Komentáře k článku zpět na článek

ludena 5. 9. 2014 | 20:10

myslím si, že není - děti mají málo pohybu, sedí u PC, u her, ale neumějí si hrát venku a rodiče na ně nemají čas. Taky jsem chodila do jídelny- ale sportovala jsem, tančila, hráli jsme isme venku, chodili do lesa , hráli pro sousedy divadlo...to dnešní děti neumí

Julie1975 5. 9. 2014 | 15:25

Nechci házet jídelny do jednoho pytle. Ale těch opravdu dobrých není moc. Pravda je, že potravinové návyky vytváří rodina. Tam bych hledala první chybu. Ale když chci zdravá syrová jídla s málo sacharidy, tak nenajdu. Všude brambory, pečivo, omáčky s moukou, sacharid, sacharid, sacharid... A olivový i kokosový olej snad ani neznají. O tom, že existují metabolické typy (dle DNA třeba) to nikdy neslyšely tlusté matróny za pultem. Takže vedle sladkého jídla (kaše s mákem) najdeme další sladké jídlo - hovězí s bramborem. Jen ten cukr není ve formě posypky, ale sacharidu v bramboře. Ach jo.

momou 5. 9. 2014 | 13:32

Ve škole vaří jakž takž - prostě podle normy, ale když do polívky dají masox!!! tak co tam asi je za kuchařky, že? Když jsm šla dceři pro jídlo, dali mi krásný kousek masa, knedlíků, že bych to nesnědla ani já a špenát na půl talíři - říkala jsem, že dcera chodí na první stupeň, takžep porce měla být menší (ale o to nejde).
Porci jsem si přendavala do krabičky a koukám, že školáčkové vedle mě, mají maso samou flaksu a jen 2 knedlíky. Doma jsem ochutnala špenát a byl hnusný - jak břečka a nešlo jen o to, že by chyběla sůl. - Takže pokud děti v jídelně mají podoný hnus, ani se nedivím, že to nechtějí jíst. A pozor . naše děti jedí to, co mají na stole!

Elaa 4. 9. 2014 | 20:09

hekute: naprosto souhlasím. už kdysi, za hluboké totality jsem chodila do jedné supr školy, která vařila tři! jídla denně. Jedno z nich bylo dietní - jestli bezlepkové, to si už nepamatuju, ale bylo prostě dietní... a obědy byli velice dobrý...pak jsem musela přejít do normální školy, kde se jídlo nedalo jíst, naprostý hnusy... a jistě, jen jedno, žádný výběr...
dněšní děti jsou celkově rozmlsaný, a hlavně bych v prvé řadě zrušila automaty se sladkostmi ve školách...

hekute 4. 9. 2014 | 16:31

Vařila jsem ve školních jídelnách- od mateřských škol, po základní ale také na učilišti. Děti vždy a vše nejedí a tvrdím jedno - jak jsou z domu vedené a naučené jíst, tak se najedí i ve školní jídelně.Vím, že děti vracely šunku, celá porce kuřecího masa, vím , jak jedí děti ze soukromých škol, a jak jedí děti, které navštěvují třeba zvláštní školu. V současné době a i několik desítek let zpět se mnohé změnilo, jak ve výběru jídel z více než jednoho, tak použitých surovin.Je možnost lepšího výběru v surovinách a i potravinách.
A pokud někdo hnuseně vzpomíná na " školní špenát " nebo tu stále kritizovanou omáčku UHO - věřte , že vždy záleží na kuchaři - kuchařce jak ji umí připravit, a je neodiskutovatelné, že když chci a baví mě vaření tak i ta UHO omáčka - bude výborná při dodržení správného technologického postupu.
Je mi líto, když se jídlo vyhazuje a tvrdím znovu, že vše záleží na přístupu a výchově dětí v rodině.Jiná věc- a to je jisté - že kuchař musí být KUCHAŘ - ať vaří v restauraci, na koleji, v MŠ nebo na základce.Helena

VeronikaMTH 4. 9. 2014 | 13:53

Kdyby školní jídelny vařily opravdu dobře, tak by tam děcka chodily a najedly se a nic víc by nepotřebovaly. Jenže když dostanou k obědu něco, co sice odpovídá spotřebnímu košia kdoví jakým pravidlům, ale nechutná to, tak oběd rozvrtají nebo tam nejdou vbec a jdou si koupit tu nezdravou čokoládovou tyčinku a chipsy.
Sama jsem chodila do školní jídelny minulý rok, takže v současnosti, a cestou z oběda jsem hledala něco dobrýho k jídlu, školní oběd to rozhodně nebyl.Moje děti si v jiné jídelně obědy chválí, kvalitu i množství, takže se o ně nebojím.

monada 4. 9. 2014 | 10:33

U mojí vnučky spíš školní jídelna je na hubnutí .Jelikož je špatný jedlík tak bez dozoru prostě sní jak vrabec a zbytek vrátí . Učitelka mi dnes říkala , že tu polívku snad kouše. V první třídě seděly ti nejedlíci u stolu s paní učitelkou . Bohužel je druhák dostala novou paní učitelku ta jí nezná a chvíli to potrvá něž začne trochu jíst. V jídelně má možnost dopředu dcera objednat jídlo , které snad sní. Vaří dobře. Už je doba pryč když bylo jen jedno jídlo bezlepkoví ajiné diety prostě musely jíst doma.
Hezký den .

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu.…