Sladký život s operetou a muzikálem

3. 9. 2007
Sladký život s operetou a muzikálem
Sladko je žít, když kolem vás zavíří nejkrásnější operetní a muzikálové melodie! Uvolněné bezstarostné atmosféry si lze opravdu užít na benefičním koncertu Music of the Night nazvaném podle jedné z nejznámějších melodií z Fantoma opery. Ve stylově příhodné secesní Smetanově síni Obecního domu v Praze zazní oblíbené árie v podání nejlepších pěvců 25. září od 19:30 hod.

Můžeme se těšit nejen na operetní sólisty Martinu Bauerovou a Milana Vlčka, ale i na muzikálové hvězdy Leonu Machálkovou, Romana Vojtka, Danielu Šinkorovou, Jana Ježka a další. Umělce doprovodí Orchestr státní opery Praha pod vedením Františka Drse. Koncert představí hudební etapu, ve které vznikala opereta jako protipól k vážným operním dílům a vyvíjela se směrem k muzikálu. Zazní zde nejznámější árie z operet Johanna Strausse, Emmericha Kálmána nebo Franze Lehára, ale také nesmrtelné melodie Andrewa Lloyd Webbera, Karla Svobody, Leonarda Bernsteina a dalších.

Krásu večera umocní jeho člověčensky smysluplné zaměření: „Tímto koncertem bychom chtěli navázat na velký úspěch Vánoc v Opeře a pokračovat v tradici benefičních koncertů. Výtěžek věnujeme opět Fondu ohrožených dětí, projektu Klokánek,“ říká Michaela Anna Dobrovolná z pořádající agentury Bon Art Production. Součástí koncertu bude předání šeku zástupkyni Fondu ohrožených dětí paní Marii Vodičkové.

Projekt Klokánek mění dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy a nahrazuje jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí. Než se pro osamělé dítě najde trvalá náhradní rodina nebo než se dítě může po zlepšení kritické situace vrátit domů, může žít v „klokaní“ rodině. V té jsou zpravidla čtyři děti, více jen v případě sourozenců nebo krátkodobě.

Mezi pořadatele jedinečné humanitární a zároveň kulturní akce patří také agentura České doteky hudby EM-ART a Agentura Karoliny Hromádkové. A samozřejmě také Obecní dům Praha, jehož skvělou akustiku a nádherné prostředí si všichni umělci i posluchači pochvalují. A publikum? Může je zahřát u srdíčka, že radostí pro sebe udělá zároveň něco pro dobrou věc.

zdroj: 2media.cz, s.r.o. více na: www.bonart.cz/vanoce Fond ohrožených dětí: http://www.fod.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepokoušejte se změnit lidi ve své blízkosti. Každý má svůj názor a vy dobrými postoji na život zrovna neoplýváte. Přicházíte opravdu z hloupostmi. Snad si to brzy uvědomíte, jinak si…

Nejčtenější články

Doporučujeme