Skutečný důvod, proč po čtyřicítce přibíráte. Jídlo za to často nemůže

22. 5. 2021
Foto: iStock
Skutečný důvod, proč po čtyřicítce přibíráte. Jídlo za to často nemůže | Foto: iStock
Je to realita, kterou mnoho žen zažívá na vlastní kůži. Jak roky plynou, je stále obtížnější udržet si váhu a ještě těžší je zhubnout. Mohou za to hormony, větší dávka stresu a nedostatek spánku. Podle vědců je však největším viníkem ještě něco jiného. Co?

Čtvrt metráku navíc

Statistika hovoří jasně, ženy po 40 přiberou za rok průměrně tři čtvrtě kila, u žen v menopauze je to dokonce více než dva kilogramy. Na první pohled nejde o žádný zásadní váhový přírůstek, ale když si uvědomíte, že je to rok za rokem, na konci může být i 25 kilo. A to už je pořádná váha navíc.

Přemýšlely jste ale někdy nad tím, proč ženy tolik přibírají? Ne vždy za to totiž mohou stravovací návyky. „Změna hladiny hormonů, sedavější životní styl, zvýšená hladina stresu a nedostatek spánku kvůli odpovědnosti, práci a rodině jistě mají svůj díl viny za přibývání na váze, nejsou ale jedinými viníky,“ tvrdí Caroline Apovianová, ředitelka centra výživy v americkém Bostonu a viceprezidentka obezitologické společnosti.

Jak na pevné břicho? Mrkněte na videu na jednoduché cvičení: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kvůli zítřejšímu úplňku nejste ve své kůži a bolí vás každá kost v těle. V tomto období byste neměli podléhat náročným sportům ani fyzické práci. Nejhorší na tom jsou kolena a klouby, jako…