Angelina Jolie obvinila Pitta z domácího násilí Foto: Profimedia

Angelina Jolie obvinila Pitta z domácího násilí Foto: Profimedia

Ed Sheeran vyhrál soud  Foto: Profimedia
Amber Heard vyšla ze sporu jako poražená Foto: Profimedia
Johnny Depp nařčení z násilí odmítl Foto: Profimedia
Brad Pitt stál u soudu s Angelinou několikrát Foto: Profimedia
18
Fotogalerie

Slavné soudní spory celebrit: Domácí násilí, plagiátorství a nechutné rozvody

I známé osobnosti čas od času usedají do soudní síně. Důvody jsou přitom opravdu rozmanité. Někdy se chce jen někdo svézt na jejich slávě a vytřískat z toho nějaké peníze, jindy jsou to slavní lidé, kteří se ocitnou na lavici obžalovaných. Připomeňte si s námi ty největší soudní spory.

Ed Sheeran: Plagiátorství

Je to jen pár dní, co stanul u soudu sympatický zrzek Ed Sheeran. Britský písničkář se může pyšnit hromadou úspěšných hitů a jedním z nich je nepochybně písnička Thinking Out Loud, kterou vypustil do světa v roce 2014. Americký soulový zpěvák Marvin Gaye ho ale po letech nařkl, že vykradl jeho hit Let’s Get It On z roku 1973. Během procesu se Ed Sheeran bránil a prohlásil, že pokud ho soud uzná vinným, s hudbou skončí, což ohrozí i další hudebníky. Po dvoutýdenním procesu soud v květnu 2023 konečně rozhodl v jeho prospěch, a hudební svět si tak oddychl.

Není to ale poprvé, co byl písničkář nařčen z plagiátorství. Loni čelil obvinění, že se v refrénu písně  Shape of You z roku 2017 až moc inspiroval songem Oh Why z roku 2015. I v tomto případě soud vyhrál.  

Ed Sheeran nechává fanoušky nahlédnout do soukromí. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Gwyneth Paltrow: Ublížení na zdraví

Na lyžovačku na sjezdovce v americkém státu Utah v roce 2016 bude herečka určitě dlouho vzpomínat. Bohužel ne v dobrém. Právě tam se totiž srazila s jiným lyžařem, který kvůli tomu utrpěl zranění. Muž Gwyneth obžaloval, že nehodu způsobila. Porota se teď ale jednomyslně shodla, že herečka srážku nezpůsobila, a byla shledána nevinnou.

V sázce byla nejen její pověst ale i 3,3 milionu dolarů (asi 71 milionů českých korun) s úroky, které žalobce šestasedmdesátiletého Terryho Sandersona po ní požadoval.

Pokračování 3 / 6

Johnny Depp a Amber Heard: Domácí násilí

S obrovským napětím celý svět sledoval spor mezi bývalými manželi. Všechno začalo, když herečka Amber Heard v médiích prohlásila, že byla obětí domácího násilí, a bylo jasné, že tím ukazuje právě na slavného piráta. Johnny Depp se samozřejmě začal bránit, protože byla v sázce jeho pověst a herecká kariéra. Následovaly letité soudní tahanice, při kterých na sebe oba vytahovali nelichotivé detaily ze soukromí a vzájemně se obviňovali z napadení a tyranie.

Občas to bylo drsné, jindy úsměvné, například když Johnny prohlásil, že se mu Amber vykálela do postele. Soud nakonec uznal herce nevinným, mezitím ale od něj daly velké společnosti ruce pryč, a on přišel o balík peněz. Nyní se Johnny Depp pomalu vrací na výsluní, a ukázal se dokonce na filmovém festivalu v Cannes, zatímco s Amber nechce nikdo mít nic společného.

Pokračování 4 / 6

Brad Pitt a Angelina Jolie: Porozvodové tahanice

Svět se ještě nestačil vzpamatovat z tahanic Johnnyho a Amber a odstartoval další spor mezi jinými slavnými bývalými manželi. Tentokrát Brad Pitt hnal k soudu svou exmanželku Angelinu Jolie kvůli vinici ve Francii, kterou měli ve společném vlastnictví. Herečka však bez jeho vědomí svůj díl prodala.

Po půl roce zase podala žalobu na herce Angelina, kdy ho obvinila z násilí na ní a dětech. On tvrzení popřel, nicméně přiznal, že měl v té době vážné problémy s alkoholem.

Pokračování 5 / 6

Nirvana: Dětská pornografie

Američan Spencer Elden se stal před dvaatřiceti lety nejslavnějším miminem na světě. Jako kojenec byl totiž na obálce úspěšného alba Nevermind, které kapela Nirvana vyslala do světa v roce 1991. Zatímco jeho rodiče se roztomilým nahatým miminkem ve vodě určitě pyšnili, už dospělý muž se rozhodl po letech u soudu bránit svou čest. Tvrdil totiž, že si ho všichni kvůli fotografii dobírali a on z toho měl trauma. Od každého, kdo se na tvorbě alba podílel, požadoval 150 tisíc dolarů (3,3 milionu korun). Soud jeho žádost zamítl.

Pokračování 6 / 6

Michael Jackson: Zneužívání dětí

Král popu byl známý svou láskou k dětem. Své sídlo dokonce přeměnil na zábavní park Neverland a zval si tam spoustu svých nezletilých kamarádů. Už na počátku 90. let padlo podezření, že zneužívá malé chlapce, a otec třináctiletého Jordana Chandlera zpěváka zažaloval za sexuální obtěžování. V roce 2005 se k němu přidal i třináctiletý Gavin Arviza. Soud ale tehdy rozhodl ve prospěch Michaela Jacksona.

Čtyři roky po zpěvákově smrti pak jedna z údajných obětí, zpěvák Wade Robson, podala po letech detailní svědeckou výpověď a později o zneužívání slavným zpěvákem promluvil v dokumentu Leaving Neverland. Účinkoval v něm také čtyřicátník James Safechuck, který popsal zase svou nepříjemnou zkušenost. Jak to skutečně bylo, to už se ale nejspíš nedozvíme.

Doporučujeme

Články odjinud