Simply Red vystoupí v Praze

1. 12. 2008
Simply Red vystoupí v Praze
Britská popová kapela Simply Red se po čtyřech letech vrací do Prahy! Simply Red vyráží na své definitivně poslední turné The Greatest Hits Live se zastávkou 24. května v pražské O2 aréně!

Skupina Simply Red vznikla v post-punkové éře roku 1984. V kapele se vystřídala celá řada hudebníků. Nejvýraznější osobností kapely je bezesporu zpěvák a frontman Mick Hucknall (nar. 8.6. 1960).

V roce 1985 vydali Simply Red svou debutovou desku Picture Book. Z ní dodnes bodují hity: Holding Back The Years, nebo Money´s Too Tight To Mention. Druhá deska (Men and Women 1987) tak úspěšná nebyla, návrat do singlových hitparád zaznamenali až skladbou If You Don't Know Me by Now. Málokdo ví, že originál této písně zpívali už v roce 1972 Harold Melvin & the Blue Notes.

V devadesátých letech Simply Red bodovali hlavně hity: Star, For Your Babies, Say You Love Me nebo Fairground. Alba Stars (1991) se prodalo více než 8 miliónu kopií! V Americe postupem času ovšem jejich popularita klesala a začaly horší časy. V roce 2000 rozvázali dlouholetou smlouvu s nahrávací společností East Weast. Mick Hucknall to ale nevzdal a pod svou vlastní značkou Simplyred.com vydal další řadovou desku Home (2003).

Následovaly ještě dvě nové desky a poté přišla smutná zpráva. Simply Red po koncertním turné 2008 končí! Mick Hucknall prohlásil, „že 25 let Simply Red bude tak akorát dost." Charismatický zrzavý zpěvák dodal, že se chce soustředit na svoje vlastní album, které by se mělo nést na vlně nové formy muziky ovlivněné stylem R&B ze 60. let. „Je to velká výzva, ale nemohu to udělat pod značkou Simply Red," řekl v roce 2007 Mick Hucknall.

Simply Red prodali během své kariéry po celém světě více než 50 milionů desek a v britské hitparádě bodovali se 40ti singly. Odehráli více než 1000 koncertů pro více než 10 milionů lidí.

SIMPLY RED Kdy: 24. května 2009 Kde: O2 aréně Praha Čas: 20.00 Předprodej: www.sazkaticket.cz zdroj: wtfcz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše může bohužel zrozencům ve znamení Lva ještě dneska zadělávat na nesoulad ve vztazích a taky profesních záležitostech. Zachovejte však klid a nadhled. Hlavně si zakládejte na…

Nejčtenější články

Články odjinud