Simona Stašová (59) jen kvete. S Michalem Dlouhým (45) si zahraje manželský pár!

27. 2. 2015
O tom, že herečka Simona Stašová vypadá na svůj věk stále výborně není pochyb. A vedle svého mladšího kolegy ještě více omládla... O tom se můžete přesvědčit již 7. března v Divadle ABC, kde se odehraje dlouho očekávaná premiéra italské komedie Vím, že víš, že vím…, ve které se v režii Vladimíra Strniska představí v hlavních rolích právě Simona Stašová a Michal Dlouhý.

„Je to pravá tragikomedie. Je to bláznivý, ale hra má neuvěřitelnou hloubku,“ říká o inscenaci Simona Stašová.

Diváci se mohou těšit na komedii plnou překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru. Co se stane, když člověk začne na svůj život pohlížet očima těch druhých? Na počátku je pouhý omyl. Soukromý detektiv si splete sledovanou osobu a místo manželky prominentního politika začne sledovat úplně obyčejnou rodinu. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní všedního manželského páru středních let?

Onen manželský pár si zahraje právě Simona Stašová, která si za svého hereckého partnera vybrala Michala Dlouhého. O spolupráci s ním a s režisérem Vladimírem Strniskem uvažovala již delší dobu, protože se spolu pracovně potkali již před lety v Činoherním klubu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na hru Rodolfa Sonega a Renata Giordana ji upozornila překladatelka Karina Havlů. „Italové zdramatizovali film Vím, že víš, že vím…, který byl v roce 1982 natočen s Albertem Sordim a Monicou Vitti. Tento projekt by za normálních okolností nikoho nenapadlo dát na jeviště, protože jsou tam filmové dotáčky. Ale je to napadlo a já jsem jí okamžitě řekla, ať to přeloží,“ popisuje Simona Stašová, pro niž je Itálie doslova srdeční záležitostí.

Premiéra se odehraje 7. března v Divadle ABC, resp. v Městských divadlech pražských, kde jsou Simona Stašová i Michal Dlouhý stálými hosty a diváci je zde mohou vídat v oblíbených inscenacích – Simonu Stašovou v Shirley Valentine, Michala Dlouhého v komediích Listopad a Hráči.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S příchodem podzimu jste rozladěné a nemůžete se na nic soustředit. Stále jste pod vlivem nedávného úplňku, ale nebojte se. Jeho síla bude ubývat a vy se vydáte svou vlastní cestou. Do té…