Spice Girls  Profimedia

Spice Girls  Profimedia

Baby Spice Emma Bunton Profimedia
Baby Spice Emma Bunton dnes Profimedia
Sporty Spice Mel C Profimedia
Sporty Spice Mel C dnes Profimedia
22
Fotogalerie

Skupina Spice Girls: Co dělají po čtvrt století legendární Spajsky?

Britská dívčí skupina Spice Girls odstartovala svým hitem Wannabe doslova mánii. I když její existence neměla dlouhé trvání, stalo se pět mladých dívek ikonami devadesátých let a nejprodávanější dívčí skupinou všech dob. Co je se Sporty Spice, Ginger Spice, Posh Spice, Baby Space a Scary Spice dnes?

Posh Spice Victoria Beckham

Victoria Beckham platila vždy za tu nejméně sympatickou Spice Girl. Ze všech členek skupiny však vyšla nejlépe – vdala se za jednoho z nejznámějších fotbalistů světa Davida Beckhama a dodnes je o ní slyšet nejvíce. V minulosti se pokusila o návrat k hudbě, který nedopadl příliš úspěšně. Začalo se jí ale dařit jinde. Se svými čtyřmi dětmi se stala v podstatě profesionální matkou a navíc zužitkovala svoji vášeň pro módu a dnes je z ní velmi úspěšná a uznávaná módní návrhářka.

Pokračování 2 / 5

Scary Spice Mel B

Melanie Janine Brown začínala jako tanečnice, než se díky konkurzu dostala k Spice Girls. I ona se po ukončení působení skupiny pokusila o sólovou kariéru a v roce 2000 vydala desku s názvem Hot, která se bohužel neuchytila. Mel B se pak zaměřila spíš na moderování hudebních pořadů, zúčastnila se také taneční soutěže Stardance a dvakrát byla porotkyní v talentové soutěži X Factor. Od loňského roku účinkuje v muzikálu Chicago na Broadwayi. I když si před médii vždy pochvalovala manželství s producentem Stephenem Belafontem, pár loni oznámil rozvod. Mel B jako důvod uvedla psychické i fyzické týrání.

Pokračování 3 / 5

Baby Spice Emma Bunton

Emma Bunton byla benjamínkem Spice Girls a tak trochu dětsky se svýma modrýma očima, blonďatými vlasy a nevinným výrazem působí dodnes. Po krachu Spice Girls vydala hned tři sólová alba, úspěch, který měla se skupinou, se jí ale nepodařilo překonat. Na rozdíl od svých bývalých kolegyň to ale nevzdává a po více než deseti letech od posledního alba se opět chystá do studia. Krom hudby se sympatická blondýnka věnuje také herectví a objevila se v řadě epizodních rolí v seriálech i ve filmech. Zpěvačka má dvě děti, vdaná ale není. Netouží po civilním ani církevním sňatku, protože věří, že vztah vydrží i bez svatby. Její nejbližší kamarádkou je Geri Halliwell, Emma se dokonce stala kmotrou její dcery.

Pokračování 4 / 5

Sporty Spice Mel C

Melanie Jayne Chisholm je coby sólová zpěvačka vedle Geri Halliwell z bývalých „Spajsek“ nejúspěšnější. Je nejúspěšnější britskou spoluautorkou největšího počtu singlů, které se umístily na prvním místě ve Spojeném království. V celkovém pořadí včetně mužských autorů je pak na třetí pozici za Lennonem a McCartneym. V minulosti byla nominována na BRIT a ECHO Awards, koncem roku 2000 pak figurovala na prvním místě hitparády Billboard Dance Chart ve Spojených státech. Mel C byla poslední ze Spice Girls, která se stala matkou holčičky Scarlet. V minulosti se také veřejně svěřila s tím, že trpěla klinickou depresí a poruchou příjmu potravy.

Pokračování 5 / 5

Ginger Spice Geri Halliwell

Drzá zrzka Geri Halliwell byla ze Spice Girls asi nejvýraznější. Byla to právě ona, kdo stál za rozpadem skupiny, protože se rozhodla pracovat na své sólové kariéře. Ta ale až tak úspěšná nebyla a nebýt singlu It’s Raining Man, který zazněl na soundtracku k filmu Deník Bridget Jones, pravděpodobně by upadla v zapomnění. Stihla vydat tři alba, než se rozhodla, že s hudební kariérou končí.

Před dvěma lety ale názor změnila a začala pracovat na novém albu. V průběhu let se zároveň účastnila i několika reunionů Spice Girls. Věnovala se ale i dalším činnostem. Vydala hned dvě autobiografie, několik dětských knížek, navrhla vlastní kolekci plavek a večerních šatů, pracovala pro charitu, natočila DVD se cvičením jógy, objevila se v několika seriálech a účastnila se talentových soutěží coby porotkyně. V roce 2006 se jí narodila dcera a o jedenáct let později syn.

Doporučujeme

Články odjinud