SLÁVKA (56): Žiju ve víkendovém manželství, oběma nám to svědčí

18. 4. 2019
SLÁVKA (56): Žiju ve víkendovém manželství, oběma nám to svědčí
Manželství může mít mnoho různých podob. Slávka právě prožívá manželství na dálku, kdy se s manželem vídají v podstatě jen o víkendech. Jak ale sama říká, jde jim to k duhu.

Se svým manželem jsem už skoro třicet let. Byly krásné časy, dobré časy, špatné časy i příšerné časy, ale všechno jsme nějak přežili a ustáli. Dohnala nás až manželova nemoc – rakovina plic. Ačkoli se nakonec (snad) vyléčil, život v Ostravě mu nedělal dobře.

Jsem zdravotní sestra a byla mi jasná rizika, která pobyt v ne úplně čistém ovzduší přináší někomu v tak vážném zdravotním stavu. I manželův lékař doporučoval hlavně pobyt na čerstvém vzduchu. Bylo jasné, že můj muž ve městě žít nemůže.

Pocházím ze Sušice a do Ostravy jsem se odstěhovala za manželem. Po svých rodičích jsem na Šumavě zdědila malou chalupu, kam jsme moc nejezdili, protože to bylo hrozně daleko. Teď jsme ale vymysleli plán. Já mám v Ostravě práci, děti, vnoučata, přátele. Můj muž potřeboval lepší prostředí pro život.

A tak jsme prodali třípokojový ostravský byt a koupili malou hezkou garsonku blízko místa, kde jsme strávili podstatnou část našeho manželského života. Za to, co zbylo, jsme zrekonstruovali chalupu. Zavedli jsme internet, pořídili satelit, zmodernizovali kuchyň a koupelnu, prostě zvelebili všechno, na co jsme měli peníze. A manžel se přestěhoval natrvalo, bez lítosti a rád.

Jezdím teď za ním vždycky, když mám volno, což je kvůli službám v nemocnici dost nevyzpytatelné, ale nám to nevadí. I když nás dělí více než 400 km, jsme spolu v každodenním kontaktu a musím vlastně říct, že spolu vycházíme lépe než kdy předtím.

Našli jsme si na Šumavě přátele, máme tu lékaře, chodíme na houby, na procházky a večer hrajeme karty. Když jsem sama v Ostravě, hlídám vnoučata, občas si vyjdu s kamarádkami, do kina, do divadla, na výstavu. Na tohle manžel nikdy nebyl a teď mi to nevyčítá, ale přeje.

Cestování je sice náročné, ale už jsem si zvykla a vlastně se na pětihodinovou cestu za ním vždycky těším. Soužití na dálku nám svědčí, zase se nám po sobě začalo stýskat.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tak šílený pracovní týden jste už dlouho nezažili, ale náladu máte stále dobrou. V duchu si říkáte, že vám to nestojí za to! Třeba to šéfa do pondělí přejde. Myslíte jen na své priority a…

Nejčtenější články

Doporučujeme