Slavní a démon alkohol – kdo zvítězil?

9. 5. 2014
Alkohol je metla lidstva, říká se od nepaměti. Bohužel, podléhají mu i slavní. Pojďme se podívat, s kým zametl a kdo měl více štěstí, než nedávno tragicky zesnulá Iveta Bartošová.

Eva Holubová

Herečku se sympatickým altem a pořádnou vyřídilkou si mnozí z nás pamatují z legendárních Pelíšků či Knoflíkářů. Nejznámější je její již zlidovělá hláška: „Neživíš, tak nepřepínej.“ Tím, že bojovala s alkoholem i depresemi, se nijak netajila. Naopak, veřejně o tom mluví. Jak sama říká: „Pomůže-li můj příběh jedinému člověku, bude to dobře.“

Miroslav Etzler

Tento charismatický herec charakterních rolí svůj boj s alkoholem vyhrál. „Každý, kdo pije, má pocit, že to má pod kontrolou. To je samozřejmě směšné, protože alkohol rozpouští váš smysl pro povinnost. Pro mě už byla povinnost jenom prázdné slovo,“ přiznal herec, který začal pít proto, aby „přepil“ trému. Za pobyt v léčebně se styděl, proto ze začátku svůj odvykací pobyt maskoval jako léčbu žloutenky. Hlavní motivací k zahození skleničky i krabičky cigaret byla předčasná smrt jeho tatínka na rakovinu. „Nechci se přičinit o to, že taky umřu dřív, než musím,“ říká odhodlaně herec.

Vilma Cibulková

Ani Etzlerova manželka, majitelka sexy chrapláku Vilma Cibulková, nezůstala boje s alkoholem ušetřena. I ona si dodávala kuráž a snažila se pomocí alkoholu zapomenout na nepříjemné životní lekce, z nichž jí některé připravil i její bývalý manžel. Namátkou vzpomeňme na jeho úlet s mladou herečkou Radkou Pavlovčinovou. Její život je přesně podle hesla „jednou jsi dole, jednou nahoře“ – alkoholové opojení vystřídalo opojení ze získané ceny Thálie. Přejeme této talentované herečce, aby v jejím životě vždy bylo více oněch období „nahoře“ než těch druhých.

Daniel Hůlka

Bývaly časy, kdy jste „Drákulu“ neviděli jinak, než se skleničkou v ruce. Pak ale zaútočila nemoc, a zpěvák v mžiku přehodnotil své priority. Aby si zachránil holý život, alkohol míjí velikým obloukem, stravuje se zdravě. Díky tomu se mu podařilo zhubnout. „Když se díváte do očí smrti, najednou se vám jinak poskládá, na čem opravdu záleží a na čem ne,“ dodává na vysvětlenou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jarek Nohavica

Legendární bard českého folku se také řadí k těm, kteří nad alkoholem dokážou vítězit. Léčení podstoupil v roce 1991 a v roce 2002 natočil „Rok ďábla,“ který se odehrává v protialkoholní léčbě. To, že by byl opilý, na něm nebylo na první pohled vůbec poznat. Malér se naplno ozval především na jevišti, kdy zapomínal texty svých slavných písniček. Naštěstí si svůj problém uvědomil a vzal otěže do rukou.

Igor Bareš

Poprvé měl problémy s alkoholem při studiu JAMU. Jako všichni studenti, i on si užíval bezstarostného studentského života. Bohužel, jemu se tento život poněkud vymkl z ruky. Má za sebou dva pokusy o sebevraždu, po jedné hospodské rvačce mu ochrnula ruka a dokonce přišel kvůli alkoholu i o řidičský průkaz. Přestože absolvoval léčení, stoprocentně čistý není dodnes. Snaží se nepít před představením, ale po něm něčemu ostřejšímu neodolá. Snaží se korigovat množství, aby se tzv. nezpil do němoty.

Lenka Kořínková

Kdysi talentovaná herečka, posléze propagátorka dělené stravy (asi všichni si vzpomeneme na „kytičky“ a „zvířátka“) se několikrát léčila, první léčbu podstoupila ve 24 letech. Bohužel, bez delšího úspěchu. Žádnou výjimkou nebylo ani rušení představení z důvodu její opilosti. Jednou ji dokonce našli ležící v příkopu s lahví v ruce. Kuriózní výmluvu si vymyslela pro pití piva. Vždyť to přece je „kytičkový“ nápoj, a proto se smí pít…

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pochopili jste, že nadměrné utrácení nemá smyl, proto se raději omezíte. Nechcete spadnout na dno a investovat do věcí, které nejsou k užitku. Milí Berani, klidně si kupte něco pro radost,…

Nejčtenější články

Doporučujeme