Slavní čeští princové: Čím nás dostali a co je s nimi teď?

25. 12. 2019
Vánoce bez pohádek, to je jako stromeček bez ozdob. Jedno bez druhého se neobejde. A protože ve většině pohádkových příběhů nesmí chybět princové a princezny, můžete si nyní připomenout několik princů z dnes již kultovních pohádkových filmů. Kterého máte nejraději?

Pyšná princezna - Vladimír Ráž

Byl to právě princ Miroslav v podání Vladimíra Ráže, který v přestrojení za zahradníka dokázal srovnat do latě rozmazlenou princeznu Krasomilu. Jejich láska měla přesah do reality, protože představitelka pyšné princezny Alena Vránová se po natáčení stala hercovou druhou manželkou. Vladimír Ráž exceloval i v dalších dnes již kultovních pohádkách jako Hrátky s čertem nebo Byl jednou jeden král. Známý je také z komedie Anděl na horách. Aktivní byl nejen u filmu, ale i v divadle, v televizi i v dabingu. V roce 1984 získal titul Zasloužilý umělec a v roce 1997 obdržel ocenění za své dlouholeté působení v dabingu. Zemřel 4. července 2000, krátce po dovršení sedmasedmdesáti let, v Praze.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslouchejte hlasy svého těla a dopřejte si odpočinek při oblíbených činnostech. Jakmile si začnete nosit stres z práce domů, nastanou vám krušné chvilky. Proč si kazit náladu okolnostmi,…

Nejčtenější články

Doporučujeme