to manžel a neuměla ho odmítnout? Svůj podíl na celé věci neoddiskutovatelně má, a je to podíl zásadní. Asi proto ji v diskuzi nikdo nepochválil.

j66 22. 3. 2019 | 15:54

Já nevím, ale ona ho znásilnila , že ji tu všichni obviňujete? Vždyť za ní chodil on a ne naopak. Asi to u kamarádky doma nebylo tak skvělý, jak to vypadalo.

banany 22. 3. 2019 | 11:44

Nevěra je vždycky zlá a špatná! Obzvláště když to dotyčná-ný udělá své kamarádce-kamarádu a nedej bože v rodině,brrr. Také to na mně zkoušel mé známé manžel, tak jsem mu řekla, co je v domě není pro mně a aby to víc nezkoušel jinak to řeknu jeho ženě. A byl klid, už sem ho nikdy neviděla. takové věci se mi hodně hnusí!!!!!!!!!!

katrin 22. 3. 2019 | 07:09

@Elynor: Já tam vidím ještě další scénář... až se pánovi zase vrátí mozek z gatí do hlavy, spočítá si co má a o co přišel, tak vezme kytku a půjde s prosíkem k manželce. No a dotyčná zůstane sama, bez chlapa, kamarádky, bydlení... a k rodičům se na návštěvu bude plížit pod rouškou tmy... (než teda na vesnici vypukne jinej "škandál" a na tenhle se zapomene )

modrodolka 21. 3. 2019 | 21:02
Elynor 21. 3. 2019 | 20:31

K anketě - není pravda, že srdci neporučíš. To je výmluva slabochů. Člověk jest od přírody opatřen mozkem, a schopen jej používat jako myslící tvor. Tudíž může a má ovládat sám sebe, to je minimum, co se od něj dá očekávat. Pro jednání popsané v článku není žádná omluva.

Elynor 21. 3. 2019 | 20:23

Ale no fuj. To se přece nedělá. A taky - proboha, proč? Co si paní Silvie myslí, že tímhle vyhrála? Ten chlap by byl blázen, kdyby se znovu oženil, a ke všem svým nynějším závazkům si pořídil další. Proč by měl chtít druhou manželku a čtvrté dítě? Aby jo padal na hubu, až to bude muset všechno živit? Paní Silvie nemá kde bydlet, žije v domě svých rodičů. Pán se tam za ní nastěhoval patrně jen s pyžamem a kartáčkem na zuby. Tipuju, že má na krku hypotéku na dům, kde žil s manželkou a dětmi. Po rozvodu bude oškubanej jak holoubě, bude mít nemalé alimenty a perspektivu střídavé výchovy. Možná bude dál platit tu hypotéku. Kolik mu asi tak zbude na novou manželku a případné další dítě? A kde a za co hodlají sehnat jiné bydlení, když v té vesnici nemohou zůstat? Na místě rodičů paní Silvie bych se hanbila za takovou dceru a požádala bych ji, ať se laskavě odstěhuje z mého domu i s tím pánem co nejrychleji, protože to odmítám podporovat. Ono mi přijde dost drzé už to, že se tam k nim vůbec nastěhoval. Rozhodně mi to nepřipadá jako růžová budoucnost. Oba mají ještě růžové brýle - chodili spolu pouhé tři měsíce, než se to provalilo. To je strašně krátká doba. Až vyprchá dopamin a serotonin, možná si budou rvát vlasy, co to provedli za pitomost. Budiž jim to přáno. Takhle nevkusně se myslící bytost nechová.

Karel 21. 3. 2019 | 13:43

Opustit manželku a své tři děti je hnus. Zradit nejlepšího přítele nebo v tomto případě nejlepší kamarádku je také hnus. Ti dva sobci se hledali, až se našli. Ale nevěřím, že spolu budou šťastní až do smrti. A ani si to nezaslouží, když zradí jiné pro vlastní prospěch.

Jane 21. 3. 2019 | 13:23

Doufam,ze takoveto chovani se ti jednou vrati a na stara kolena zustaneš sama.Prebrat muze kamaradce a ukrast tatu trem detem?!?Kvuli svemu chtici si znicila 4 zivoty...Kamaradky mit uz nebudes ale ono je i dost nekamaradek tak doufejme ze se nejaka najde a oplati ti to...

Anna 21. 3. 2019 | 13:09

Kamaradce se to nedela.🙄chudaci deti.ty to odnesou nejvice.Zena se trapi ale jde dal.deti mohou otce i nenavidet.Ale neni to prvni ani posledni pripad.Pro mne je to neco co se nedela.doufam ,ze jim to nevydrzi a ona sama bude jednou podvedena.

EVA 21. 3. 2019 | 12:12

No, co na to říct... madam za pár let zjistí, že toto neměla... až se zamiluje do další. A další děti bez táty. Takový motýlek prostě potřebuje víc kytiček. Nechat tři děti ...

Fizulka 21. 3. 2019 | 11:52

Nejlepší kamarádky jsou nejhorší. Po smrti svého muže jsem se dozvěděla, že tři z mých nejlepších kamarádek ho sváděly. Kupodivu se přiznaly, že bez úspěchu!

Přečtěte si také

Horoskopy

I přes všechny nezdary se snažíte mít dobrou náladu. Pokud se s někým seznámíte, věřte, že vás bude…

Nejčtenější články

Doporučujeme