Slavné soudní spory celebrit: Domácí násilí, plagiátorství a nechutné rozvody

24. 5. 2023
I známé osobnosti čas od času usedají do soudní síně. Důvody jsou přitom opravdu rozmanité. Někdy se chce jen někdo svézt na jejich slávě a vytřískat z toho nějaké peníze, jindy jsou to slavní lidé, kteří se ocitnou na lavici obžalovaných. Připomeňte si s námi ty největší soudní spory.

Ed Sheeran: Plagiátorství

Je to jen pár dní, co stanul u soudu sympatický zrzek Ed Sheeran. Britský písničkář se může pyšnit hromadou úspěšných hitů a jedním z nich je nepochybně písnička Thinking Out Loud, kterou vypustil do světa v roce 2014. Americký soulový zpěvák Marvin Gaye ho ale po letech nařkl, že vykradl jeho hit Let’s Get It On z roku 1973. Během procesu se Ed Sheeran bránil a prohlásil, že pokud ho soud uzná vinným, s hudbou skončí, což ohrozí i další hudebníky. Po dvoutýdenním procesu soud v květnu 2023 konečně rozhodl v jeho prospěch, a hudební svět si tak oddychl.

Není to ale poprvé, co byl písničkář nařčen z plagiátorství. Loni čelil obvinění, že se v refrénu písně  Shape of You z roku 2017 až moc inspiroval songem Oh Why z roku 2015. I v tomto případě soud vyhrál.  

Ed Sheeran nechává fanoušky nahlédnout do soukromí. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, pomalými krůčky se blížíte k fantastickému profesnímu úspěchu. Nadřízenému ukážete, že to myslíte s povýšením vážně a začnete o své místo na výsluní bojovat. Klíčem ke…