Skleněná království: Objevte svět dekorativního skla v interiéru

25. 6. 2016
Sklo se v současném interiéru využívá především proto, že dokáže vyvolat pocit lehkosti, subtilnosti, a především vzdušnosti. Hlavní úlohu zde hraje světlo. Dekorativní skla mají však i další vlastnosti – snadno se udržují, jsou bezpečná a v nekonečné paletě barev.

Prvky z dekorativního skla se využívají všude tam, kde by jiné konstrukční materiály působily příliš hmotně, a především by zamezovaly průchodu slunečních paprsků. V interiéru se jedná o externí prvky, schodišť, zábradlí, dělicích stěn, obkladů, ale i celých sprchových koutů, kuchyní, a v neposlední řadě i dveří. Skleněné konstrukční prvky v interiéru, díky celkové transparentnosti, na rozdíl od kovových či jiných materiálů, „nerámují“ své okolí. Sklo nijak neomezuje ve výhledu, ale zároveň vytváří pocit bezpečí – například v případě zábradlí. Na druhou stranu náročnost této technologie do jisté míry charakterizuje nutnost dokonalého provedení a znamená i vyšší finanční náklady.

Lacobel nebo Matelac?

Pro výrobu skel Lacobel a Matelac se používá floatové sklo, což je kombinace lakovaného a matového skla se saténovou úpravou povrchu. Rozdíl spočívá v tom, že Lacobel je sklo na jedné straně opatřené lakem, zatímco Matelac má na jedné straně lak a druhá strana je matovaná kyselinou. Obě varianty skel nabízejí nekonečně rozmanité designové možnosti.

Poslední kolekce s názvem Lacobel a Matelac 2020 obsahuje 20 pastelových, pestrých, kovových módních odstínů v každém z obou provedení. Skla jsou k dispozici ve třech liniích – Classics, Trendies a Exclusives. Linie Classic obsahuje nadčasové barvy, například White Soft a Black Classic. Linie Trendies zase představuje přírodní tóny, které jsou nyní módní, včetně odstínů typu Green Soft, Green Sage a Red Terracotta. A nakonec linie Exclusives, která je opravdu luxusní se stříbřitými, metalickými nebo jemně třpytivými barevnými odstíny.

Interiér v barvách duhy nebo střízlivý satén?

Tři linie, které splní veškeré požadavky, rozšiřují tvůrčí možnosti tím, že dovolují střídání matných a lesklých efektů a nabízejí kombinace, které jsou někdy tón v tónu (14 stejných odstínů) nebo ve vzájemném kontrastu. Barevná paleta skel Lacobel a Matelac je natolik bohatá a rozmanitá, že je lze úspěšně kombinovat s nejrůznějšími materiály jako je dřevo, kámen nebo kov.

Oba typy skel jsou ideální pro použití nejen na pevné nebo posuvné dveře skříní, ale také na stoly, police, knihovny, skleněné vitríny a podstavce, dělící příčky a obklady stěn. Odolávají skvrnám a vlhkosti, jsou snadno omyvatelné a ekologicky nezávadné. Bez ohledu na dobu používání nemění svůj vzhled. Pro zvýšení ochrany jsou k dispozici také v bezpečnostním provedení SAFE.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Neviditelná stěna? Žádný problém!

Skleněná stěna je funkčním designovým doplňkem. Skla mohou být průhledná nebo s pískovanými motivy či v různých barevných provedeních. Oblíbený je fototisk na fólii, která se lepí na sklo. Možnosti jsou proto neomezené. A výhody? Jednoznačné jednoduchá montáž, nekonečné množství variací a dekorů, volitelné barvy pantů a lišt. A ještě nechybí třešinka na dortu: u skleněných stěn s fóliovaným vzorem se dají během pár minut odstranit dekory ze skla a při výměně tapet, podlah, nábytku jednoduše motiv, vzor či dekor obmění.

