Simona Stašová: Nejsem stroj, který neví kdy přestat. Já si svou práci vychutnávám

9. 12. 2014
Ačkoli nevídáme Simonu Stašovou v žádném nekonečném televizním seriálu, patří mezi nejoblíbenější současné herečky. Dává přednost rolím ve filmech a na divadelních scénách, z nichž některé patří doslova mezi její životní.

Na jakých scénách Vás v současnosti můžeme vidět?

V mém mateřském divadle ABC mám tragikomedii Filumena Marturano, monodrama Shirley Valentine, a teď budu mít premiéru italské komedie s Michalem Dlouhým Vím, že víš, že vím. V Žižkovském divadle hraji ve hře Drobečky z perníku a v divadle Bez zábradlí v představeních Římské noci a Poslední ze žhavých milenců.

Které z těch představení máte nejraději?

To je strašně těžké ukázat na jedno. Všechny jsem si je sama vybrala, všem jsem dala svoje myšlenky a svoje srdce. Každé to představení má obrovský smysl a má v sobě humor. To je to spojení, které ve hrách hledám. Třeba Filumena Marturano je tragikomedie, která nese obrovské poselství a je to velikánská legrace. Miluju jí. Je to moje největší komedie, je nás na jevišti deset a fakt si to užíváme. Na konci jsou lidi paf, chlapi i ženský a to je to, co od toho našeho povolání očekávám.

Být tak dlouho na jevišti musí být i fyzicky náročné. Jak se to dá zvládnout?

Jedině když něco milujete, tak necítíte únavu. Jedna divačka mi udělala kompliment, když řekla, že má pocit, že jsem se jako Shirley Valentine už narodila. To mě tedy potěšilo. Ale já jsem se narodila i jako Filumena Marturano.

Podle čeho si vybíráte pracovní nabídky?

V rozhodování jsou pro mě nejdůležitější scénář a režisér.

Kývla byste na roli v nějakém nekonečném TV seriálu?

Mám ráda pestrost figur, různorodé charaktery a čas na důkladnou přípravu. To mi nekonečný seriál nedopřeje, proto bych takovou práci nepřijala.

Díváte se sama na něco v televizi? Těšíte se teď o Vánocích třeba na pohádky?

Na televizi nemám moc času, ale o Vánocích se dívám. Tedy až přijdeme se syny z lyžování, těšíme na filmy Císařův pekař a Pekařův císař a taky si nenecháme ujít Byl jednou jeden král s panem Janem Werichem. Na ty pohádky se těším stejně jako na vanilkové rohlíčky. Vím, jak chutnají a stejně si je pořád dávám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vypadáte skvěle, prozradíte, jak o sebe pečujete?

Teď už se starám o sebe s rozumem a taky si už nechám poradit. Souvisí to s časem. Teď už sobě čas věnuju a mám z  toho dobrý pocit. Ráno doma pravidelně cvičím, alespoň dvacet minut na karimatce na koberci a taky s kilovými činkami, které jsem před lety dostala od svého staršího syna k Vánocům, a u toho si pouštím pěknou italskou muziku. Někdy si i zatancuju a to si prodloužím to cvičení i na třicet minut. Po cvičení si dám čaj z čerstvého zázvoru, nebo vymačkaný pomeranč a dvě kapsličky norského rybího tuku z lososa - ten je výborný na klouby, na vlasy, na nehty i na zuby. A pak si dám kafíčko a den pěkně začíná.

Máte nějakou osvědčenou kosmetiku, procedury, rituály?

Pravidelně chodím ošetřit svou pleť do Beauty Day Spa Éminence Organic Skin Care. Zamilovala jsem se do jejich ošetření i kosmetiky. Je to pro moji profesi velmi důležité. Stále ještě na jevišti ve dvou hrách tvrdím, že je mi pětačtyřicet a nikdo se ještě nesměje. Tak pro to taky musím něco udělat, aby mi to ještě dlouho vydrželo.

Na jevišti stojíte několikrát v týdnu, umíte vůbec odpočívat?

Miluju odpočinek a rozhodně nejsem workholička. Nejsem stroj, který neví kdy přestat. Já si svou práci vychutnávám a pak taky skvěle odpočívám. Dělám si čtyřikrát do roka týden jen sama pro sebe. To letím třeba do Říma, nebo na Sicílii, nebo k mámě na chatu, miluju nicnedělání a umím si ho užít.

Jak ještě relaxujete?

Jsem šťastná se svými dětmi, s rodinou a s přáteli. A také sama s dobrou knihou. Teď zrovna čtu Jonase Jonassona ‚ Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Velmi chytrá zábava.

Co si budete se svými blízkými přát – kromě zdraví – do nového roku?

Víte, ono je opravdu v tom zdraví všechno obsaženo. To ostatní si nemusíte přát, to jen stačí se přičinit a nějaké to přání si vyplnit sám. Třeba že celá rodina někam vyrazíme mimo republiku a máma nebude vařit a nebude nikde pobíhat a bude se s námi jenom válet u moře a radovat. Tak to bych si přála, ale to stačí pracovat a pak si ten sen vyplnit. Takže především si přeju pro mé blízké a pro sebe hlavně hodně zdraví!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce je v nepřejícím sextilu k vašemu znamení, proto jste hodně unavení a potřebujete mnoho odpočinku. Nadřízený stále neví, co se s vámi pořád děje. Kdybyste neměli po ruce jednoho…