Skupina Roxette se dala dohromady, aby zazpívala princezně Victorii na svatbě

Skupina Roxette se dala dohromady, aby zazpívala princezně Victorii na svatbě

Korunní princezna Victoria Švédská se v sobotu vdala za neurozeného Davida Westlinga, který během děkovné řeči uvedl, že se „z opravdového žabáka proměnil v urozeného prince“.

Dojemnému obřadu i hostině předcházela jiná tklivá skutečnost, jen kvůli Victorii se znovu dalo dohromady a zahrálo a zazpívalo duo Roxette.

Roxette koncertovali v předvečer Victoriiny svatby a vystoupení slavné skupiny konce osmdesátých a počátku devadesátých let přilákaly tisíce fanoušků, i když v tu dobu Stockholm zasáhly silné bouřky. Na večírku se spojila královská rodina s poddanými, politiky a dalšími významnými Švédy. Victoria i Daniel byli přítomni ve společenských róbách.

Večer zpestřil také švédský Královský filharmonický orchestr a operní pěvkyně Malena Ernmanová i populární zpěváci Helen Sjöholmová a Peter Jöback.

Nejdivočejší potlesk si ale vysloužilo duo Roxette, když přišlo se svou kultovní písní The Look z roku 1989. Marie Fredrikssonová a Per Gessle se přitom prý dali znova dohromady jen kvůli Victorii, v posledních letech společně vystupují vzácně.

A když dětský sbor Adolfa Fredrika zazpívali písně „Svatební party bude zítra“, královna Silvia se rozplakala.

ČTĚTE TAKÉ:
Zemřel herec Vladimír Dlouhý!

Doporučujeme

Články odjinud