Skandál v Hollywoodu: Angelina a další krásky obětí sexuálního obtěžování

11. 10. 2017
Případ producenta Harveyho Weinsteina cloumá Hollywoodem. Poté, co na něj prasklo, že zneužíval svého postavení, objevují se další a další herečky, které přiznávají, že je jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu zneužil. Herečku Asiu Argento dokonce znásilnil.

Jsou to krásné, sebevědomé ženy, ke kterým vzhlíží celý svět: Angelina Jolie, Ashley Judd, Rose McGowan, Gwyneth Paltrow – v začátcích své kariéry však zažily sexuální obtěžování. Dovolil si na ně a na řadu dalších žen jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu Harvey Weinstein (65). Jeho sexuální apetit mu však nyní zlomil vaz. To, co mu procházelo dlouhá desetiletí a dříve bylo tolerováno, se provalilo a Harvey Weinstein přišel o práci i o rodinu.

Podívejte se na ženy, které se ocitly v hledáčku Harveyho Weinsteina:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vezměme to popořadě: Weinstein je či byl megaúspěšný muž, na svém kontě má takové trháky jako jsou Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare nebo Nespoutaný Django. Oscary získal za snímky Dobrý Will Hunting, Králova řeč nebo již zmíněný Zamilovaný Shakespeare. Weinstein se angažoval v politice, podporoval Demokraty, na praxi u něj letos byla starší dcera Baracka Obamy Malia Obama. Je jasné, že odmítnout takto silného muže, když nejste slavná a teprve začínáte a každá role se hodí, je víc než těžké.

A Weinstein to na ženy zkoušel. Zneužíval svého postavení. Protože řekněte, šla byste s takovým mužem dobrovolně? Takže to, co nedostal díky svému šarmu, si bral díky své moci. Ne vždy chtěl, aby s ním rovnou spaly. Někdy toužil, aby se na něj dívaly při sprchování, jindy chtěl masáž.

To, co se v Hollywoodu vědělo v kuloárech, nyní vyšlo i na světlo boží. Weinstein byl obviněn, že dlouhá léta sexuálně obtěžoval ženy ve filmovém průmyslu. Podle deníku The New York Times už Weinstein uzavřel kvůli sexuálnímu obtěžování mimosoudní dohodu o odškodnění s nejméně osmi ženami.

A nyní o obtěžování mluví i ty nejslavnější herečky: Gwyneth Paltrow se svěřila, že když ve 22 letech natáčela film Emma, producent si ji zavolal na hotelový pokoj, osahával ji a nabízel jí masáž. Její tehdejší přítel Brad Pitt si to šel s Weinsteinem vyříkat a zakázal mu na jeho partnerku ještě někdy sahat.

Obtěžování se nevyhnula ani mladá Angelina Jolie. Po neslušných návrzích ze strany producenta během natáčení snímku Podoby lásky s ním už herečka nikdy nespolupracovala.

Jednou z Weinsteinových obětí byla v minulosti herečka Ashley Judd. "Mnohokrát a mnoha způsoby jsem mu říkala ‚ne‘,“ řekla Judd, které Weinstein v jednom hotelu v Hollywoodu před dvaceti lety nabízel masáž a chtěl, aby ho sledovala ve sprše.

Italská herečka Asia Argento listu The New Yorker zase sdělila, že Weinstein ji před 20 lety násilím přinutil k sexu. Dotklo se to i hereček Miry Sorvino a Rosanny Arquette. A dalších žen.

Producenta kvůli aféře už vyhodili z vedení vlastní produkční firmy The Weinstein Company. Po padáku v práci dostal padáka i doma: Opustila ho jeho manželka Georgina Chapman (41). Ta uvedla, že jí puká srdce za všechny ženy, které trpěly kvůli neomluvitelným skutkům jejího chotě. Weinstein svého chování lituje a ženám se již omluvil, nicméně na svou obranu tvrdí, že vyrůstal v jiné době, kdy existovala jiná pravidla.

Na adresu Weinsteina se spustila vlna kritiky nejen z řad žen, ale přidali se i muži: Podle George Clooneyho bylo jeho chování neomluvitelné, herec Colin Firth lituje, že netušil, co se jeho kolegyním děje. Herečky Meryl Streep nebo Judi Dench vyjádřily své znechucení, ale tvrdí, že o praktikách producenta nevěděly.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je až do konce týdne v úžasném sextilu s Marsem a vytváří ideální půdu pro dosažení velkých věcí. Nejzajímavější skutečnosti se odehrají v profesní sféře, která hraje poslední dny…

Nejčtenější články

Doporučujeme