Unikát, který vítá hosty

Klasicky skleněné dveře je možné alternovat posuvnými systémy, jednokřídlými nebo dvoukřídlými variantami. Jelikož všechny skleněné dveře se vyrábějí na míru, jsou vždy unikátem. Skleněné dveře se většinou vyrábějí z 8mm kaleného bezpečnostního skla. Celý povrch tvoří sklo, s minimálním použitím kování, což zaručuje moderní a jedinečný vzhled v každém prostoru. Design si můžete vybrat ze široké škály skel: čiré, matované, pískované, satin white- mléčné sklo, grafosklo nebo barevné sklo. Skleněné dveře individuálních rozměrů lze namontovat i na zárubeň namísto starých dveří, ale také podle potřeby i do otvorů na místa nejvíce ladící s interiérem.

Výhodou skleněných dveří je hned několik. Skleněné dveře dovolí světlu volně se šířit. Tím se omezí počet stinných míst v interiéru a vytváří se přirozenější prostředí, což je také šetrnější pro naše oči. Také nejsme nuceni používat tak mnoho umělého osvětlení v prostorách, kde jsou umístěny skleněné dveře. Sklo neztrácí barvu a je nenáročné na údržbu.

Skleněné dveře mohou být řešením jak při rekonstrukci staršího bytu či domu, tak i při zařizování nového interiéru Výhody jsou jednoznačné: jednoduchá montáž, nekonečné množství variací a dekorů, volitelné barvy pantů, klik. A kdykoliv možnost obměnit dekor.

Kuchyň v osobitém designu

Kuchyňské zástěny ze skla se dají namontovat i bez demontáže dlaždic. Kuchyňské zástěny a obklady z dekoračního skla dodají vašemu bytu nový, moderní nádech a přinesou barvy do kuchyně, čímž dosáhneme jedinečného designu i vzhledu. Když vás kuchyňská linka už nebaví a dlaždičky jsou oprýskané, stačí vybrat vhodný dekor skleněné stěny. Dekorativní sklo se připevňuje celoplošným lepením, do profilu nebo bodovým kotvením. V posledním případě se vždy používá bezpečnostní sklo. Co dodat? Péče o skleněné plochy nezaberou žádný čas. Stačí otřít a je opět čisto.

Sklo, které chrání před zloději i hlukem

Stratobel zajistí domov před vloupáním či vandalismem a zároveň chrání před poraněním. Je vhodným řešením při stavbě rodinného domu, tak i při různých úpravách vnitřních prostorů, např. při výměně starých oken a dveří za nové nebo při instalaci skleněných schodišť, příček a jiných interiérových prvků.

Stratobel se skládá ze dvou nebo více skleněných tabulí a z jedné nebo více polyvinylbutyralových mezivrstev (PVB fólií), které se vyznačují mimořádnou pevností, přilnavostí a pružností a v důsledku působení přírodního či umělého světla nemění své zabarvení. Obrovskou výhodou Stratobelu je skutečnost, že v případě rozbití zůstanou střepy přichyceny k fólii. Právě tyto fólie dodávají Stratobelu jeho vynikající vlastnosti a zabraňují tomu, aby se prostý pád na skleněnou plochu stal něčím mnohem vážnějším. Struktura složení - počet fólií a skleněných tabulí – pak určuje úroveň bezpečnosti ochrany osob i majetku.

Při použití matových nebo barevných PVB fólií je Stratobel zajímavým estetickým řešením a dokonale dotvoří váš interiér. Ve srovnání s jinými druhy zabezpečení je odolný proti poškrábání, korozi, chemikáliím, čisticím prostředkům a stárnutí a poskytuje mimořádně vysoký stupeň ochrany před ultrafialovým zářením - dokáže zredukovat až 99% škodlivých UV paprsků, čímž chrání nejen pokojové rostliny, ale zabraňuje také blednutí látek a tapet v místnosti.

Stratobel je vhodný pro použití v interiéru i exteriéru. Dobře zajistí váš domov před vloupáním či vandalismem, a zároveň vám zajistí bezpečnost. Kromě, základní bezpečnostní funkce, vrstvené sklo nepostrádá ani vlastnost protihlukové bariéry.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nekazte si den náročnými rozhodnutími a nebavte se o zásadních věcech. Stejně byste se k ničemu nedopídili. Neplánujte si ani náročné výlety se sportovní tématikou. Momentálně jste v…