Simona Krainová je nemocná? Ne! Pomáhá lidem s rosaceou

20. 8. 2015
Rosacea (růžovka) je chronické zánětlivé onemocnění kůže, kterým v České republice trpí asi 500 000 lidí. Po Liboru Boučkovi a Lucce Křížkové se do kampaně na podporu pacientů s rosaceou zapojila i topmodelka Simona Krainová.

„Růžovkou, na kterou kampaň upozorňuje, totiž trpí pár mých známých a kamarádů a já moc dobře vím, jak je pro ně život s tímhle onemocněním těžký. Proto jsem se rozhodla, že se letos do kampaně zapojím. Doufám, že i mým přispěním v kampani pomohu nejen svým přátelům, ale i ostatním, kteří tímto onemocněním trpí,“ vysvětluje Simona.

Co je rosacea a jak se projevuje?

Rosacea je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které postihuje kolem 40 milionů lidí na celém světě. V České republice jí dle odhadů trpí 1 člověk z 20 (až 500 000 Čechů). Běžným symptomem je viditelné přetrvávající či opakující se zarudnutí obličeje na čele, bradě, tvářích a dolní polovině nosu. V extrémních případech se objevují také pupínky a hnisavé puchýřky, ztluštění kůže nebo pocit pálení a píchání v obličeji.

„Ruměnec“ v obličeji má významný psychický dopad na pacienty. Mnozí z nich prožívají úzkost, rozpaky, pocit nízkého sebevědomí a společenské izolace. Navíc povědomí veřejnosti o tomto onemocnění je poměrně nízké. I samotní nemocní se potýkají s nedostatkem informací o svém zdravotním stavu. Mnozí lidé trpící rosaceou si myslí, že mají pouze citlivější pokožku.

Kampaň Červená červené odstartovala v loňském roce jako lokální projekt pro Českou a Slovenskou republiku k celosvětové kampani Act on Red. Tato kampaň, kterou podporuje společnost Galderma SA, má za cíl zvýšit povědomí o tomto nepříjemném onemocnění.

Tváří celosvětové kampaně se stala Cynthia Nixon, známá především jako představitelka Mirandy Hobbsové ze seriálu Sex ve městě. V loňském roce byli tvářemi kampaně Lucie Křížková a Libor Bouček, letos štafetu převzala právě Simona Krainová.

„Růžovku spouští vysoké teploty, vystavování se slunečnímu záření i sportovní aktivity, proto jsme se domluvili, že si „růžovku“ přivezu z dovolené. A povím vám, nebyl to vůbec pěkný zážitek, jsem zvyklá, že se za mnou lidé otáčejí, ale tohle bylo jiné. Nevěřícné pohledy, někdy až zhnusené, mě provázely po celou cestu z letiště. Lidé si mě i fotili. Je mi ale jasné, že moje pocity určitě nebyly nic proti tomu, co musí denně prožívat lidé, kteří rosaceou opravdu trpí a nemohou se utěšovat tím, že vše za chvíli skončí, budou se moci odlíčit a všechno bude zase dobré,“ popisuje krásná topmodelka.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzkaz Simony Krainové všem, kteří mají problémy připomínající příznaky růžovky:

Pokud trpíte příznaky jako je zarudnutí pokožky obličeje, nepříjemné svědění, pálení a podobně, neváhejte se s tím svěřit svému praktickému lékaři či dermatologovi. Jen oni totiž mohou onemocnění správně diagnostikovat a účinně vám pomoci. Mohou vám předepsat účinný gel, který vám pomůže vrátit se zpět k příjemnému životu bez studu z vaší tváře.

Více informací na www.cervenacervene.cz

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Esemeska vás dostane do stavu silné nervozity, se kterou byste sami velice těžko bojovali. Naštěstí se najde vstřícný člověk, který vám podá nezištně a dokonce rád pomocnou ruku. Bude-li…

Nejčtenější články