SIMONA (42): Nečekala jsem, že si po rozvodu vezmu lásku ze střední

7. 1. 2020
SIMONA (42): Nečekala jsem, že si po rozvodu vezmu lásku ze střední
Simoně bylo čtyřicet let, když se po osmi letech rozvedla s manželem Viktorem. A přestože si chtěla od vztahů na chvíli odpočinout, osud jí do života vrátil spolužáka ze střední.

I když rozvod nebyl příjemný, ulevilo se mi a cítila jsem se docela dobře. S mužem jsme několik posledních let fungovali spíš jako kamarádi, a proto bylo jasné, že dříve nebo později půjdeme od sebe. Pro sedmiletou dceru Lucinku to samozřejmě bylo bolestivé.

S manželem jsme postavili menší domek na vesnici a po rozvodu mi nabídl, že mi vyplatí jeho poměrnou část a zůstane tam bydlet. Souhlasila jsem a nastěhovala jsem se zpátky k rodičům. Ti mají obrovskou zahradu, kde jsem plánovala postavit nový domov.

Upřímně řečeno, na muže jsem v té době neměla ani pomyšlení. Chtěla jsem si odpočinout a užívat svobody. Jednou jsem ale vyšla na zahradu a chtěla pověsit prádlo a vtom jsem zahlédla Mirka, svou dávnou lásku z ekonomky.  

Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, protože naposledy jsem slyšela, že se oženil a odstěhoval se někam k Uherskému Hradišti. Najednou jsem cítila mráz po celém těle a myslím, že jsem i trochu zčervenala.

Mirek to musel vnímat stejně, protože se viditelně zarazil a dlouze se mi díval do očí. Ten večer jsem spěchala na třídní schůzky, a proto jsem ho jen letmo pozdravila a běžela jsem na autobus. Hned ráno jsem ale za stěračem auta našla od Mirka vzkaz. A od té doby jsme spolu trávili veškerý volný čas.

Mirek po našem rozchodu odešel studovat na vysokou školu do Brna. Tam potkal svou ženu a společně pak žili na vesnici i se dvěma syny. Teď se zdálo, že se jen na skok vrátil do rodného města. Věděla jsem, že nemůžu nikomu rozbíjet rodinu, a zuby nehty jsem se držela, abych se s ním dokázala jenom kamarádit.

Jenže Mirek to viděl jinak. Neznatelně se mě dotýkal a všemi způsoby dával najevo, že by chtěl navázat tam, kde jsme kdysi skončili. Pak se ukázalo, že s jeho ženou to nevypadá moc dobře. Bohužel byla psychicky nemocná a nedokázala se postarat o sebe, natož o rodinu. Jejich vztah byl už dávnou minulostí a s manželkou zůstával víceméně jenom kvůli dětem.

Nakonec jsme se s Mirkem vzali a dneska spolu vychováváme všechny tři děti pod jednou střechou. Jsem šťastná a opravdu jsem začala věřit na osud. Tohle je pro mě důkaz, že když si je člověk s někým souzený, dřív nebo později se s ním zase setká.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte nějaké to kilo navíc, tak se dejte do cvičení. Není to pro vás ideální koníček, ale nutnost. Uvidíte, že se vám bude tato aktivita líbit, protože si nakonec zpevníte všechny…

Nejčtenější články

Doporučujeme