Skupina KARMA

27. 4. 2004
Skupina KARMA
V posledních letech Chorvatsko zažilo boom taneční hudby. A až k nám se se dostal někdo, kdo obsadil ten pomyslný trůn. Je to kapela z Istrie. Jmenují se Karma, a právě vyšla jejich platinová edice “Zavrti život”

/ DJ Neno - Nenad Cirjak; Pipi - Josip Miani; Tara - Majda Suselj /

Kapela pochází z města Umag. i přestože Pipi a Neno spolupracují už od roku 1993 Karmu založili až v roce 1999 . Nejvíce je ovlinila italská taneční hudba, právě blízká Itálie a její diskotéky způsobili to, že se jejich muzika podobá projektům jako Gigi D’Agostina, Scooter, Sash, Mollel, nebo Eiffel 65.

Neno je velkým fanouškem a expertem na nové trendy taneční hudby. Jako Dj pracuje už 15 let a a při hledání inspirace toho nejlepšího pro svoji hudbu procestoval celou Evropu. Na druhé straně Pipi procestoval celou Evropu se svojí předešlou kapelou. Pipi je klávesista, ale skoro můžete říct, že také jukebox; zahraje vše od klasiky, přes evergreeny, popové a rockévé hity, až po jeho idoly Jean Michel Jarre, Vangelis, Kraftwerk a Enigmu...

Jediné co jim chybělo byla už jen zpěvačka. Byla to strastiplná cesta dokud nenatrefily na Mirela Zemcak, dívku která uměla zazpívat vše tak jak si představovali. Mirela byla učitelkou klavíru na základní škole v Umagu. Ale brzo na to Mirela začala psát texty pro kapelu a chlapci si museli najít jinou zpěvačku.

Nakonec se jí stala Tara, 23-leté děvče s Novigradu. Před tím než se stala členkou kapely, už 2 roky zpívala prefesionálně, v roce 2000. V té době Karma podepsala smlouvu s Menartem na své první album.

První singl “Reci mi ne” z jejich debutového alba Sedam dana vydaného v Chorvatsku,se stal vekým hitem jek mezi obyčejnými lidmi, tak i v hudebních kruzích mezi rádiema a Djema. To byl dobrý důvod a hancí síla pro kapelu proto, aby pokračovali dál.

Pár měsíců před vydáním Sedam Dana, Karma soutěžila s písní “Sedam dana” na festivalu Split 2001. Obsadili první místo za najlepší arrange.

Na konci Srpna 2001, Karma vydala v Chorvatsku “Sedam dana”. Album obsahovalo 16 skladeb a jeden remix. Neno a Pipi složili vetšinu písní, ale největší ohlas sklidili jejich coververze chorvtských hitů 80. Let (‘Stara vremena’ od Novi fosili, ‘Glavo luda’ od Zdravko Colic a ‘Zaustavite zemlju’ od Prljavo kazaliste).

Stále věřili v jejich vlastní kvality a v práci kterou doposud udělali, ze zahraničí přišli velké ohlasy a velká podpora od lidí z hudebního bussinesu a kapel jim podobných. Ke konci září 2003 Karma v Choravtsku vydala další album, Zavrti život. K tomu přidali i sepciální edici udělanou spíše pro DJ s dlouhými verzemi některých skaldeb. Tato edice byla ve velice krátké době vyprodána.

A jak je jejich tradicí i na tomto album je tvorba Nena a Pipiho doplněna o několik předělávek. První je “Sava Tiho tece” duet s Alen Islamovič. Druhou, remix skladby “Sedam dana”, která bylo na předešlé desce. Na tom celé je asi nejzajímavěší to, že duet vznikl díky náhodě. Karma při cestě z koncertu potkala Alen Islamovič na benzinové pumpě, kde se okamžitě dohodli a šli do nahrávacího studia.

Obrovský letním hitem se stal singl ‘Prije nego mi haljinu svuces’, který byl v nejvyších rotacích radií až do konce října.

Do Vánoc se ještě další dva singly dostali na horní příčky hitparád. První, ‘Bozicna pjesma’, byl natočen koncem 2001. A až poté, co se stal hitem na rádiích, byl zařazen na jejich druhé album.

Druhý singl ‘Ako odeš’, se stal hitem celé tanečí populace. Obě písničky se vysílali v Televizi i v rádiích. Video natočil Kerozin production team, a byl doplňen a řadu speciálních efektů.

V roce 2003 na konci května bylo vydáno album Zavrti Život v České i Slovenské republice. Za které Karma obdržela platinovou desku už po 3 měsících prodejů jen v ČR. Toho samého roku na začátku září vyšlo jejich debutové album “Sedam Dana”, a už po 23 dnech dosáhl zlatých prodejů a nyní je dvojnásobně platinové. V listopadu roku 2003 vyšla platinova edice alba Zavrti Život. Jedná se o 2CD které na rozdíl od první desky Zavrti Život, obsahuje videoklipy, biografie, fotagalerii a mnoho tanečních mixů. V lednu roku 2004 dosáhl prodej této speciální edice platinové desky v ČR.

29.4.2004 můžete skupinu Karma vidět na Mega Show v Praze.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sklonku měsíce jste spokojení a vyhledáváte společnost lidí, které máte rádi. Ani dnes to nebude jinak. Klidně navštivte někoho z rodiny, anebo si vyjděte s kamarády. Hlavně neseďte…

Nejčtenější články

Doporučujeme