Slavní čeští princové: Čím nás dostali a co je s nimi teď?

30. 12. 2022
Vánoce bez pohádek, to je jako stromeček bez ozdob. Jedno bez druhého se neobejde. A protože ve většině pohádkových příběhů nesmí chybět princové a princezny, můžete si nyní připomenout několik princů z dnes již kultovních pohádkových filmů. Kterého máte nejraději?

Pyšná princezna – Vladimír Ráž

Byl to právě princ Miroslav v podání Vladimíra Ráže, který v přestrojení za zahradníka dokázal srovnat do latě rozmazlenou princeznu Krasomilu. Jejich láska měla přesah do reality, protože představitelka pyšné princezny Alena Vránová se po natáčení stala hercovou druhou manželkou. Vladimír Ráž exceloval i v dalších dnes již kultovních pohádkách jako Hrátky s čertem nebo Byl jednou jeden král. Známý je také z komedie Anděl na dovolené. Aktivní byl nejen u filmu, ale i v divadle, v televizi i v dabingu. V roce 1984 získal titul zasloužilý umělec a v roce 1997 obdržel ocenění za své dlouholeté působení v dabingu. Zemřel 4. července 2000, krátce po dovršení sedmasedmdesáti let, v Praze.

Co jste možná nevěděla o Pyšné princezně? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ještě dnes je Mars v nepříjemném spojení s Neptunem, tudíž se vyvarujte podepisování klíčových smluv, neobchodujte a neinvestujte. Pokud byste podlehli pofidérním nabídkám, hodně byste…

Nejčtenější články

Doporučujeme