Simona Stašová: Dvakrát byla vdaná, přesto dnes žije sama. Proč?

27. 3. 2020
Divoký temperament, smích a spousta energie. Díky tomu všemu je herečka Simona Stašová (65) nepřehlédnutelná na filmovém plátně, divadelních prknech i ve společnosti. Svou povahu zdědila po slavné mamince, velký vliv na ni ale mělo i několik mužů. Proč s některým z nich nezůstala?

Herectví byla jasná volba

Ačkoli by se mohlo zdát, že se Jiřina Bohdalová (88) zhlédne spíš v některém z kolegů z umělecké branže, herečka si za svého prvního manžela vybrala významného českého seismologa a geofyzika Břetislava Staše (91). Chodili spolu osm let, než se vzali, a v roce 1955 se jim narodila dcera Simona Stašová (65). Ta na svou maminku nedá dopustit. „S mámou jsme ještě nepřestřihly pupeční šňůru – a doufám, že dlouho nepřestřihneme. Máma je mou velikou inspirací, jak v soukromí, tak v profesi,“ řekla o Bohdalové v rozhovoru pro novinky.cz.

Od chvíle, kdy se malá Simona narodila, celé její okolí živě diskutovalo o tom, co z ní bude, až vyroste. „Přátelé mých rodičů řekli, že jejich potomek bude luštit rovnice na jevišti,“ svěřila se Stašová Blesku pro ženy. Ona sama ale už od útlého dětství věděla, že se vydá na hereckou dráhu stejně jako její maminka. Nikdy prý ani nepřemýšlela o ničem jiném, než že by vystudovala konzervatoř a DAMU.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento pracovní týden byl přímo fantastický, zasloužíte si však mnohem více. Merkur je báječném sextilu s vaším znamením a podaří se vám ještě velké věci. Nyní však odpočívejte a vymyslete…

Nejčtenější články

Doporučujeme